Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Kidega’da bütün mektupları Esin Hanım’a yazdırıyorlar galiba yazık değil mi :smile:

4 Beğeni

Ve tabii ki sipariş iptal edildi, idefix’ten sipariş verdim bu sefer. Umarım idefix temin eder.

İdefix o kadar övgünün üzerine dur hemen övme bir kitabını göndermeyeceğiz diyor. Ya da kitabı bekleyen gerçekten çok fazla insan varmış.

1 Beğeni

Sanırım nadirkitap.com’dan alacağım.İdefixte vardır umarım.

D&R ve idefixte stok gözüküyor, nadirkitap.com’dan almadan önce bi dene istersen

1 Beğeni

Sıkıntılı iş günümde güneş gibi doğdular. Bu sefer dolu dolu değil ama olsun. :relieved:

9 Beğeni

Meger bundan sonra her ay boyle bir poster gelecekmis. Cizeri de arkadasimmis. Simdi en basindan eksik kalmasin diye Kidega’dan alisveris etmem gerekecek.:smirk::smirk::smirk:

12 Beğeni

Arkadaşınız ilk satırdaki “ayrılışı” yazarken “ı” yerine “1” kullanmış sanırım. :roll_eyes:

Yazinin ona ait oldugunu sanmiyorum. Cizer oldugu icin yalnizca cizimi yapmis oldugunu tahmin ediyorum. Fakat fontta bahsettiginiz sorunu ben goremedim.

Çizimi yapıp posteri tasarladığını düşünmüştüm ben.

2 Beğeni

Tepkilere dayanamadı dersiniz. :joy::joy::joy:

11 Beğeni

Bu ay 2 aylık alışveriş yaptık. 2 ayda bir yaparız artık.

Ads%C4%B1z Ads%C4%B1z2 Ads%C4%B1z3

8 Beğeni

Ay sonuna kadar dayanabilirsen iyidir abi. :joy::joy::joy:

2 Beğeni

O konuda haklı olabilirsin. :slight_smile: :slight_smile:
Ama yoookk dayanmalıyım. Ya kitabın satışı biterse ya bulamazsam. Yok bitmez, biter mi

Yukarıda ki gibi soruyu ve ikilemi sürekli kendime sorarak dizginliyorum kendimi. Kargo bedava için sepet tutarını tutturunca tombala yapmış gibi seviniyor ve siparişi tamamlıyorum. Yeni kitaplar çıktıkça da çinko yapıp duruyorum. :joy::joy:

Bu gene dizginlenmiş halim.

6 Beğeni

Huzunleniyorum. :disappointed_relieved:

Nicin Carol Gomulmeden’imi sevmiyorsunuz? Illa suraciga sigisip Yesilcam gozyasi mi dokelim? :disappointed_relieved:

6 Beğeni

Senin hatrına yazara bir şans daha versek mi acaba ablacım? :smiley::smiley:

Ya bu yazarla ilgili genel sorun, hep ayni turde ayni seyi yazmasini beklemek. Her seferinde farkli bir tarz yaziyor iste. Hatta benim kitaplarim bir albumun sarkilari gibidir diyor. Hani iki sarki birbirine benzemez vs. Bana kalirsa Carol Gomulmeden simdiye dek yazdigi kitaplarin en iyisiydi. Cogu insanin aksine ben Kafes’i yere gore sigdiramayanlardan degilim. Mesela Kafes okuyucusu Kirmizi Piyano’dan nefret etti. O ara Instagram’dan ne kadar mesaj aldigima inanamazsin. “Abla ben bunun sonunu anlamadim, ne oldu simdi?” Son 20 sayfayi bastan oku diyorum, okudum ama anlamiyorum diyor. Velhasili bir tik surreal, bir tik beyin acici kitap seven okurlar okumali esasinda bu adami. Fakat duz okuyucuya agir geliyor, asil okumasi gerekenler de anlamlandiramadigim bir onyargiyla okumuyorlar.

4 Beğeni

Açık konuşmama gerekirse Gölün Dibindeki Ev kitabını bir türlü okuyamadım. On sayfayı bile geçemiyorum. Tatsız tuzsuz bir anlatım var. Defalarca deneyip kapattım ve kendime bunu yapmaktan vazgeçtim.

Carol Gömülmeden isim olarak ve konu olarak ilgimi çekse bile klostrofobik geliyor. Zaten asansöre filan binemiyorum, gölcük depreminden sonra göçük altında kalmaya dair aşırı bir korkum var. Kitabı okurken kalp krizi geçirebileceğimden çekiniyorum. Panik atağım var. Daraşmalık yerler beni boğuyor. Tam olarak klostrofobim var diyemem. Bazen biniyorum, dar alanlarda durabiliyorum fakat bazen panik atağım tutuyor. Bu sebeple kendi adıma kaçındığım bir nokta.

4 Beğeni

Klostrofobi bir onyargi degil ama. Yani evet, kitapta o his cok kuvvetli. Benim oyle bir korkum olmamasina ragmen yer yer nefes alamadigim yerler oldu.

Benim derdim hicbir okuyucuya, bilhassa nitelikli okuyuculara yakistiramadigim onyargi. Sirf "best-seller"imsi diye okumayanlar var. Cok okundugu icin okumayanlar var. Ote yandan duz okuyucunun hikayeyi sindiremedigi icin yazdiklarindan etkilenenler var. Bazi insanlari omuzlarindan tutup silkelemek istiyorum, “Lan tam senlik kitap, deli misin, neden okumuyorsun?” diye. Sonra useniyorum:)

8 Beğeni

Ben Kırmızı Piyano’dan beri Malerman görünce görünmeze alıyorum, Kafes’i bile yıllar sonra okurum herhalde okursam.

2 Beğeni