Şaryo'dan Davetler

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Şaryo’dan Davetler – Aylık Öykü Seçkisi

image

Gidilen sıkıcı misafirliklerde her çocuğun yapacağı gibi koca evi keşfetmeye çıkmıştım. Arka odalardan biri tıka basa antika doluydu, köşede masanın üzerinde ise eski ve güzel bir daktilo duruyordu. Daha önce TV’de görmüştüm, ilk defa dokunacağım kadar yakındaydı. Her ne kadar bilgisayarlar her eve girmeye başlasa da daktilolar bana daha çekici gelmekteydi. Tuşlardan birine hafifçe basınca… (DEVAMI…)

Sevgili @BringerOfStorm

Daktilo vasıtaysıyla çoktan göçüp gitmişlerle yapılan sohbet fikrini çok zekice bulduğumu söylemeliyim. Hatta, keşke o kısım biraz daha uzun sürseydi bile dedim. Kötü varlığın çağırıldığı kısımda, kimin çağırıldığını tam anlayamdım çünkü öncekileri net bir şekilded ifade etmiştin. Burada özellikle bunu kendine saklamasan belki hikaye orada daha da derinleşebilirdi, diye düşündüm. Aynı şekilde Bedrettin - karakter için önemli olduğu belli ama okuyucu için süpriz bir isim- için tanımlama cümlesi bizi yönlendirse daha okuma daha akışkan olurdu sanırım.

Bununla beraber, kötü varlığın çağırılması-Bedrettinin uyarısını hikayenin gelişme kısmında “Kahramanın bir kaç kez buna dikkat etmesi- en sonunda merakına yenilmesi” gibi bir neden-sonuç ilişkisi içinde olmasının, hikayenin sonunu daha güçlendirebilir miydi, diye düşünmeme sebep oldu.

Fikir güzel, uygulama güzel bence bu bir başka uzun yazımın tsalağı olmaya aday olabilir.

Eline ve düş gücüne sağlık
Aramıza tekrar hoşgeldin
Sevgiler
Dipsiz

1 Beğeni