Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Konudaki gönderi sayısı yavaşlamalara ve hatalara sebep olduğu için temiz bir konudan muhabbete devam ediyoruz:

Daha bugün çoğunluğunu takasla edindiğim kitapların taptaze heyecanıyla açtığım bu başlığı hemen keyifle cevaplıyorum;
~Kafkaesk Öyküler
~Düşsel Konçerto
~Dümeni Yaratıcılığa Kırmak
~Niçin Diyalektik
~Hayvan Hakları
~Mao’nun Kültür İhtilali
~Yeryüzü Cennetleri Kurmak (Ütopyalar)
~Altı Varoluşçu Düşünür
~Villette
Genelde bir alışverişi ağırlıklı olarak kurgu bir alışverişi kurgu dışı yapmaya çalışıyorum o yüzden birdahaki alışverişte Türk Bilimkurgu yazarlarına yönelmeyi düşünüyorum.
Sizin bu aralar aklınızda olan veya elinizin gittiği kitaplar neler?
Bu başlığı sürekli yeni aldığımız kitapları ve isteğe bağlı onların icerikleriyle ilgili bilgileri paylaşmak için kullanabiliriz bence :kr:

20 Beğeni

Vaiz
Kimdir Bu Mitat Karaman
İlahi Komedya Kutulu Versiyon
Metro 2033
Dünya Sanat Tarihi

Bunlar en son satın aldıklarım.

2 Beğeni

Kuzgunun Gölgesi: İlk kitabını ortalıkta görürsem hemen atlayacağım fakat her yerde tükenivermiş, bu beni epey üzüyor… Bu üçlemenin dışında Dune da epey merak ettiğim bir kitap, bir sonraki kitap alışverişimde kesin alacaklarım arasındalar. :droll:

6 Beğeni

D&R’ın 9,90 TL kampanyası ve ücretsiz kargonun gazına gelip aldığım Ecel ile Bir Yeniçeri Hikayesi’ni es geçersek son aldığım kitaplar şunlarmış:

• Öykü Yapım Çalışmaları
  • Küçük Paris Fena Öksürüyor
  • Pir-i Lezzet
  • Yaşamak
  • Suç ve Ceza (Hasan Ali Ediz çevirisi)
  • Ben Robot
  • Orada Bir Yerde
  • Kahramanın Sonsuz Yolculuğu
  • The Witcher Serisi
  • Büyücünün Kızı
  • Temiz Kağıdı
  • Sandman 4 - Sisler Mevsimi

Gerçi kitaplığımda okunmayı bekleyen epey bir kitap var ama bir sonraki siparişimde Kurtlarla Koşan Kadınlar’ı da almam lazım artık. Bunun dışında Emirhan Burak Aydın’ın Gözlemci Olarak Buradayız’ı yeni çıktı, o var listede. Bir de 400 sayfalık bir kitaba, çizgi roman dahi olsa 50 küsur lira verilebileceğine ikna edebilirsem kendimi V For Vendetta’yı almak istiyorum.

8 Beğeni

Dune - Tanrı İmparatoru | Yeni baskı çıksın lütfen, lütfen!

Gipi - bihikaye | Oğulların Diyarı’nın ardından tekrar Gipi çizgi romanı basmaları şahane oldu, kaçmaz.

V For Vendetta | Yani, V, Alan Moore.

Resimli Adam | Bradbury büyük isim.

Batman Long Hallowen | Yakınlarda bu güzel eser de çıktı, baya hoş oldu. Ayrıca o Batman!

Değiştirilmiş Karbon | Ya emin olamıyorum buna, merak ediyorum ancak hatalarla dolu olacak gibi.

8 Beğeni

Aslında Değiştirilmiş Karbon’u ben de yazacaktım ama İthaki’ye güvenemedim bir türlü, Rıhtım incelemesinden sonra karar vereceğim alıp almamaya.

1 Beğeni
  • Hadi gençler dizinin çıkmasına 1 ay kalmış, kitap noldu bizim?
  • Çevirisi bitmek üzere efenim, bir kısmına uğraşıyorum, oradan sonra editör, düzelti falan işte.
  • Yav sal, 1 ay kaldı diyorum, yarına bekliyorum son halini masamda.

Mantıklı.

4 Beğeni

Dune benim de uzun zamandır listemde. Onu okumadikca bk seviyorum dediğimde kendimi yalancı hissediyorum :joy: ithaki kendini bu hallere düşürmeseydi keşke yazık

5 Beğeni

Ahaha evet ben de öyle düşünüyorum, en kısa zamanda okumak istiyorum bu sebepten ötürü. :hanci:

3 Beğeni

Komedya’yı nereden almaya karar verdin, verebildin :smiley:

1 Beğeni

Ya o Değiştirilmiş Karbon’un konusu çok tanıdık geliyor. Sanki sürekli şöyle ya da böyle gözümüze sokulan bir materyalmiş, kullanılmaktan vadesi geçmiş konu gibi. Sadece bana öyle geliyor da olabilir gerçi ki, kesin öyledir :smiley:

2 Beğeni

En son bu gazla verdiğim 6 kitaplık siparişin 4 kitabı 9,90’dı, onlar dışındaki ikisi geldi sadece. Diğerlerinin stoklarında olmadığını anlamaları da 1,5 ay kadar sürdü.

4 Beğeni

Oğlak Yayınları :slight_smile: Ve gerçekten memnun kaldım diyebilirim.

3 Beğeni

Dr. Feridun Timur’un çevirisini görmediğinden öyle geliyordur da nys nys .s.s

1 Beğeni

Birkaç saat önce aldığım Margaret Atwood imzalı Damızlık Kızın Öyküsü ile Ay Zalim Bir Sevgilidir, Yıldız Gemisi Askerleri ve Diren Direniş (Metis Ajanda). Epeydir kitap almıyordum, alsam da özgün dilinde yurtdışındaki sahaflardan sipariş veriyordum. E ama şimdi Atwood hanım imzalar da biz onu almaz mıydık :pensive:

Alışveriş sonrası editi: Tahta kalemiyle bir stickera ‘Margaret Atwood’ yazıp yollamak nedir ya?! Kendimi kandırılmış hissediyorum Rıhtımlılar…

6 Beğeni

Yoğunluklu olarak John Steinbeck. Neden şimdiye kadar okumadım diyorum kendime sık sık, o sebepten ötürü elden geçireceğim tüm kitaplarını.

1 Beğeni

En son aldığım kitap Noel Baba’dan Mektuplar (J.R.R. Tolkien)
Sıradaki alınacaklar listesindeki ilk 5 de şöyle:

• Doré’s Illustrations for Don Quixote
  • Sandman 4-Sisler Mevsimi
  • Vakıf
  • Cermen Tanrı ve Kahramanlarının Efsaneleri
  • The Witcher: Elflerin Kanı
1 Beğeni

*Wool 3 Toz
*Karanlıktan Sonra - Haruki Murakami

Artık fazla kitap almamaya çalışıyorum bunları son indirimden almıştım dayanamayıp. Sonraki alışverişim de sadece Güz Cumhuriyeti olacak. Kızıl Sefer’i okumak için onu bekliyordum :star_struck:

3 Beğeni

Enson

• Dövmeci, Demir Druid Günlükleri Serisi,
  • Elflerin Kanı, Witcher 3. Kitap
  • Toz, Wool 3. Kitap

Almıştım.
Ne zaman olduğu belli olmamakla beraber yapacağım kitap alışverişinde de şu kitapları almayı planlıyorum.

• Dük Elric,
  • Güz Cumhuriyeti,
  • Eon,
  • Lejyon,
  • Lejyon 2 Kayıp Cesedin Peşinde,
  • Alcatraz 2 Katibin Kemikleri.

İlk etapta bunları almayı planlıyorum, bakalım…

2 Beğeni

ben de bir hayli üzgünüm bunun için, yeni baskı ne zaman çıkar acaba :((

1 Beğeni