Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Bana seriyi (herhalde 7- 8 sene olmuştur) Polisiye özellikle Kuzey Polisiyeleri seven bir arkadaşım önermişti. “Oku, pişman olmazsın” demişti. Pişman olmadım. Galiba film de yaptılar ama ben izlemedim.

1 Beğeni

Teşekkür ederim …

1 Beğeni

İlk kitabın iki farklı yapımı vardı hatırladığım kadarıyla.
Daniel Craig’in oynadığı güzeldi.

2 Beğeni

Evet ne yazık ki fiyatlar yüksek. Ben polisiye de, fantastik de, bilim kurgu da seviyorum. Serinin diğer kitaplarını da alayım o halde. Ne de olsa iki yetkin okuyucudan olumlu not almış :slight_smile:

2 Beğeni

Evet filminin de çekildiğini biliyorum ama henüz izleyemedim

Ben de teyzemde olduğum bir gün çok daralmıştım. Teyze kızımın odasını kurcalarken kitabı gördüm. Boş duracağıma okuyayım diyerek başladım. Pişman olmadım ben de. O dönemler Dan Brown da çok okurdum. Hatta Ejderha Dövmeli Kız daha yeni çıkmıştı. İkinci kitabı yoktu daha ortalıkta. İkiyi aldım okudum. Bu sefer de üç yoktu. Belki de beni soğutan etkenlerden biri de budur. Üçüncüyü aldım ama bir türlü okuyamadım. Isınmak için filmleri izleyeyim dedim. İngiliz yapımı olanını daha çok beğendim. Hani şu Daniel Craig’in oynadığı. Öbürünü hiç sevmedim. Sonra nasıl olduğunu tam bilmediğim bir şekilde Sherlock’a atladım. :smiley: Anlayacağın yine kaldı. :rofl: Oradan da Doyle filan derken dönüp dolaştım yine Fantazya’da buldum kendimi. :slight_smile:

Ekleme: Son mesajı ben atmışım. Tekrar olmasın, ekleme yapayım.

Bir sonraki almayı düşündüklerimi de ekleyeyim bari… (Böylece almış gibi düşünüp psikolojik olarak rahat ederim.:sweat_smile:)

Yabana Doğru - Jon Krauker
Halka Dünya Tahtı - Larry Niven
Tüm Sistemler Çöktü - Martha Wells
Günler Haritası - Ransom Riggs
Vampir - John William Polidori
Nevernight - Jay Kristoff
Kılıçlar ve Güller - Michael Moorcock
Şe7t4n - Joe Hill

Ve daha henüz karar vermediklerim… :roll_eyes:

10 Beğeni

Yabana Doğru’yu bekletmeyin, en kısa sürede alın bence. Hatta filmini izlemediyseniz onu da izlemenizi tavsiye ederim.

Filmini izlemiştim ama kitabının olduğundan haberim yoktu. Dolanırken rastladım. Mutlaka alacağım zaten. Bekletme kısmıysa muamma… Artık ne zaman nasip olursa o zaman okuyacağım. :blush:

BKM siparişimden, Can kitapların temin süresi uzun oldu ve bu nedenle kitapların bana ulaşması biraz uzun sürdü.

15 Beğeni

Acaba “Kendine Hep Saldır, İnsan” kitabının aforizmalar tarzı bir kitap olup olmadığını sorabilir miyim? Almayı düşünüyorum ama emin olamadım.

Yeni kitaplarım ve kurulmayı bekleyen 10 gözlü kitaplık. Zaman çarkı hariç diğer kitapları sitede satan arkadaştan aldim. Kendisine çok teşekkür ederim gerçekten bu kitapları aklımda olupta bu kadar uyguna alabileceğimi hiç düşünemezdim. Ama öncelik Zaman Çarkı Büyük Av kitabı olacak. Sıcağı sıcağına 2. kitabıda bitirmek istiyorum ve seriye sağlıklı bir şekilde bakmak istiyorum.

15 Beğeni

Evet aforizmalar

1 Beğeni

Tamamdır, çok teşekkürler.

1 Beğeni

BKM’den 12,90 kampanyası ile aldıklarım.

11 Beğeni

Birkaç gün önce geldiler, çekmeye üşenmiştim. :smile: Şimdi çektim çünkü kitap okuma kıvılcımımı geri canlandırmam lazım. :fire:

Düşsel Konçerto’dan baya umutluyum. Kaçan Ayna’yı okuduktan sonra Papini almasam içimde kalırdı :purple_heart: Carmilla uzun süredir hayalini kurduğum bir kitap. Poe’ya da bir yerden başlamak lazım. Çevirmen faktöründen dolayı Dr Jekyle ve Bay Hyde’ı İş Bankası’ndan aldım -hem sevdiğim bir yayınevi hem de ekonomik.

13 Beğeni

Carmilla güzel bir gotik kısa roman. İyi okumar. :slight_smile:

Nisan Ayı Kitaplarımı sipariş verdim. Kidega ve BKM’den şu kitapları aldım. Bir tane kitapta hediye geldi.

Kidega
Isaac Asimov - Gökteki Çakıl Taşı
Isaac Asimov - Toz Gibi Yıldızlar
Isaac Asimov - Uzay Akımları
Frodor Mihayloviç Dostoyevski - Karamazov Kardeşler (Hediye Gidecek)
Hüseyin Rahmi Gürpınar - Gulyabani
Lev Tolstoy - Polikuşka

BKM Kitap
Mizancı Murat - Turfanda mı Yoksa Turfa mı?
Hüseyin Rahmi Gürpınar - Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç
Ernst Jünger - Cam Arılar

Hediye Gelen Kitap
Mahmut Yesari - İstanbul’un Antika Tipleri

8 Beğeni

Teftiş hariç BKM Kitap’tan aldıklarım. İlk defa BKM’den alışveriş yaptım. Çok hızlı ve tertemiz geldi kitaplar.

16 Beğeni

19 Beğeni

17 Beğeni