Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Teşekkür ederim ablacım. Zaman Çarkı’nı da alıyorum ya tamam. :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

2 Beğeni

Resmen konuda flood kasıyorum :neutral_face:

Leibowitz… Pazartesiyi güzelleştiren görüntü oldu benim için.

Kötüye göre konuşacak olursam:

İlk 120 sayfasını, yani kitabın anlattığı üç çağdan ilkini sıkıcı bulabilirsiniz. Ben bulmadım, ama bulacak kişinin nedenlerini çok iyi anlayabilirim :slight_smile: O nedenle kitabı ilk bölümden değerlendirmeyin demiş olayım.

Dilerim siz de bizler kadar severek okursunuz. Sevmeseniz bile, farklı bir deneyim yaşamış olursunuz.

Arkadaşlar, floodu bırakıp ben de bir liste paylaşacağım. Fakat son haline bir türlü getiremedim :expressionless: Bir yardım edin :sweat_smile:

Bir tanesi bu listeden çıkmalı, ama hangisi?

Kidega listem:

• Peri Masalları ve Yıkma Sanatı :arrow_right: Sorumlusu @muzipmasalcini 'dir.
  • Gergedan :arrow_right: Sorumlusu Mine Söğüt’ün, yani yazarın ta kendisidir.
  • Akıl Çağı :arrow_right: Hediye
  • Refet :arrow_right: Sorumlusu basbayağı İş Bankası :neutral_face:
  • Kaçan Ayna :arrow_right: Sorumlusu @JCDenton 'dır. Dost’un çevirisi kötü dedi, her şey alt üst oldu :slight_smile: Kitap Kulübü için mecbur listeye eklendi.
4 Beğeni

En mantıklısı Refet galiba :confused:

Hazal Hanım sizi daha önce Sanderson’a laf ederken görmüştüm şimdi de zaman çarkı… Dikkat edin Zaman Çarkı ve Sanderson sevenler de korecanlar kadar tehlikeli olabilir. Kur bu haldeyken bizi Assasin tutmak zorunda bırakmayın… :smiley: Şaka maka bu aralar Assasinler çok pahalı.

Resminizi değiştirmişsiniz, tanıyamadım. :joy:

Ben baktım ve yazdıklarınızı da okuduktan sonra eleme yapamadım. :sweat_smile: Hepsini al seceneği yok mu?

3 Beğeni

Zaman Çarkı’na nerede, ne zaman laf etmişim :slight_smile: Bilakis, öven bir şey demiştim. Yanlış anlaşılmışım. (insan çarpılır)

Sanderson’a olumsuz çok laf etmem pek. Çevirilerini hiç beğenmem sadece. Bir de felsefi derinlik dendiğinde işaret ettiğim bir yazar değildir. Ama soluksuz kurgular ve tutarlı dünyalar için övgülerini sonuna kadar hak eder.

3 Beğeni

Şu an oraya doğru gidiyorum :frowning: Yarım saat içinde “sepeti onayla” yapmış olabilirim.

Özet

Güncel foto koyayım dedim :stuck_out_tongue:

3 Beğeni

Bana kalırsa çeviriye çok dikkat etmekten o derinliği kaçırmışsınız veya ben algıda seçicilik yaşamışım. :slight_smile:

1 Beğeni

Tam bilmemekle birlikte Kaçan Aynanın Kırmızı Kedi çevirisinin de çevirmenini aynı olarak gördüm. Arkadaş orada Düşsel Konçertoda okuduğundan bahsetmişti sanırsam.

1 Beğeni

Can Sevinç kitapları bıraktığı gün bu dediğinizi tekrar düşüneceğim :slight_smile: O zaman gelene kadar Savaşkıran ile daha mutlu bir Sanderson deneyimi yaşayacağım. Hepsinden de önce güzel bir indirim yakalamam gerek :smiley:

2 Beğeni

Bir sipariş paylaştım, olay oldu ya. :joy::joy::joy:

1 Beğeni

Gerçekten aynı :face_with_raised_eyebrow: Veee, böylece listem nihayete eriyor.

Teşekkür ederim :slight_smile:

2 Beğeni

Yazdıklarım kayıtlara geçmiştir, kötü demedim. :sweat_smile: İtalyanca bilmiyorum sonuçta. Fakat ilk önce Dost, sonra Monokl’dan okuyarak ilerliyorum ve Monokl daha iyi bence. Çevirmenin yorumudur, ya da daha doğru çeviridir, bilemem. :smile:
Siz Düşsel Konçerto alın, Kaçan Ayna’daki öykülerin karşılığını yazarım. (Monokl’dan para yatmadı. :smile:)

Düzenleme: Onaylamadıysanız Kaçan Ayna çıkartılabilir. O listedeki kitaplardan Mine Söğüt’ün kitabı dışındakileri bilmiyorum.

2 Beğeni

Kötü demedin tabii :slight_smile: , ama lezzetsiz çeviri ile arada kalmıştım. Sonra @eroniki çevirmenler aynı deyince baktım, aynı çıktılar. Dost baskısına devam :slight_smile: Kırmızı Kedi’den almamın bir manası kalmadı.

Böylece listeden Kaçan Ayna çıktı, sipariş verildi. Düşsel Konçerto ise gelecek listeye eklendi.

1 Beğeni

Önceden kitap paylaşınca görgüsüzlük gibi gelirdi bana. Ya da herhangi bir nesne için. (bkz: Serdar Kuzuloğlu’nun Ferrari videosu) Ya da Starbucks’a gidenlere sövüp sayıp parayı bulunca müdavimi olunca “önceden malmışım be knk” diyenler gibi. Ama kitap farklı bence ya paylaşmayınca o hazzı alamıyorsun sanırım. En azından İnstagram kültüründen ve onun yaşattığı hazdan farklı. Bunları da arkadaşlarla artık kitap takaslamaya başladık herkes kitap değiş tokuş ediyor biraz Ptt’ye gidip gelmek yoruyor sadece sağolsunlar o da 3 TL en azından çok makul. Böylelikle de hem istediğim kitapları okumuş oluyorum hem de kendi sevdiğim kitapları arkadaşlarıma okutmuş oluyorum falan filan…

8 Beğeni

Buradan Kidega’ya da ayrı teşekkür etmem lazım. En sevdiğim yazarın küçük bir posterini göndermeleri beni sevindirdi.

16 Beğeni

14 Beğeni

Teşekkürler. Evet tedarik konusunda Kidega benim için sorunsuz. Ayrıca Tolstoy baskılarınıda çok beğendim. Punto büyüklüğü ve yazı stili çok hoşuma gitti. Yakın zamanda planlarımda olmadığı halde hemen okumak istedim.Tolstoy’un bu seti Enpara varsa kampanyadan yararlanıp Kidega’dan alınabilir. %42 indirimdeydi.

1 Beğeni

Ben de maalesef duvara asamıyorum. O yüzden posteri gardırobun kapısına astım. Her kıyafet alışımda Kuzgun’un en sevdiğim kısmını okumak da ayrı güzel olacak.

3 Beğeni

Ben posterleri duvara patafix le yapıştırıyorum böyle sakız gibi bir şey iz yapmıyo deneyebilirsiniz

8 Beğeni