Sayı #107: "Kızılderili Öyküleri"

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Sayı #107: “Kızılderili Öyküleri” – Aylık Öykü Seçkisi

image

Çizim: Şerife Sayın ve Ali Nakuş Bizon sürüsünün arasında dolaşıyor. Kutsal bir ruh. Çadırlar var. Dans eden insanlar. İnsanlar. Orada olmayı en az onlardan sonra civara dikilecek gökdelenler kadar hak eden, mutlu canlılar. Ruh geçmişi, o anı ve geleceği görüyor. Bir barış çubuğunun dumanına karışıyor. Şefin gözlerindeki perdede, ona geleceği gösteriyor. Kâbus gibi. Kabilenin reisi,… (DEVAMI…)

15 Beğeni

Ne hoş bir çizim. Çizerlerin ellerine sağlık. Birçok öykü var. Kızılderililer görse her şeye rağmen unutulmadıklarına mutlu olurlardı. Herkesin eline sağlık.
Bir sonraki tema da muazzam. Keyifli seçkiler! :rabbit:

6 Beğeni

Güzel çizim @D-San’ın elinden çıktı, teşekkür ediyoruz kendisine :slight_smile:

10 Beğeni

Güzel çizim olmuş @D-San ın eline sağlık diyelim . Yazan herkesin kalemine kuvvet :smiley: geçen ay öykülere ilgi azdı bu ay umarım bolca okuma, paylaşım, yorum olur :slight_smile:

2 Beğeni

Ne güzel bir çizim. Ellerinize sağlık.

Katılım beklediğimden fazla olmuş açıkçası. Bence Öykü Seçkisi’nin temaları gittikçe zorlaşıyor, hareket alanı ve hayal gücü genişliği dar temalar seçiliyor. Biraz daha geniş ölçekli düşünebileceğimiz temalar olursa, daha fazla katılım ve daha fazla etkileşim olacağını düşünüyorum.

Özel Sayı için nasıl bir fikir var yönetimin kafasında merak ettim. Biz yazarların verebileceği bir katkı var mı?

2 Beğeni

Bunu ben de yazmak istiyorum :cry:

2 Beğeni

Bence temalarda sorun yok. Çağrışım ve hayalgücü birleştiğinde tema “sandalye” olsa bile sıradışı şeyler yazılabilir. Tema dışı öykü gelmesindense alanı daraltıp hayalgücünü genişletmek daha geliştirici. Ben de böyle düşünüyorum. :thinking:

4 Beğeni

Sanırım zeka geriliğim var, haziran ayının teması ne olacak?

Haziran ayının teması sürprizli. :slight_smile:

Temmuz ayı için öykülerinizi gönderebilirsiniz.

5 Beğeni

Bu güzel çizimi yapan @D-San’ın ve yazdıklarıyla Seçki’yi renklendiren tüm yazarların ellerine sağlık. Bu ne hoş çizimdir yahu! :heart_eyes:

4 Beğeni

Sandalye mükemmel bir tema bana kalırsa. Mahşerin dört atlısına tercih ederdim. :slight_smile:

1 Beğeni

Hadi bakalım. :slight_smile:

1 Beğeni

Dört sandalyede dört atlı hakkında yazılabilir belki :hugs:

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim :sparkles::first_quarter_moon::star_struck::innocent:

1 Beğeni

Teşekkürler :star_struck::innocent:

1 Beğeni

:heart_eyes::star_struck: Teşekkür ederiiiiiiiiiim :last_quarter_moon:

2 Beğeni

Çizim çok güzel olmuş vefasız, gördüklerimin içinde en iyilerden biri. Çadırdaki ayrıntılar da çok güzel.

2 Beğeni

Ya da dört at üzerindeki dört sandalye :slight_smile:

2 Beğeni

Yine hicran, yine hicran bu işin sonu :confused:

1 Beğeni

Bunu senden de duydum ya, artık benden mutlusu yok Can :smiley:

2 Beğeni