Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Teşekkür ederim. Evet, Van Gogh ilgi alanımın içindedir. Kaydettim bir kenara. Fiyat olarak biraz tuzluymuş ama kesinlikle gözüm bu kitapta olacak. Yüzde 50 indirimlerinde filan denk getirebilirsem alırım diye düşünüyorum. :blush:

1 Beğeni

Ben de yüksek bir indirim denk getirerek almıştım. Ama yakından incelediğinizde fiyatının piyasa ile karşılaştırıldığında iyi olduğunu görebilirsiniz. Kalın ciltli ve şömizli yapılmış bir eser. Özellikle kitap için şöyle bir açıklama var ki ;
"Bu yayın Amsterdam’daki Van Gogh Müzesi’nin ve Lahey’deki Huygens ING’nin (Hollanda Kraliyet Sanat ve Bilim Akademisi’nin bir bölümü) desteğiyle yürütülen Van Gogh Mektupları Projesi’nin bir parçasıdır. Editörlüğünü Leo Jansen, Hans Luijten ve Nienke Bakker’in yaptığı Vincent van Gogh - The Letters: The Complete Illustrated and Annotated Edition (Brüksel: Mercatorfonds; Londra ve New York; Thames and Hudson) adlı altı ciltlik eksiksiz derlemeden seçilerek hazırlanmış bir baskısıdır. "

bu da bana sorgusuz sualsiz almak için fikir verdi. Her zaman sevdiğim bir ressam olmuştur ama 6 yaşındaki kızımın bir çocuk kitabı ile keşfederek tüm Van Gogh resimlerini gördüğü yerde tanıması ile ben de yakından ilgi göstermeye başladım. :slight_smile:

1 Beğeni

Aslında ressamlar oldukça ilgi alanıma giriyor ama hepsini akılda tutmak gerçekten zor oluyor. Bir de her kitap çok da güzel olmuyor. Bazıları ciddi anlamda çok bunaltıcı olabiliyor. Ciltli olmasına filan pek takılan birisi değilimdir. Ben açıkçası orasına dikkat bile etmemiştim. :rofl: İçinde acaba resimler var mı yoksa sadece mektup derlemesi mi? Aslında kolayda ise ilk birkaç sayfayı ve varsa resimlerinden birkaç fotoğraf atabilirseniz harika olurdu. :blush:

1 Beğeni

Maalesef içinde resimler yok. Sadece mektup derlemelerinden oluşan bir eser. Akşam eve gittiğimde seve seve örnek fotoğraflar atabilirim.

1 Beğeni

Hangi siteden almıştın?

Siteden almadım… Bu bandrol kontrülü sırasında farklı olduğunu anladım ve yayınevi ile iletişime geçtim. Onların bir jesti diyelim. Eğer gözünden kaçtıysa şu başlıkta daha detaylı sonuç bulabilirsin…

https://forum.kayiprihtim.com/t/sel-yayinciliktan-korsan-bandrol-skandali-ferit-edguye-buyuk-ayip/10780/86

Anladım. Okumuştum haberim var :+1:t2:

1 Beğeni

18 Beğeni

Yalnız içerik çok güzelmiş… Tek tek okudum attığın sayfaları, çok hoşuma gitti. Birçok şey öğrenebilir hatta birçok isim de keşfedebilirim. Hatta çok fazla teknik şey de öğrenebileceğimi düşünüyorum. Teşekkür ederim. Mutlaka bir fırsat yakaladığımda alacağım. :blush::star_struck:

2 Beğeni

Sevindim. Ben teşekkür ederim yardımcı olabildiysem.:slightly_smiling_face:

2 Beğeni

idefix siparişlerim nihayet tamamlandı. Her iki üyelikte de siparişleri üçe böldüler sağolsunlar. 6 poşet olarak geldi kitaplar toplamda.

-Tolstoy ikinci kitap sağlam geldi geldi ama ilk kitap biraz sıkıntı yaşamış. Fotoyu çektikten sonra düzelttim gerçi biraz.
-Maya Kitap 'ın Masallar serisinde ise maalesef ayraç eksikleri var. Ayraçlar düz olsa dert etmezdim ama baya şekilli özel kesimlere sahipler. Kendilerine bir mail atacağım bu konu hakkında bakalım ne diyecekler?

26 Beğeni

Alfa kitaplarını kendi sitelerinden aldım. Uzun zamandır gelen kitaplar arasında en iyi kondisyona sahip kitaplar oldu. Çok güzel paketlemişler ve yanında ön okuma da göndermişler.

22 Beğeni

Yeni bir okur olarak aldığım kitaplar :heart_eyes:

Tümü ciltli ve fiyatları şöyle:
1984 - George Orwell 37TL (Kidega’nın enpara kampanyasıyla)
Simyacı - Paulo Coelho 16TL (D&R)
Suç ve Ceza - Dostoyevski (Koridor Yayıncılık) 23TL (D&R)
Yüzüklerin Efendisi Tek Cilt - J. R. R. Tolkien 45TL (Trendyol indirimiyle)
Açıklamalı Notlarıyla Hobbit - J. R. R. Tolkien 60TL (Zebramo)

28 Beğeni

Yüzüklerin Efendisi Tek Cilt 47 TL nasıl oluyor acaba? Fiyatı çok uygun açıkçası.

3 Beğeni

Asimov’un mükemmel bir kitabını daha kitaplığıma koyma sevincimi sizlerle de paylaşmak istiyorum.
Bunun yanında PKD’nin Uzaydaki Çatlak ve Titanlı Oyuncular adlı kitaplarını da kitaplığıma ekledim.

10 Beğeni

Evet, bayağı uyguna denk geldi. Hobbit’e bile daha fazla para verdim :sweat_smile: Trendyolun 50TL indirim koduyla satın aldım.

2 Beğeni

Kidega’nın mobil kodunuda kullandım. Fiyat açısından uygun oldu. Kidega bir önceki siparişimde önsipariş verdiğim Madde 22’yi daha çıkış tarihi gelmeden “temin edilemedi” deyip iptal etmişlerdi. İnşallah bu siparişte böyle bir saçmalık olmaz.

7 Beğeni

Kendim için nisan ayı siparişlerim.

Kitapyurdu’ndan;
Halka Dünya Tahtı
Altı Diriliş
Kayıp Rota (Daha önce başka bir siteden sipariş etmiştim. Temin edilemiyor diye iptal edilmişti)
Karşılaşma (Yukarıdaki açıklamanın aynısı)

ilknokta’dan;
Dirilen Öfke
Yakın
Kumsalda
Gökteki Çakıl Taşı
Tüm Sistemler Çöktü

Çocuk için;
İlknokta - Carol Gömülmeden

okuoku’dan;
Leigh Bardugo – 2 Kitap Set (Kargalar Meclisi, Sahte Krallık)
Genesis Girl Seti 2 Kitap (Genesis Girl - Yaratıcı Kız, Damaged Goods - Yaratıcı Kız 2)
Nancy Pickard Seti̇ 2 Ki̇tap (Cinayetin Anatomisi, Cinayetin Şifresi)

BKM’den;
Notre Dame Kamburu (İş Bankası yayınları)

Dün sipariş verdim. okuoku hariç diğerleri kargoya verilmiş.

8 Beğeni

Çağlayan yılmaz alacaktım kimse tavsiye etmedi(kayıprıhrım ahalisine sordum çok kötü eleştiriler aldım)

1 Beğeni

Şuanlık taze liste ama dünkü muhabbetten sonra zaman çarkı 1. cilti hemen sipariş vermek istiyorum. Gerisinin acelesi yok ne de olsa.

9 Beğeni