Şaka, Aşk ve Gulyabani

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/saka-ask-ve-gulyabani/Radyoda Sezen Aksu’nun “Seni Yerler” şarkısı çalıyordu. Bu şarkıyı duymayalı yani en azından Sezen’in sesinden duyulmayalı uzun zaman olmuştu. Şarkının bütün sözlerini hatırlamak için bir on saniye kadar bekledim. Sonra bütün sözleri hatırladım ve şarkıyı mırıldanmaya başladım. Aslında bu kadar müziğe düşkün değildim. Ama konu Sezen olunca her şey değişirdi. Onun şarkı sözlerini hatırlamamak ya… (DEVAMI…)

Sevgili Zilan

Oykunun ihtiyaci olanlari bildigine eminim. Zaman kullanimi, ifade sekilleri, kelime secimi (slang yerine cumleleri parlatacak kelimeler), yazili bir metinde zaman yonetimi icin dakilara yapilan vurgu yerine baska yontemlerin denenmesi gibi… bununla beraber, eger metnin seklini; karakterin “Bugun basima inanilmaz bir olay geldi!..” diyerek basladigi bir gunluk yazimi olsaydi belki bu dedigim yorumlari belki yari yariya gereksiz kalacakti.

Konusmalar ilgincti, yazim rahat ve ozneldi. Karakterin hissettikleri suzgecten gecirilmediginden bir kisisel aktarimda yapilmisti. Bu yuzden sanirim bir tur gunluk yazimiyla guzel bir zemine oturabilecegini hayal ediyorum.

Hirsiz’da nev-i sahsina musair bir karaktermis :slight_smile:

Eline ve dus gucune saglik
Sevgiler
Dipsiz