Son Aldığınız ve Alışveriş Listenizde Olan Kitaplar

Son gelen siparişlerimden… Yakın İdefix’ten diğerleri BKM’den…

Türk Devrim Tarihi kitabının 4 ve 5 ciltleri eski kapaklı, yayınevi eski kapaklı baskılar bitmeden 4 ve 5 cilt için yeni kapaklı baskıların gelmeyeceğini iletti, ben de Türk Devrim Tarihini okumakta olduğum için 3. cilt eski kapak olmasına rağmen aldım.

Alfa’dan yeni çıkan Jules Verne Öyküler kitabının içindekiler:

SONRADAN EKLEME:
BKM kitapevi 15 tane ayraç göndermiş. Artık pek kitap satış siteleri ayraç göndermiyor ama BKM genelde her siparişte 3-5 ayraç göndermeye devam ediyor.

(Hazal Çamur) #3120

Kendimi dizlerimin üzerine atarak HAAA-YYIIIIR diye haykıracaktım az daha :frowning:

Evet, yine fuardan cep bakımından hafiflemiş döneceğim. O anlaşıldı.

(Hiçliğin bekçisi…) #3121

Bari farklı ayraç gönderseymiş. :joy:

Galiba belirli sürelerde tek tip ayraç yaptırıyorlar. Daha önceki gelenlerde tek tip oluyordu. İlk kez 15 tane ayraç çıktı, paketlemeyi yapan BKM çalışanı “eline korkak” değilmiş :grinning:

(Damla Göl) #3123

Dickens 1870’te vefat ettiği için zaten telifi yok, yani arzu eden herkes basabilir. Ama size İş Bankası konusunda güzel bir haber verebilirim. Bu sene Dickens basacaklar. :krs:

Yayınevinin iş yükü, yayın programı, çeviri teslim tarihleri gibi durumlar etkili tabii… Ama sabrın sonu selamet. :slight_smile:

(Umut K.) #3124

Zaten kitapların değil, çevirilerin telifinden bahsetmiştim🙂

1-2 ay önce bana bu sene içinde 3 tane Dickens basacaklarını söylemişlerdi. O yüzden şevkle bekliyorum🙂
Eğer dediğim gibi çevirilerin telifi alınırsa da yayımlama süreci daha hızlı olur.

(Damla Göl) #3125

Ay pardon! :slight_smile: Ama çevirilerin de telifini almıyorlar zaten, yeniden çevriliyor.

(Barış) #3126

Feyyaz Kayacan ‘Çocuktaki Bahçe’ muhteşem bir kitap herkes okumalı.

(Barış) #3127

Çevirinin hakları çevşrmende mi yoksa yayıncıda mı oluyor?

Çok güzel kitaplar. İyi okumalar.

Umag 'ın Yeni baskıları mı bunlar.

(Damla Göl) #3130

Sözleşmenin süresine göre değişir. 10 yıllıksa mesela, o 10 yıl bitene ya da sözleşme feshedilene kadar basım hakkı yayınevindedir. Sözleşmeyle çevirmen bütün haklarını yayınevine devretmiştir. Sözleşme bitiminde -yazar da telifsiz bir yazarsa- çevirmen talep eden bir yayınevine çevirisini verebilir, yeniden süreli bir sözleşme imzalanır. Fakat Dickens örneğinde yeni bir çeviri, yeni bir editöryal süreç söz konusu.

Hazır alıp eksikleri gidermek varken sıfırdan çevirmek daha meşakkatli iş

(Barış) #3132

Teşekkürler :slight_smile: Evet yeni baskılar.

(Pelin ) #3133

Kitaplarının ve köşe yazılarının siyasi ve toplumsal değeri bir yana; Uğur Mumcu’nun akıcı, mizahi bir dili, yani edebi bir yönü de var. Ben bu kitapları okumaktan çok keyif almıştım. Merak edip de sıkılmaktan çekinen varsa tavsiye ederim.

İlknokta/doruk yayınları tamamı ücretsiz olarak aldım sadece bir tanesine para ödedim oda ücretsiz kargo 58 kitap

Screenshot_20190331-105604

(Turgay) #3135

PKD’yi Sondan Bir Önceki Gerçek ile sevdim. Hızımı alamayıp bütün kitaplarını aldım. :sunglasses: Son iki kitabın da bunları okuduktan sonra alıcam

(Kadir) #3136

İlknokta.com’a baktım bir kitap hariç hepsi tükenmiş gözüküyor. Baskısı olmayan kitaplara hatalı bir şekilde fiyat girmişler. Siparişiniz iptal olacaktır anlaşılınca.

(fatih çetin) #3137

Sağ taraftaki bir kitap için adam bıçaklayacak insanlar bu memlekette. :slight_smile:

(Turgay) #3138

İthaki umarım telif sorunu çözüp tekrar baskısını yapar. Çok fazla kişi alamadı kitabı