Scream 5, Spider-Man: No Way Home'u Tahtından İndirerek Gişede Zirveye Oturdu

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/scream-5-gise-rakamlari-ile-ilk-siraya-yerlesti/

image

Scream 5, ABD gişe rakamları ile Spider-Man: No Way Home filmini tahtından indirmeyi başardı ve birinci sıraya oturdu. İlk filmi 1996 yılında çıkan ve son olarak 11 yıl önce Çığlık 4 ile vizyona giren korku serisi, yeni filmiyle geçen cuma günü yeniden sinemalara döndü. Radio Silence ve Ready or Not ikilisi Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Bu nasıl clickbait başlık ve içerik ya? Gören de Scream filmi 3 günde Spider-Man’i geçmiş zannedecek. 3 günde hangi sürelik veride zirveye oturmuş onu bile yazmamışsınız. Son zamanlarda forumda çok fazla clickbait başlığa denk geliyorum, bu tarz başlıklar buraya yakışmıyor.

1 Beğeni

Merhaba,

Başlıkta yer alan “gişede zirveye oturdu” söylemindeki clickbait kısım neresi acaba? İçeriğe göz atarsanız sorularınızın cevabı açıkça yazıyor zaten. 1 aydır gişede ilk sırada yer alan bir film var ve Scream 5, elde ettiği gişe rakamları ile ilk sıraya yerleşmeyi başarmış. Aynı zamanda Spider-Man: No Way Home için de ayrı bir paragrafta son üç günde kazandığı rakam da yazılmış. Haber Box Office’in haftalık bilgilerini içeriyor, Scream tüm zamanların en çok izlenen filmi oldu gibi bir iddiada bulunmuyor.

Bunu yazmama bile gerek yok aslında ancak haberi okumadan sadece yoruma bakarak gerçekten böyle olduğunu düşünenler olabilir diye açıklama yapmak istedim. Kaynak olarak kullandığımız Collider’a da göz atarsanız benzer bir başlık kullandığını görebilirsiniz. Kısaca ortada 'clickbait’lik bir durum yok.

Hangi veride ilk sıraya yerleştiğini yazmamışsınız bile içeriğe. Başlıkta Spider-Man ile kıyaslamanız ise tamamen clickbait. Başlığa göre Spider-Man’i geçmiş gözüküyor ama aslında olan Scream’in çıkış yaptığı haftanın lideri olması. Sizin haber yapmanız gereken kısım bu ama bu bilgi haberde yer almıyor. Yaptığınız haber çeviri kaynaklı haber ise siz kaynağınızla beraber clickbait yapmışsınız demektir.