Sinema Dünyası

1 Beğeni

Endgame fragmanı geldiii.

1 Beğeni

Ya gerçekten çok kötü duruyor dmfödmd

Amaç “B Movie” kafasında mı yapmaktı bilmiyorum ama onu da pek beceremeyecek gibi :d

1 Beğeni

İlk izlediğimde film fragmanı olduğunu bilmeden izledim. Oyun fragmanı sandım. Hani oyunlar için gerçek insanlarla çekilir ya! :smiley: Oyun fragmanı olarak bile kötü. :smiley: :smiley: :smiley:

1 Beğeni

Monsterverse evreninin üçüncü filmi Godzilla King of the Monsters’ın son fragmanı yayınlandı. Ah ki, ne ah! Sevgilimi titanlarımız dev ekranda arz-ı endam ederlerken ben köyde olacağım :disappointed_relieved: Neyse… Canavarlarımızın kapışma vaktinin yaklaştığını hatırlatmak boynumuzun borcudur. Hep birlikte Kaiju filmlerinin Infinity War’ına merhaba diyelim:

Daha uzun çalan Somewhere Over the Rainbow eşliğinde daha fazla titan kapışması içeren fragman şöyle:

Godzilla: King of the Monsters - Final Trailer - Now Playing In Theaters - YouTube;

Önceki tanıtım fragmanları:

Bir de HBO için hazırlanmış, filmden bir sahne ve iki tanıtım fragmanı içeren 5 dakikalık bir video var:

https://www.reddit.com/r/GODZILLA/comments/bfu3s5/hq_5_minute_trailer/

2 Beğeni

Yarın, Terminator Dark Fate’in ilk trailer/teaser, artık resmi her neyiyse o yayınlanacakmış.

Bir de film hakkında eski bir bilgi: Filmden ufak bir bölüm, kapalı kapılar arkasında (ne gizemli laf ama :D) gösterilmiş. İzleyenler bayağı beğenmiş. Bölüm, yeni terminatörün giriş yapmasıyla başlayan karışıklığı ve en sonunda duruma el koyan Sarah Conner’ı içeriyormuş.

Yayınlanacak trailerla birlikte daha fazla bilgiye kavuşuruz. Yani keyif kaçırmayacak kadarına yani. Şu ana kadarki bilgiler, Arnold’un insanlar arasında uzun yıllar geçirmiş T-800 rolünde karşımıza çıkacağı; filmin T2’den sonrasında geçeceği; film içerisinde T2 zaman diliminde geçen sahneler bulunabileceği üzerine.

Daha fazlasını öğrenip öğrenemeyeceğimiz yarına kalmış.

İlk filme göre daha epik yapmışlar.

Ahh ahh!!! Dark Universal çok güzel olabilirdi. Del Torocum projenin başına geçeydi…

Eh, seriyi dikkatli yürütüp hedef kitlesinden de gereken ilgiyi görünce bazı teknik ve hikâyesel adımlar hızlı atılıyor :sweat_smile:

Alien serisinin ününü çok duydum. Bu yaz izleme listemde olan bir filim üstelik. Simdi yeni bir filmi çikiyor olması mutlu etti ama sanirim son 2 filim pek iyi değil. Olumusuz eleştiriler duymuştum.

Bu film hiç Rambo gibi değil daha çok modern dünyada geçen western filmi gibi hissettirdi. Gerçi First Blood kendini düzgün ifade edemeyen bir Vietnam gazisiydi sadece sonrasında paralı asker gibi bişeye döndü ve herkesin hatırladığı Rambo’ya dönüştü. Bu film ise ismi mahmut abi meksikalı kartel peşince olacakken durun adını Rambo koyalım da gişemiz artsın diyerek konmuş gibi.

1 Beğeni

Del Toro gardaşim yine yapmış yapacağını. Sizin görüşleriniz ne?

2 Beğeni

Ötesini berisini araştırmadım ama güzel filme benziyor: TOMRİS

2 Beğeni

Ben merrrakla bekliyorum. Geldi mi acaba? Gelmedi sanırım. Ama güzel olacağı kesin.

Yok bu filim daha gelmedi.

1 Beğeni
2 Beğeni

Locarno’da ödüller sahiplerini buldu. Pedro Costa’nın Vitalina Varela (2019)’sı Altın Leopar’ı kazanırken, birçok eleştirmen de büyük övgüler aldı.

EFA (European Film Awards), Avrupa’da son bir yılda çıkan filmlerden bir izleme listesi hazırlamış, seçki gayet ilgi çekici:

https://europeanfilmawards.eu/en_EN/selection-current?fbclid=IwAR2YzVz2f6ui8_ijVvc72pGiFtiqmmPa3CvPL94adZAnYM6-rGbK1Ok3fPI

2 Beğeni
2 Beğeni