Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Teşekkür ederim. İyi ki istemişim. Hiç sevmiyorum böyle. :smiley: Eline, koluna sağlık. :vulcan_salute:

1 Beğeni

%30 indirim oranı. Alacağınız kitap sayısı da çoksa biraz daha indirim yaptırabilirsiniz.

1 Beğeni

İlknokta’dan sipariş verdiğim Sandman kitapları geldi.

Çok özenli paketlenmişlerdi. Bir de küçük bir hediye paketi göndermişler. :gift::smiley:

Bu alışverişten çok memnun kaldım.

24 Beğeni

Mezopotamya Mitolojisi aldıktan 5 dakika sonra sitede tükedi oalrak güncelleşmişti. Sitede ifedix olunca kesin göndermeyecekler dedim ama ertesi gün gönderip beni utandırdılar :slight_smile:

@AugusteDupin sağolsun indirimi haber verdiği için çok uygun fiyata alabildim. Mezopotamya kültürüne ait en eskisi 3000 yıllık el yazması tabletlerin çevirileri ve açıklamaları bulunuyor. Günümüze kadar ulaşan bu tabletler ile Sümer, Akad, Babil gibi mezopotamya uygarlıklarının mitolojilerine ışık tutulmuş. Ciltli ve yaklaşık 900 sayfalık bir eser.

Maraton, meşhur 300 Spartalı filmine konu olan, M.Ö. 490 yılında Yunan ve Pers’ler arasında yapılan medeniyetin en önemli savaşlarından biri olan Maraton Savaşını anlatıyor.

Siyasi İdeolojilerde adı üstünde :slight_smile: Şöye bir göz gezdirdiğim kadarıyla ders kitabı gibi duruyor ama anlatımı güzel. Okuduktan sonra beğenirsem yazarın Siyaset ve Küresel Siyaset kitaplarınada göz atmayı düşünüyorum.

10 Beğeni

Uzun süredir alışveriş yapmıyordum. Kafam attı ve listemde bulunan kitaplardan birkaçını ve yeni çıkan kitaplardan aldım. Musa Kazım Karabekir’in hayatını çok merak ediyorum. Okuyunca buraya bir şeyler yazarım.
İbn Battuta Seyahatnamesini BKM Kitap’tan aldım. İkinci resimdekiler D&R’dan. İlk resimdekiler İdefix’ten

Ayrıca Haluk Oral’ın kitabından şu videodan haberdar oldum:

Eyyyyy YKY sen kimsin ya! Bu Ömer Seyfettin Hikayeleri nisanda çıkacaktı güya. Aranızdan bekleyenler varsa topluca mail mi atsak?

İdefix 2 tane Sabitfikir Dergisi göndermiş okumak isteyen varsa yollayım. Gerçi 5₺ ama yine de PTTKargo ile gönderirim 3₺ tutar :slight_smile: .

6 Beğeni

İyi okumalar.
Ömer Seyfettin Delta toplu baskıyı bende bekliyorum. Bana YKY den gelen cevapların birisinde istek epostalarının yeniden baskılarda etkili olduğunu söylemiştiler. Ben 3-5 defa yazdım, başka bekleyenler varsa bence siz de yazın, belki yayın programlarında geride kalmışsa öne çekerler.

3 Beğeni

İlknokta’nın ardından hepsiburada siparişleri de bugün geldi. Paketleme iyi değildi sadece kargo poşetine koymuşlar. Ama kitaplar sağlam bir sıkıntı olmamış.

11 Beğeni

Ben de 3-4 kez yazdım ama sonuç yok. Yani cevap var ama cevaba uygun sonuç yok. Martta basılacağını nisanda ise satışa çıkacağını söylemişlerdi ama daha hala bandrol alınmadı. Üşenmeyeceğim şimdi bir e-posta daha atacağım.

Doğum günüme tam olarak 1 ay kaldı.Bu son 3 yıldır nir gelenek haline gelerek her doğum günümden önce toplu kitap alımı yapıyorum.Şu sıralar okuyacak 50’ye yakın kitap (roman ağırlıklı) biriktiği için ağırlığı çizgi romanlara vermeyi düşünüyorum.Şimdilik sepeti böyle bence çıkar veya bence şunu da ekle dediğiniz kitap var mı? V For Vendetta,Watchmen gibi.Koleksiyonluk baskılar olursa daha bir sevinirim :slight_smile:
Sepete birde Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları Günler Haritası eklenecek,1 aydır matbaada hata olduğu için 2-3 kez farklı sitelerden aldım lakin geri iade ettim.

1 Beğeni

Sizin sözlerinizden sonra kitaba karşı ilgim arttı. Ve almaya karar verdim

1 Beğeni

Maraton rahat okunuyor ama Mezopotamya Mitolojisi daha çok bir kaynak kitap niteliğinde. Piyasadaki diğer Yunan Mitolojisi, İskandinav Mitolojisi, Mısır Mitolojisi kitapları gibi değil. Bahsettiğim gibi günümüze ulaşan kil tabletler inceleniyor ve açıklanıyor.

2 Beğeni

Hoşuma giden tarafıda bu oldu :slight_smile:

1 Beğeni

Eganba ve kitapyurdu alışverişim. Eganba bu ay Epsilon, İthaki ve Jaguar’a %40 yapmış.
Kitapyurdunda da İş Bankası indirimi güzel %40 civarlarında.

8 Beğeni

Yalan söylemeyim hepsi bir birinden güzel Çizgi roman’lar.Daha ekliyeceğin varsa V for vendetta’ın baskısı ve hikayesi harika,İncal var hikaye olarak iyi olan,maus,vision,leon 1-2,moby dick(çizgi roman),Spawn 1-2-3-4 vs daha bir çok önerebileceğim çizgi roman var.

1 Beğeni

Henüz elime geçmediler heyecanla bekliyorum. İşte insan ve Bu ölümsüz’ü uzun zamandır merak ediyordum.

8 Beğeni

Son alışverişim de oldukça fazla çizgi roman ağırlıklı gidiyorum romanlarım fazla biriktiği için ancak ipin ucunu kaçırmamak lazım :smile: Sizce bu ikisinden hangisine öncelik vermeliyim? Diğerini 2-3 ay sonra temin ederim.
*Neil Gaiman aşığıyım ama Fahrenheit merak ettiğim bir kitap kararsızlığın alası yani :grin:

1 Beğeni

Eğer Fahrenheit 451 çizgi romanını alacaksanız, asıl romanı da almanız ve çizgi roman öncesinde okumanız gerekir. Edebiyat uyarlaması çizgi romanlarda, genellikle, hikayeyi daha iyi anlamak ve o hikayeye daha rahat adapte olabilmek için önce asıl kitabı okumak gerekir. Sadece çizgi romanı okumak, pek mantıklı bir seçim olmayacaktır.

1 Beğeni

Neil gaimanı al bence.Bende o kadar Merak etmeme rağmen o eseri bir türlü alamadım. Fahrenheit 451 ise Normal romanı ile aynı uzunlukta nerdeyse @AugusteDupin katılmıyorum :slight_smile:

Tam metin olmadığı sürece ne kadar uzun olduğunun bir önemi yok. Tim Hamilton’a da sorsan, önce kitabı okuman gerektiğini söyleyecektir. Tam metin olmadığı sürece edebiyat uyarlamaları için durum bu.

1 Beğeni

Onun için demedim misal bazı çizgi romanlar var örn:Watchmen filimi çizgi romanı ile bire bir uyarlanmış,bu kitap içinde bu olma ihtimali vardır belki.Betimlemeler romanlar da çok yer kapladığı için,çizgi roman’a dönüştürülen kitaplar o betimlemeleri gözünün önüne serdiği için rahatlıkla olay örgüsü anlatılabiliyor.