Shingeki no Kyojin 3. Sezon: Devler Saldırmaya Devam Ediyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/shingeki-no-kyojin-3-sezon-devler-saldirmaya-devam-ediyor/

Sevilen anime serisi "Shingeki no Kyojin"in üçüncü sezonu sonunda geldi çattı. Daha çok siyasi olaylara eğilen yeni sezonu sizler için inceledik. (DEVAMI…)

5 Beğeni

Üçüncü sezonu henüz izlemedim ama sonuna kadar okudum yine de. Güzel bir inceleme olmuş. :slight_smile:

1 Beğeni

Animeye artık hız vermeliler mangaya göre çok çok geride. Bu haftada 111. Bölüm yayınlanacak. Bakalım bizim deli oğlan ne yapacak bu hafta :joy:

1 Beğeni

Hız verseler de izleyemiyorum ki. En iyisi bitsin anime. Sonra baştan izleyim. :smiley:

2 Beğeni

Bitmesi bu gidişle 2-3yılı bulur belki daha fazla ama insan bitmesinide istemiyor böyle güzel bir animenin. Bence hajime isayama normal seyrinde giden bu hikayeyi bitirirse bile geçmiş çagları anlatan bir hikayeyide ele alıp yıllarca onuda sürdürür gibi. Çünkü çok kapsamlı ve saglam bir anine oluşturdu adam ekmeğini fazlasıyla yiyecek gibi

1 Beğeni

Güzel bir yazı olmuş. Açıkçası 2.sezondan beri çizimlerinden memnun değilim. İlk sezonun final bölümündeki -Eren ile Annie’nin sur içindeki kapışması ve yerde sürüklediği an- çizimler nerede bu sezondaki çizimler nerede. Aksiyon sahnelerini kare kare geçiştiriyorlar. Yine müziklerin de artık çok tekrar etmesi beğenmediğim başka bir durum. Çok para kazandığını düşündüğüm bu seride bunların üstüne gidilmemesi tuhaf geliyor.

2 Beğeni

Şey çok ilginç değil mi, Boku no Hero Academia’nın ilk sezon ilk bölümlerinin korkunç çizimlerinden bugün nerelere geldik. Daha ilk sezonun ortalarında çizimler toparlamaya başlamıştı. İkinci ve üçüncü sezonda gerek palet gerekse çizimler aldı başını gitti.

Oysa Shingeki gibi bir seride durum tam tersine işliyor. Harika başlayıp nasıl böyle giderek gerilediler? Bir anlam veremedim gitti.

Müzikler konusu da ayrı bir dokunuyor. İyi ki değinmişsin. Hatta iyi ki yazarımız da değinmiş. Mika Kobayashi’den nerelere geldik. Hadi her şeyi geçtim, üçüncü sezonun o açılış şarkısı (yine yazarın da değindiği gibi) bir seriye ancak bu kadar uymazdı.

Son olarak, Mikasa’nın aşırı yetenekli ama beynini kullanmayıp tek bir saplantı üzerinden giden boş bir karakter olarak lanse edilişinden ben de çok rahatsızım. İlk sezonda geçmişine dair çok güzel şeyler görmüştük. Mikasa’nın şu anki o donuk yaklaşımı ve herkes titanlar gelince delirirken onun nasıl bu kadar soğukkanlı kalabildiğini çok güzel anlatmışlardı. Sonra birden ana karaktere aşık aptal kız konumuna çekildi kaldı.

Not: Elinize sağlık :slight_smile: Üçüncü sezonun bu ilk bölümü benim için devasa bir hayal kırıklığı. Zaten yazarın da beğenmediği kısımlardı ki buraların hızlı geçilmesini istemişti.

Not2: Japonlar’ın bu soy, kan bağı takıntısını bu animede de gördük çok şükür. İlginçtir, iş hayatında da böyleler, ama o başka bir hikaye.

2 Beğeni