Sarah Andersen'ın Kitabı "Musmutlu Yumuş Yumak" Çıktı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/sarah-andersenin-kitabi-musmutlu-yumus-yumak-cikti/

Sarah Andersen’ın ikinci karikatür kitabı “Musmutlu Yumuş Yumak” raflardaki yerini aldı. (DEVAMI…)

4 Beğeni

Cildi henüz almadım. Kitapçıya uğrayıp, ayaküstü karıştırdım :shushing_face:

Büyümek Diye Bir Şey Yok ile Musmutlu Yumuş Yumak’ı karşılaştırınca, ilk kitap Sarah Andersen mizahıza alıştırma gibi geldi. Sarah Andersen ablamız, tarzından ve odak noktalarından sapmadan mizahının kapsama alanını genişletmiş.

BDBY 112 sayfa, MYY 128 sayfa; kalınlıkları yakın yani. Önceki paragrafta bahsinini ettiğim kapsam genişliliği sanki daha falza içeriğe, bu da daha fazla sayfaya sahipmiş hissi oluşturdu. Kadınlık deneyimleri, kişisel dünyası, aşk dünyası, vb. (şunun bunun deneyimi, dünyası demekten usandım :sweat_smile: ) hakkında daha fazla Sarah Andersen mizahı.

İnternette rast geldiğim ve ilk cildin Rıhtım’da yapılan haberinde de paylaşılan karikatür, bu ciltte var. Sayfaları karıştırırken ilk onu ararken karşıma çıkmasına bi’ sevindim, bi’ sevindim :relaxed: Belki sırf bu yüzden MYY’a karşı fazla sempatiyle yaklaşıyorum.

Sarah Andersen’a, kadın dünyasının gizemlerini mizahla buluşturarak sunduğu için minnet duyuyorum. Öğrendiğim günden beridir emin olamadığım bir konu hakkında karikatür çıkartarak, elime daha fazla kanıt verdi :sweat_smile: Ne mi? Söyleyemem. En azından forumun açık ortamında. Biraz tuhaf, biraz da uygunsuz kaçabilir :sweat_smile:

Devam be Andersen ablam!

2 Beğeni