Şanlıurfa'da Ortaçağ'dan Kalma Piton Derisi ve Dini Kitaplar Ele Geçirildi

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: Şanlıurfa'da Piton Derisi ve Dini Kitaplar Ele Geçirildi – Kayıp RıhtımŞanlıurfa’da gerçekleştirilen tarihi eser kaçakçılarına yönelik operasyonda ilginç parçalar ele geçirildi. Bunlar arasında Ortaçağ zamanından kaldığı düşünülen üzeri figür işlemeli piton derisi ve çeşitli dini kitaplar da bulunuyor. ​​​​​​​Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon, kıymetli tarihi eserlerin ele geçirilmesini sağladı. Şanlıurfa iline bağlı Haliliye’de düzenlenen harekat sırasında… (DEVAMI…)

10 Beğeni

Kitabın üzerinde satanik simgeler bulunuyor. Gerçekten çok ilginç.

2 Beğeni

Ülkemiz tam bir açık hava müzesi gerçekten, gerçi Antik Mısır kökenli olabilme ihtimali varmış. Parçalar beni çok şaşırttı, bakalım neler çıkacak ardından.

2 Beğeni

Yılan derisine yazmaları ve işlemeler… :heart_eyes: Çok güzel görünüyor.
Yılan ortodoks dinlerde ne kadar kötülükle özdeşleştirilse de gnostik inançlarda yaratılış ve iyilik yönleri öne çıkarılmış. Anadolu’da da evlerdeki yılanlar kutsaldır mesela. Tavan arasında dolaşan yılanlardan korkmuyorlar ve onları öldürmüyorlar. Evin koruyucusu olarak görüyorlar.