Son Aldığınız ve Alışveriş Listenizde Olan Kitaplar

Parazit yapacağım kesin ama bir sorum var:

Türk edebiyatından önerebileceğiniz öykü kitapları var mı? Alışveriş listeme kendi edebiyatımdan daha çok eser eklemek istiyorum.

Nemesis, Artemis, Yabancı gibi yayınevlerinden kitap alacağın zaman BKM ve Okuoku’yu takip edersen 9,90’a alabilirsin. Hannibal Doğuyor kitabını almıştım. Bütün seri 9,90 indirimindeydi bir ara. Şu an 12,90 diye gördüm. @Blackheart

(Ezgi ) #3101

Murathan Mungan’ın Kadından Kentler ya da yazarın başka öykü kitapları da olabilir. Kadından Kentlerde bitirmesem de birkaç öykü okumuştum yazarın dili hoşuma gitmişti.

(Gökçe ) #3102

Murat Gülsoy - Bu Kitabı Çalın ve Ömür İklim Demir - Muhtelif Evhamlar Kitabı. Sürükleyici ve yaratıcı öykülerin bulunduğu iki kitaptı. İncelemenizi tavsiye ederim.

(Kenan Ulusoy) #3103

Oooo Alper Çağlar reise laf yok. Börü’nün dizi versiyonu çok kaliteliydi. Mevcut iktidarı yalamadan fetullahçıları ve pkk’nın yapmış olduklarını muazzam bir şekilde aktardılar. Filmi kötüydü- zaten onun da yönetmeni Alper Çağlar değildi- ayrı mesele.

Börü ve Dağı tavsiye ederim. Yapanları da boş beleş milliyetçiler değildir.
Geri kalanı çöp.

DiskDünya serisinin kitapları tükenmeye başlamış.

Bunu söylediğin çok iyi oldu. Hemen bakıyorum :+1:t2:

(Hiçliğin bekçisi…) #3106

Tam olarak ben de böyle bekliyorum haftaya gelince. Yalnız dikkat ettim senin kargoların çoğunda bir fil saldırısı yaşanıyor. :thinking:

(Can) #3107

Çok zor günlerdi hatırladım. Özellikle o diyalog kısımlarında bir an ben de yaşama isteğimi kaybetmiştim ve sana destek olamamıştım. Zor günlerdi…

(Hiçliğin bekçisi…) #3108

Karanlık günlerdi… :persevere:

Biraz önce paylaştığım zaman çarkı gölgeler yükseliyor kitabını kurcaladım ama her hangi bir yerinde bandrol göremedim. Normal mi ?

(Umut Özak) #3110

Hiç sorma ablacım ya, bilerek mi yapıyorlar anlamadım ki. :pensive::pensive:

(Ezgi ) #3111

Almayı planladığım kitaplar…

Kırmızı Kedi %40 indirimli kitapyurdunda.

(Murat Yılmaz) #3112

Yeni kütüphanemin gelmesiyle yavaş yavaş siparişlerimi vermeye başlıyorum.

Son alınanlar. Allah sonumuzu hayır etsin.

Günler Haritası - Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları
Kılıçlar ve Güller - Elric
Kumsalda
Gökteki Çakıl Taşı
Yol
Tüm Sistemler Çöktü
Vampir
Batman / Flash : Rozet Özel Edisyon
Batman Rebirt Cilt 3
From Hell
Blazing Combat
Star Wars - Dart Maul 1
Kayıp Bayan Finch Vakasının Ardındaki Gerçekler
Bilimin Öyküsü Güç, Kanıt ve Tutku
Mikromega

(Burak Mermer) #3114

Şu dünyada yapmaktan bıkmayacağım şeylerden biri de insanlara yerli öykü kitabı/yazarı tavsiyesinde bulunmak galiba. Yanlış anlaşılmasın, ben de pek hakim değilim ancak okumaktan büyük zevk alıyorum ve mümkün olduğunca daha çok okumaya çalışıyorum.

Önce eskilerden başlarsak; öykü denince cümleye Sait Faik Abasıyanık ile başlamak vacip sayılır. Vüs’at O. Bener’in Dost Yaşamasız’ını Kitap Kulübü için okumuştum ve çok beğenmiştim. Sonra aklıma Bilge Karasu’nun çok sevdiğim Göçmüş Kediler Bahçesi geliyor. Daha çok romanlarıyla bilinseler de Oğuz Atay (Korkuyu Beklerken) ve Yusuf Atılgan epey iyi öykücülerdir. Feyyaz Kayacan, Haldun Taner ve Füruzan da birçok kişinin şiddetle tavsiye ettiği ve benim okuma listemin de en üstlerinde yer alan isimler.

Günümüze gelirsek; üç tane standart tavsiyem var benim: Engin Türkgeldi’nin Orada Bir Yerde’si, Mevsim Yenice’den Tekme Tokatlı Şehir Rehberi, son olarak da Mustafa Çevikdoğan’dan Temiz Kağıdı. Bunların yanı sıra Onur Selamet’ten Ölü Dalgıcın Sonbaharı’nı anmamak söz konusu olamaz. Bir de kitaplığımda okunmayı bekleyen Ferit Edgü, Bahri Vardarlılar, Bülent Ayyıldız gibi ya da kitaplığıma girmesini beklediğim Yalçın Tosun, Gamze Arslan, Mine Söğüt gibi iyi oldukları sayısız okurca tescillenmiş başka isimler var.

Biraz çorba gibi oldu farkındayım ama o kadar çok iyi Türk öykücü var ki başlayınca duramıyorum. Üstteki isimlerin kitaplarına göz gezdirin, eminim ilginizi çeken bir şeyler çıkacaktır.

(Aslı Dağlı) #3115

Listelerinizde Peregrine’i gördükçe böyle içim bir tuhaf oluyor. Duygusallı mutlulu gibi. Bin bir özenle yaptığı yemek on saniyede silinip süpürülmüş anneler gibi. :sleepy:

Bu kadar ayrıntılı bir mesaj beklemiyordum, teşekkür ederim. @Karahayalci @Gok_Smr sizlere de teşekkür ederim.

Witcher’ bıraktım ve “Neden ‘bizden’ birilerini okumuyorum ki?” diyerek soluğu burada aldım. Sonradan pişman olmayacağıma eminim.

Şöyle kısa bir liste biçtim kendime (Devamı var, başlığı çok kaynatmak istemedim.):

Sait Faik - Lüzumsuz Adam, Alemdağ’da Var Bir Yılan

Yusuf Atılgan - Anayurt Oteli, Aylak Adam (Uzun süredir listemdeler.)

Onur Selamet - Ölü Dalgıcın Sonbaharı

Füruzan - Parasız Yatılı

Oğuz Atay - Korkuyu Beklerken

Liste genişleyebilir. Şuanlık aklımda olanları yazdım. Yazdığınız diğer isimlere de en kısa zamanda bakacağım.

(Yasin) #3117

Parasız Yatılı çok çok iyi bir öykü kitabıdır. Türk edebiyatının en iyi öykü kitaplarından birisidir.

(yasin yıldız) #3118

Kitabım tez zamanda elime ulaştı, iki gün içerisinde de yenilip yutuldu :slight_smile:
Hızlı gönderi ve teslimat için kitapyurdu’na tam puan veriyorum.