Servet-i Fünûn Dergisinin Veri Tabanı Dijital Ortama Aktarıldı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/servet-i-funun-dergisinin-veri-tabani-dijital-ortama-aktarildi/

Edebiyatımızın en önemli dergilerinden birisi olan Servet-i Fünûn arşivi dijital ortama taşındı. Tam 297 sayı çevrimiçi ve ücretsiz olarak kullanıcılara açıldı. (DEVAMI…)

5 Beğeni

Çok güzel. İlgilenenler için güzel kaynak. Ve emeği geçenlere teşekkürler. :slight_smile:

Darısı Fecr-i Ati’nin başina.

Not: Ben 18 yıllık hayatım boyunca Fecr-i Ati kadar boş bir topluluk görmedim.

1 Beğeni

Beş Hececiler ya da Maviciler de keza.

1 Beğeni

Çıkıntılık etmeyi sevmem de, bir şeyler için çabalayan insanlara boş denmesi pek uygun düşmez sanırım. Laf tabii ki de sizin.

Günümüz Youtuberları da dahil mi?

Bir şey diyemedim…

1 Beğeni

Bence dahil ama hepsi değil. Pintipanda, cansungur, geekyapar, pixopat vs de youtuber. Bunlar sadece benim ara ara takip ettiğim türk isimler ve birçok tv talkshowundan daha iyiler. Ve dikkat ederseniz bu insanlar birşeyler yapmaya bir çizgiyi tutturmaya çalışıyor. Daha birçok var yerli ve yabancı ama ben genellikle izlediklerimi yazdım.

Kalitesiz insanlar ise slime yapıyor ve bir tarafına birşeyler sokup avmde perili evde vs geceliyorlar. Bu insanlar birşey yapmaya çalışan kişiler değiller. Bu insanlar kolay yoldan para kazanayım derdinler ve işin kötü yanı izleniyorlar.

Bu arada saydığım insanları da sevmeyebilirsiniz ben de seçerek izliyorum yayınlarını. Ancak yaptıkları işe saygı duyup emek harcadıkları yadsınamaz.

2 Beğeni

Eastergamers tv kanalınida izleyebilirsiniz. Tek kötü yanı adam çok konuşuyor.