Severek An

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Severek An – Aylık Öykü Seçkisi

image

Hakikatin perdesine vuran ışığın aslı astarı sorgulanmaz; kovuğun gizinden sual olunmaz. Zaman ki yitip giden nefes; zaman ki her dem çağıldayan pınar; çorak toprakları kavuran güneş de o, bir balığın pullarındaki ebemkuşaklarının kuyruğu da. Heyhat usulca soluklanıyor, katlanıyor, kıvrılıyor; evvelini unutuyor kalbur içinde saman oluveriyor. Sırtlanıp hayali bir hamal tarafından; kapkara ve haşmetli bir ata… (DEVAMI…)

Sevgili @zencefilos

İyi bir öykünün teknik seviyesi için bekleyeceğin herşeyin yerli yerinde ve olması gerektiği gibi olduğu bir öyküydü. Öncelikle eline sağlık. Bir peri masalı nasıl başlıyorsa o şekilde başladı. Akabinde hikayenin aktarıldığı kısımda ise yazım ve ifade yeteneğin iyice görünür hale geldi. Üstelik, oldukça çaba harcanmış bir metin olduğu belli. Benim için biraz zor olan çok isim-yeni karakter kısmına hızla adapte olamıyorum. Bu yüzden genelde öykülerde az karakter seviyorum. Benim bir eksikliğimdir belki ama hikayenin kontrolünü kaybediyormuşum gibi hissettiriyor.

Ancak bir sorum var: sen yazarken zevk aldın mı? Yazmaya başladığında hemen bitti mi yoksa içinde seni sürekli bitirmeni söyleyen bir kemirgenle başbaşa mı kaldın?

Eğer seni azıcık tanıyorsam yazmaktan en çok keyif aldığın kısmın ilk 4 paragraf olduğunu söylerdim.

Ayrıca @Kratercini ile tanışıyor musunuz? Onun Seçkideki ilk öyküsü ama anlaşılan ilham perileri öykülerinizi bir şekilde bir birine değdirmiş.

Eline ve düş gücüne sağlık
Sevgiler
Dipsiz

1 Beğeni

Merhabalar Dipsiz!

Metin benim için hayli kıymetli oldu ve kısa bir öyküyle yetinmek istemediğime eminim şu an. Aslında farkında olmasan da bu temayı işleme fikrine katkıda bulunanlardan birisin. Mahşerin dört atlısı temasında işlediğim sistemi buraya ekleyerek devam ettim :slight_smile: bazı aylarda serüvenlerini parça parça yazar sonra birleştiririm diyorum :slight_smile:

Karakterler sonrasında da bizimle olacak diyebiliriz yani :slight_smile: yazmaya başladığımda çok çok hızlı bitti hatta birkaç farklı bölümle ilgili notlar da aldım baya hevesliyim bu mini projem için ama bitirmem gereken birkaç farklı iş olduğu için zihnimin gerisine attım biraz daha pişebilir.

İlk 4 paragraf konusunda da haklısın :smiley: Bu aralar biraz telaşeli işlere düştüm seçkiye çok eğilemiyorum bu sebeple @Kratercini ile tanışamadım. Ama yorumundan sonra merak ettim; en yakın zamanda severek okuyacağıma eminim :slight_smile:

Kıymetli yorumun için çok teşekkür ederim.

Bol ilham diliyorum :slight_smile:

1 Beğeni