Sayı #127: "Piramit Öyküleri"

Bu ay kısacık bir öyküyle burada oldum. :heart_eyes: İyi okumalar. :sparkles:

4 Beğeni

Herkese selam olsun! Açıkçası görselin etkileyiciliği karşısında sözcüklerim yetersiz kalacak. İfade edemeyeceğim.

Yeni sayı ve güzel öyküler devam ediyor. Çok sevindirici.

3 Beğeni

Merhabalar, bende bu ay ilk defa seçkideki yazarlardan biriyim. Söylediğin türlere hitap ettiğimi ve hikayede konu olarak değindiğimi düşünüyorum. Belki bir göz atmak istersin. :slight_smile:

6 Beğeni

Polisiye olsa olmuyor mu acaba? :see_no_evil:

4 Beğeni

İlk defa bu seçkiye katıldım. Tanrılar alemi ve insanları çarpıştırdım birazcık :slight_smile: Göz atarsanız sevinirim. Keyifli okumalar.

5 Beğeni

Herkese merhaba.
Bana korkmak için hayatın gerçekleri yetiyor. Bu yüzden yine gerçeğimsi bir hikâye ile aranızda oldum.
Keyifli okumalar hepimize.

6 Beğeni

Polisiye olmuyormuş, bana söylediler. Polisiye olanları sileceklermiş, benden duymadın! :smiley:

3 Beğeni

Fantastik polisiye zaten benimki😓

2 Beğeni

tamam işte! gitti öykü tüh :smiley:

2 Beğeni

Bu resmin asıl öznesi resimde görünmeyen. O izbe apartmanda iki kişi var zira; koridordaki ayak seslerini duyan, duvardaki çatlağa doğru yönelen ve piramit kafayla göz göze gelen gözlemci. Hiç beklemediği bir anda resme dahil olan. Öykünün bundan sonrası ona bağlı. Kaçmaya mı çalışacak; yahut da çatlaktan sızan nefret, öfke, aşağılama yerine mi çivileyecek onu ve çaresizce akıbetini mi bekleyecek?

3 Beğeni

Doğru saydıysam 45 öykü var. Bereketli bir ay daha. Yazanların ve bu sayfayı hazırlayanların ve de o güzel görseli çizenlerin ellerine sağlık…

4 Beğeni

Çok doğru! Benim için de bu şekilde. Bu tarz da bana hitap ediyor. :slight_smile:

2 Beğeni

Merhabalar, bu ay benimde seçkideki ilk katılımım. Fantastik bir öyküden yana kullandım şansımı.Öykümün adı “Her Dilek bir ölümden gelir”. Spiritüel öğelerle bezenmiş bir kurgu oluşturdum. Yorumlarınızı bekliyorum. :hugs:

1 Beğeni

45 öykü var, rekor mu acaba? Yeni katılımcılar da çok. :slight_smile: Önceki seçkide fırsat bulamadığım okumaları bu defa telafi etmeyi planlıyorum sanki.
Fantastik-bilim kurgu türünde bir öyküyle katıldığımı söyleyebilirim bu ay.

Görselin Silent Hill tadında mükemmel olduğunu da es geçmemek gerek.

1 Beğeni

Ondan referans alınarak çizilmiş sanırım. Silent Hill kurgu ve distopya olarak Kill Bill ile birlikte en iyi filmdir benim için. Sıkılmadan bin kere izlemişimdir. Pyramid head en çekici slasher karakterlerden biri zanımca. :slight_smile:

2 Beğeni

Silent Hill’in Lovecraftian (Bir şekilde anımsatıyor) doğasına ya da Quentin Tarantino’nun “cool” dehasını yansıttığı filmlerine dalarsak çenem düşebilir. Bunun yerine öykünüzü okumaya başlayarak ‘Hoş geldiniz’ demiş olayım. :slight_smile:

1 Beğeni

Herkesin eline, kalemine sağlık. Her ay sadece öyküleri değil görseli de merakla bekler oldum :slight_smile:
Tebrik ediyorum. Hepimize keyifli okumalar.

1 Beğeni

45 yazar, bir ay boyunca bu tema için hayal güçlerinin ceplerine aylık akbil koyup, yeterli miktarda sodexo’sunu verip ve sabah evden çıkmadan bir kaşık tahin-pekmez vererek -zihin açsın diye- 9-5 mesaiye yollamış. O yılmaz savaşçı hayal güçleri, yazarlarımızın bilinçaltlarında ekmek parası için her gün emek vermiş, ilham denen iki yüzlü, bencil, maymun iştahlı ruh hastası patron ile çalışmayı sıkıntı etmemiş, “sigortam yatıyor, ses etmeyeyim,” diyerek sineye çekmiş, mesai saatlerinde sosyal medyaya girmemiş, yeri gelmiş yazarlarımızın uykusu sırasında hazır ortam sessizken mesai yapmış yeni fikirler üretmiş.

Şimdi gel de eşsiz yazarlarımızın hayal güçlerinin bu emeğine şapka çıkartma. Peki sevgili yazarlarımız ne yapmış? Hepsi tüm övgüyü kendi üstlerine almışlar. Bir tanesi bile hayal gücüne teşekkür etmemiş, o, buluşmaya beş dakika kala mesaj atıp “abi işim çıktı gelemeyeceğim,” diyen arkadaş gibi bir anda ortadan kaybolan ilhama en ufak bir eleştiride bulunmamış.

Yazar dediğin mavi yakadır dostlarım. Bütün başarı o fikri ortaya çıkarıp kurguyu yapan ve tarifi ortaya çıkartan hayal güçlerinindir. Yazarlar sadece o yemeği servis eden garsonlardır.

Bu vesileyle hatırlatmak isterim ki, hayal güçleriniz olmadan hepiniz işsizsiniz! Onlara iyi bakın, onları iyi besleyin, akbilini, sodexo’sunu eksik etmeyin. Alın onları gezdirin, dışarı çıkartın, azıcık parkta yürüyün, pamuk şeker alın. Sonra bir bakmışsınız ilham denilen manyak, yancı gibi size yanaşıp “abi ben de size katılabilir miyim?” demeye başlamış. Sonra ver elini kitaplar, romanlar, ün, şan, şöhret, yatlar, katlar, ihtişamlı hayat, ışıltılı stüdyolar…

Velhasılkelam, 45 nedir yahu? Bir odaya toplasak sığmazsınız, etkinlik düzenlesek spor salonu kapatmamız lazım.

Şaka şaka, cansınız, iyi ki varsınız yazar arkadaşlarım. Yüreklerinize ve en fazla da hayal güçlerinize sağlık. İlham sen sus, kırmayayım bacaklarını…

Sevgiler Seçki…

14 Beğeni

O konularda benimde çeneme pek hakim olduğum söylenemez. :slight_smile: Teşekkür ederim, şimdiden iyi okumalar! :slight_smile:

1 Beğeni