Sabahattin Ali Kitapları

Yazarı merak ettim doğrusu. Yabancı bir yazar mı? :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Yabancı bir yazar evet. Duysanız bile çok etkileyeceğini zannetmiyorum ama o zamanlar beni benden almıştı. :slight_smile:

Evet internette tükenmiş kusura bakmayın. Kartal’a yakınsanız Kırmızı Kedi Kitabevinde var.

1 Beğeni

Teşekkür ederim …

1 Beğeni

Telif süresinin dolması olayı yağmacılık gibi geliyor artık bana.

Bir süre sonra piyasa dengesini bulur. Stefan Zweig eserleri örneğindeki gibi bir kaç yayınevi liderliği götürür.
Benim anlamadığım yayınevleri neden kitap kapaklarına Sabahattin Ali’nin resmini koyuyor? YKY baskılarının etkisi mi? Eserlerin içeriğine uygun özgün bir çalışma ortaya çıkaran 1-2 yayınevi var gördüğüm kadarıyla.

2 Beğeni

“Zaten telif ödemiyoruz, bir de kapak için dünya kadar para mı verelim tasarımcıya, bizim yegen bu işten anlıyor, ona çizdirdik. Artık ne satarsak, kar sayacağız.” ( Xxx yayın evi sahibi ) :slight_smile:

4 Beğeni

Bence beterin beteri var. Ya şöyle olaydı?

Not: Gizlenmiş olarak verilen resim mide bulantısına sebebiyet verebilir.

Not2: Eğer ikilemde kaldıysanız resim kötü espri içermektedir.

Not3: Gerçekten kötü.

Özet

Ve sessizce gidip bi’ köşede saklanıyorum ve utanıyorum ve …

10 Beğeni

Ofiste baş ağrısıyla oturuyordum. Hiç güleceğim yoktu 5 dakikadır gülüyorum :smiley:

1 Beğeni

Aslında özet içinde de buğulu yapmak istedim ama sistem buna izin vermedi. :smiley: Ben bir yiğit yayınevi bekliyorum. Yapılsa şaşırmam. Buradan çıkarttığımız ders; kötü espri baş ağrısına iyi gelir. :zipper_mouth_face:

2 Beğeni

Ephesus’mu basmış bunu :slight_smile:

Yok yahu. Kimse basmadı. Ben kendim salladım ama böyle harikulade çalışmalar beklediğim bir-iki yayınevi var. :smiley:

1 Beğeni

Yok biliyorum, görsel direk Ephesus’u çağrıştırdı bende.
KÖTÜ ÇOCUK 4 - Kuyucaklı Yusuf

2 Beğeni

Önüme gelen resimlerden rastgele seçim yaptım. Genelde bu tip kapaklar çok popüler son yıllarda.

1 Beğeni

Can Yayınları’da bandrol almış.

2 Beğeni

Eğer Can Yayınları çoğu kitabında olduğu gibi kapak tasarımını Utku Lomlu’ya (Lomlu Creative) verirse bizi görsel açıdan en sağlam Sabahattin Ali serisi bekliyor diyebilirim. Şimdiden sabırsızlandım.

2 Beğeni

Can Yayınları herkesin bastığını değilde (Kürk Mantolu Madonna gibi) daha az baskı yapan kitaplara yönelmiş.

Belki önden öyküleri, arkadan romanları basacaklardır. Lütfen kapakları Lomlu tasarlasın.

3 Beğeni

YKY’nin Ciltli Özel Baskısı hoşuma gitti diğer kitapları da onun gibi basılsa aslında güzel olur :pensive: Telif konusu can sıksa da biraz farklı tasarımlar için kapı açar diye ummuştum ama epilson dışında pek farklı olmadı.

1 Beğeni

Eplison 3.cildi hâlâ satışa çıkartmamış.