Sahte Bellek: Blake Crouch'ın Ödüllü Bilimkurgu Romanı Türkçede

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/sahte-bellek-blake-crouch/

Blake Crouch eserleri dilimize kazandırılmaya devam ediyor. Yazarın son bilimkurgu romanı Sahte Bellek raflardaki yerini aldı. (DEVAMI…)

4 Beğeni

Çevirmen ismini ilk defa duyuyorum, kitaptaki fikir orijinal gibi duruyor. İncelemek gerek :blush:

Keşke bir yayınevi goodreads kullanıcı ödülleri alan tüm bilimkurgu kitaplarını çevirse. Doğan Kitap’ta bilimkurgu da görmek güzel mesela.

3 Beğeni

Kitabı bugün bitirdim.

Zamanda geriye doğru yolculuk etmek, elimizdeki bulgulara göre mümkün değil. Fakat bana öyle geliyor ki; kitap başka bir soruya cevap arıyor: Farklı bir zaman tüneli yaratmak mümkün olsa bile, olayların farklı bir biçimde gelişmesi mümkün mü?

Heyecanlı bir kurgusu ve akışı var. Çevirisi de epey iyi. Sadece yazarın üslubu, olayları anlatış biçimi zaman zaman dikkatimi dağıttı. Bunun dışında bir eleştirim yok.

3 Beğeni

Yazar zaman insan zihninin ilizyonudur fikrinden hareket ediyor.

Hikayeyi ve hikayeye konu olan fikri sevdim. İlk sayfalar biraz tahmin edilebilir olması nedeniyle sıkıcı ama kitap özellikle yarısından sonra “açılıyor” ve bir nefeste okutuyor kendini.

2 Beğeni