Shadow and Bone 1. Sezon İncelemesi: Çerezlik Bir Uyarlama Daha

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/shadow-and-bone-1-sezon-incelemesi/

Shadow and Bone dizi incelemesi sizlerle. Leigh Bardugo’nun fantastik roman serisinden Eric Heisserer imzasıyla diziye uyarlanan yapım, izleyiciyi Grisha evreninde macera dolu bir gezintiye çıkarıyor. 23 Nisan 2021 tarihinde Netflix kütüphanesindeki yerini alan dizi Jessie Mei Li ve Ben Barnes gibi isimleri oyuncu kadrosunda barındırıyor. Yapım hakkında ilk yorum ve eleştirilerimiz ile karşınızdayız. Shadow and… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Gölge ve kemik kitabının ilk cildini paraya kıyıp alarak okumuştum. Doğrusu diğer genç yetişkin fantastik kitaplarından da farklı bir şey bulamamıştım. Duygusal duyarlı genç kızımız, onu ölesiye seven cancağızı aşkı; yine temiz, iyi yürekli saf kızımıza âşık, kötülüğünü maskeleyen kötü adam… kalbî ikilemler falan filan. Gerçekten de iyi kurgulanmış bir evrenin önüne geçen sihirli aşk maceraları. Bana tam da genç kızları yüreğinden vuracak bir kitap gibi görünmüştü ve bayık paragrafların sayısının fazlalığı sebebiyle “öfff” deyip bırakıvermiştim.
Daha sonra bir cesaret Kaz Brekker ve arkadaşlarının ayni evrende geçen maceralarını okuduğumda bir yazar nasıl olur da önce bu kadar beter, sonrasında ise bu kadar okunabilir iki seri yazabilir, şaşırıp kalmıştım.
Diziyi izledim. İki günde bitiriverdim. İlk bölümde diziyi sadece Gölge ve Kemik uyarlaması zannederken karşıma birden bire Kaz Brekker çıkınca “eyvahlar, olsun” dediğimi hatırlıyorum. Gerçekten de ilerleyen bölümlerde eyvahlar oldu, Ketterdam’li haylazların öyküsü bir anda buharlaşıverdi. Keşke Kargalar Meclisi tek başına uyarlansaydı da olay örgüsünü böyle karmakarışık etmeselerdi.
Diyorum ki, size katılıyorum, pek te beğenmedim.

Berbat bir netflix dizisi daha.Adamlar nasıl daha kötü dizi çekeriz diye kafa patlatıyorlar.

1 Beğeni