Sevdiğiniz Dizi Müzikleri

Battlestar Galactica’nın bütün müzikleri diyebilirim ama o kadar çok link paylaşmak mantıklı olmayacağından bir seçki yapayım:

The New Pope. Her bölümün açılışı değişiyor. Şarkı aynı.

1 Beğeni

Şimdi tekrar izliyorum da Westworld’ün müzikleri ne kadar şahane öyle. İki sezon boyunca hiç mi kötü müzik olmaz. Coverların yanında Sweetwater, Black hole sun, Bicameral mind ilk aklıma gelenler. Durup durup albümü de spotify’dan dinliyorum. Ramin Djawaldi çok harika bir iş çıkarmış dizinin 3. sezonunu heyecan ile beklememin bir diğer sebebi de müzikleri.

Doctor Who’nun Murray Gold tarafından bestelenen çoğu müziği çok güzel. Son iki sezonda eksiği hissediliyor.

Bu 50 yıl albümündeki özellikle son 20 şarkı DW için yaptıklarına kısa bir özet. Dizinin bu kadar sevilmesinde çok büyük etkisi var bu abinin.

Özellikle bu parçaları çok seviyorum. 9 sezonda kaçırdığım çok parça vardır muhakkak buraya yazmayı unuttuğum.

Bu da en iyilerin ama o kadar sık kullanıldı ki izleyiciler sıkılmış olabilir.

Aslında daha çok var DW’dan paylaşmak istediğim ama bu kadar yeter sanırım.

Good Omens bitiş jeneriği

Sherlock başlangıç jeneriği bir süre zil sesim olarak eşlik etti bana.

Özgün müzik olarak değil de dizide kullandıkları müzikler açısından Rick and Morty de paha biçilmez bence. Bölümlerin en can alıcı noktalarında muhteşem eserler kullanıyorlar.

Stranger Things’in müzikleri de çok güzel ama dizi dışında dinlemeyi sevdiğim tarzda değiller sanırım ama diziye cuk oturan bir soundtrack’e sahip. Tabi bir de çaldıkları 80ler parçaları var ki heosi dinlemeye değer eserler.

Peaky Blinders son sezonda özellikle koca bir video klip oldu. 5 sezondur muhteşem müzikler barındırıyor. Dizi giderek ağır çekimde yürüyen havalı adamlardan ibaret birşeye dönüşse de müzikleri için 6. sezonu bekliyorum diyebilirim.

Sadece yabancı yazmışım. Göğüsümü gere gere utanmadan yazabileceğim yerli iş ne var diye düşündüm aklıma Sahsiyet geldi ana onun da yapısı müzikleri çok bizden değil gibi hissettiriyor. Yine de bunu ekleyeyim buraya.

Türkçe bulamamamın bir sebebi de çok fazla yerli dizi izlemiyor olmam aslında arada denk geldiğim ama hatrımda kalmayan eserler var.

Ablamın izlediği müziğini beğendiğim bir dizi İstanbul’lu Gelin

Yazdıkça yazasım geliyor. Üşenmezsem aklıma geldikçe eklerim ben buraya daha.

2 Beğeni

Dizi değil Film, sinemada dinlerken tüylerimi diken diken etmişti. paylaşmazsam içimden kalır valla.

1 Beğeni

Duygulanmamak elde olmuyor bazen :neutral_face: Roma yakan kıvılcımın iç sesi …

1 Beğeni

Bir L&M delisi olarak bunu paylaşmak istedim.İyi dinlemeler. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Bu müzik için The Leftovers izlemeye başladım desem yeridir. Ama belli bir platformda olmadığı için izlemekte zorlandım. Yakında blu tvye geliyormuş bu haber beni sevindirdi.
Ayrıca Max Richter birçok film ve dizi müziği besteleri yapmış: Ad astra, Miss Sloane, Hostiles, Taboo (dizi)…

2 Beğeni

Türk dizileri aklıma geliyor ama unuttum da zamanla. Belki tekrar dinleyip gelmem lazım. Ezel ve İçerde nin müziği hem güzeldir hem de güzel dizilerdir. Kiralık Aşk ta bir şarkıcı vardı sesini beğenmiştim. Hatırladıkça ve/veya dinledikçe gelir yazarım. Diziler bir yana Titanic filminin müziği benim için en üstlerdedir.

2 Beğeni

Hala Leftovers izlememem… Müzikleri çok güzel ama.

Succession

Taboo

1 Beğeni

Rick And Morty

2 Beğeni

:heart: :heart:

Ah Rick and Morty üzümlü keklerim…

1 Beğeni

5.sezonu sabırsızlıkla bekliyoruz :sweat_smile:

1 Beğeni

Dizi değil ama hem filmin kendisi hem de müziği çok iyi olan, şahsen her dinleyişimde beni benden alan bir parça bırakmak istiyorum buraya :sweat_smile:

2 Beğeni

Kesinlikle :grin: :call_me_hand:t2:

1 Beğeni
1 Beğeni