Sinema, Tiyatro, Opera ve Müze Giriş Ücretlerinde KDV Yüzde 1'e Düşürüldü

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sanat/sinema-tiyatro-opera-muze-giris-ucretleri-kdv-indirimi/

Koronavirüs sonrası ekonomik normalleşme için sinema, tiyatro, müze gibi kültürel etkinlikler dahil birçok sektörde KDV oranı yüzde 8’den yüzde 1’e indirildi. (DEVAMI…)

1 Beğeni

Artık bizimle dalga geçtiklerini düşünmeye başladım. Günlük vaka sayıları 1000’e dayandı, yaz bitmek üzere. Pandemide 2. dalga olacak mı bilinmiyor. Bizimkiler Sinema ve Tiyatro’da kdv yi düşürüyor.

AVM’de klima açılmıyor önlem olarak ama insanlardan maske takarak sinema, tiyatro izlemesi bekleniyor. Anlaşılır gibi değil.

Yapmış olmak için yapılan bir düzenleme bence. Gerçekten destek verilmek isteniyorsa ilgili sektörlerde çalışan insanlara direkt maddi destek sağlansın.

Yaptı desinler diye yapılan bir düzenleme bence. Haberi gördüğümde sinirden baya güldüm.

1 Beğeni

Asıl konu o değil aslında. Bu daha yaptık ettiklerin başlangıcı pandemi sürecinde. Baktılar her şey kötüye gidiyor yine algıya başladılar. Kod.kelimeler belli. Ekenomi, büyümek, esnaf, yardım, indirim, değer kazandı vs.

1 Beğeni

Adam senle dalga geçmiyor. ENFLASYON u düşürüyor aklısıra küçük prens…