Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Aynen bekleyemiyoruz, :sweat_smile: Daha çok bizim beklemelerimiz sipariş sonrası kargo bekleme oluyor. :laughing: Keyifli okumalar dilerim benden hızlı çıktınız ama… Ben ilk cildini sipariş etmiştim. Şuraya kıskanç bir emoji :expressionless:

1 Beğeni

O zaman onları da merakla bekliyorum. :slight_smile: Alfa çıkardıkça sırayla takip edip öyle tanışayım istedim. böyle parça parça alacağım.

1 Beğeni

Öncelikli niyetim 50 lirayı aşıp kargo parası ödememekti, sonra kendime hâkim olamadım. :smile:
Gelsin de bir bakalım. Zaten akşam işten geldikçe sakinleşme okuması olur, çabucak biter diye düşünüyorum. Yenilerini almak için yetişmenizi beklerim. :slight_smile:

1 Beğeni

8 Beğeni

İyi okumalar.
Varlık ve Zaman’ın çevirmenin yeni baskısı yapılan şöyle bir kitabı var.

Heidegger okuması ve anlaşılması zor olduğunu biliyorum bu nedenle okuma rehberi için çevirmenin bu kitabını alsam mı emin olamadım.

3 Beğeni

hemen yenisini gönderiyorlar sıkıntı yaşamazsınız

1 Beğeni

Arkadaşlar Art Basın Yayın nasıl bir yayınevidir? Hiç bu yayınevinden alıp okuyan oldu mu? Çevirisi filan nasıldır? Çok sevdiğim bir yazarın kitabı var ama tereddütteyim. Çevirinin korkunç çıkmasından korkuyorum.

Ben Kaan Hoca’dan Heidegger dersi alıyorum, bu yüzden gerekli görmedim şimdilik çünkü kitabı birlikte okuyoruz. Ancak dediğiniz gibi, zorlanıldığında ilk başvurulacak kaynak, derste de yararlanıyor kendisi. Heidegger’in dille oluşturduğu şemaların şablon hali ve kolaylaştırıcı başka destekler de var içinde. Bakalım ben de zorlanırsam edinmeyi planlıyorum açıkçası.

2 Beğeni

Murat Menteş’in yeni çıkan kitabı Derde Deva Randevu’yu aldım. Daha önceden Antika Titanik adlı eserini okumuştum ama çok beğenmemiştim. Adamın tarzı çok garibime gitmişti, Derde Deva Randevu’yu da sırf meraktan alıyorum. Acaba yine neler yazmış, ne gariplikler yapmış diye. Adam bende değişik bir bağımlılık yaptı :smiley:

12 Beğeni

İlber Ortaylı kitabını aşırı merak ediyorum, kesin almam lazım. :roll_eyes:

Kitap henüz tazeyken idefix ve babil gibi sitelerden İmzalı olarak temin etmekte fayda var.

1 Beğeni

Benim adıma ithâf edilmedikten sonra imzanın pek anlamı yok ya. :pensive:

2 Beğeni

11 Beğeni

Bu başlıkta İdefix’i eleştiren arkadaşlara çemkiriyordum ama bugün gerçekten herkese hak verdim. Öyküler ve Madde 22 adlı kitabı sipariş etmiştim.

Madde 22 yapış yapış geldi. Sanki kitaba yapışkan bir şeyler sürülmüş gibi, nereye koysam yapışıyor.
Öyküler ise tam bir rezillik. Kitapta kalem izleri var, arkasındaki etiket kalem ile karalanmış, üzerine etiket yapıştırılmış. Kitabın kapağındaki siyahlıklar beyazlaşmaya başlamış, sağında solunda çok fazla yıpranma var.
Gerçekten anlamıyorum, neden bir insana bu kitaplar yollanır? Bu kadar mı olaya maddi yönden bakıyorlar anlamıyorum. Müşteri memnuniyeti diye bir şey kalmamış. Müşteri hizmetlerini arıyorum, daha siparişim hakkında hiçbir bilgi vermedim. Kitap elinizde var mı diye sorgulamak istemiştim ona göre değişim ya da iade talep edeceğim dedim, karşıdaki bana kitap elimizde var dedi. Ben daha kendisine ne sipariş numarası verdim ne de kitap ismi. Müşteri temsilcisine zorla kitabın stoğunu kontrol ettirdim, gerçekten şaka gibiydi ya. Çok büyük indirim olmadığı sürece İdefix’ten alışveriş yapmamaya özen göstereceğim.

Kidega ve Kitapyurdu candır.

6 Beğeni

Ben demiştim demek istemem ama sorun olacağı belliydi. Onlarda çalışma ahlakı yok. Ama siz hala büyük indirim olunca sipariş vermeyi düşünüyorsanız daha tam anlamak için yolunuz var :slight_smile: Kim bilir kimin iade ettiği ürünü yolladılar size.

2 Beğeni

Buram buram kalite kokuyor çizgi roman seven sevmeyen herkese tavsiye ederim boyutunu belirtmek için normal boyut bir kitapla karşılaştırdım.

10 Beğeni

Çarpışma sahaftan diğerleri kitapyurdu indiriminden. Elime para geçmeyegörsün direk harcama bir gün cepte kalamıyor.

Beklemekte olduğum siparişte de Fatma Aliye-Refet, Stefan Zweig-Clarissa ve Engin Türkgeldi-Orada Bir Yerde kitapları var.

11 Beğeni

Birazda fransız çizerleri okuyalım.

6 Beğeni

Kara prizma kitabını okuyan var mı