Shrek'in Saklı Kalmış Karanlık Sahnesi Viral Oldu: Çoğu Hayranın Fark Etmediği Detay

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/shrek-sakli-sahne-viral/

image

Shrek filmi uzun süre gözlerden saklı kalan bir sahnesinin yıllar sonra yeniden gündeme gelmesi ile gündemde. Ünlü animasyon filmi yalnızca çocuklar için değil, yetişkinlere de hitap eden pek çok referans ve detay içeriyordu. Ancak bu defa viral olan sahne yetişkinler için bile tat kaçırıcı düzeyde olabilir. Oscar ödüllü animasyon film serisi Shrek, ilk olarak 2001… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Serinin ilk iki filmini birkaç hafta önce tekrar izledim. İzlediğimde bunu direkt fark etmiştim. Muhtemelen bunu paylaşanlar çocukken izlemiştir ve nostalji için tekrar izlerken fark etmişlerdir. Filmi ilk defa izleyen ve ekrana bakan bir yetişkinin bunu fark etmemesine imkan yok çünkü. Hatta dikkatli izleyen bazı çocuklar bile fark etmiştir. Asıl şok edici yetişkin espirisi bu sahnenin hemen sonrasında Lord Farquad’ın prenses Fiona’nın resimlerine bakarak erekte olması.
Ayrıca filmleri izlemeyen veya çocukluktan hatırlayan herkese ilk iki filmi ciddi olarak izlemeyi öneririm. İlk film çok çok başarılı bir Disney filmi parodisi. İkinci film ise batı animasyonunda gelinen zirve noktalardan biri. Kesinlikle Prince of Egypt ile birlikte Dreamworks’ün zirvesi. Prince of Egypt de iki boyutlu olduğu için kıyaslamak saçma olur bu yüzden ikisine birden en iyi demek lazım. Komedi kısımlarını umursamasak bile alttaki hikaye ve karakterler çok sağlam. Sadece Holding Out For A Hero sahnesi çoğu animasyonun tamamından iyi.

5 Beğeni