Site Açmak

Ben yapmıyorum çok bilgim olan bir konu değil, Satış ortaklıgı veren siteler (Amazon gibi) ya da reklam şirketleri var. (şimdi anımsayamadım isimleri ama 2-3 firma var )

Örneğin ürün tanıtım vb tarzı bir blogunuz var yeterli ve konu ile alakalı ziyaretçiniz de var, ürünle ilgili biri inceleme yayınladınız inceleme içerisine ürünün satış sayfasına yönlendirme yapıyorsunuz, satıştan satıcı size bir miktar pay veriyor.

2 Beğeni

Bu arada benim blogum var. 4 senede 400 bin kişi tıklamış. Ama gene alamadım adsense.
Bende bıraktım adsense almayı

1 Beğeni

Hangi ütopyada böyle yapıyor? :grinning:

1 Beğeni

Kimilerinin ütopyası kimilerinin gerçekleri oluyor

1 Beğeni

Hangi ütopyada olur bilmem lakin gerçek dünyada reklam fiyatları genelde bin gösterim başına fiyatlanır. Sektörde buna cpm denir. Cpm ne kadar yüksekse o kadar çok para kazanırsınız.

İçerik üretmek ve o içerikten para kazanmak kolay bir şey değil.

@Agape o beğenmediğin onedio -ki ben de sevmem- nasıl bir mühendislik ekibine sahip bilsen şaşırırsın. İçerikler çöp olabilir lakin arkasında harcanan mühendislik emeğini hiçe saymamak lazım.

1 Beğeni

Örnek olsun diye ekliyorum. Site 9 yaşında, finans üzerine ayda 4-5 civarı içerik eklenen bir site.günlük durumu ortalama bu, hafta sonları biraz daha düşük oluyor.

Aslında bu sektörde Forex zamanları çok daha yüksek kazanç oranları vardı.

1 Beğeni

Hobi üzerine site açsak (örgü dantel örnekleri vs. )Sitenin maliyeti ne kadar oluyor abi ve aylık minimum gideri ne kadar?

Arka planı az çok biliyorum. :slight_smile: Bana saadet zinciri gibi geliyor. :sweat_smile:

Hobi için site açmak ile uğraşma, hem zamana hem parana yazık

Mesela ben :rofl: r10 sitesindeki üyeliğimi Bayram sebebi ile Gold üyelik yaptım. Gold üyeliği yapma sebebim de açacağım sitenin Sırasını ve analizini günlük sınıra takılmaması için (normal üyeler için 5 sorgu var ise gold da 50 idi) almıştım.

İlk gün sitenin içeriği hakkında kafamda birkaç fikir oluştu. Onedio tarzı değil de Liste tarzında bir içerik hazırlamaya karar verdim. Bunları düşünürken domain ve Hosting için de 150 liralık bir harcamam oldu.

Şimdi elimde Site mevcut ekstradan sitenin analizi için de r10 var. Peki ne eksik ?

Tabiki de içerik :wink:

İçeriğin olmadan hangi konu üzerinden yazacağına karar vermediysen benim yaptığım hataya kalkışma. Site açmak istiyorsan Wampp ve Xampp gibi programlar var. Bunları kurup localhost üzerinden site hazırlayabilirsin.