Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Yazdıklarınızın çoğu gerçekten de yabancı forumlarda da fazla beğenilmeyen kitaplar. Ama ben Blaze’i ve özellikle Eğlence Parkı’nı çok sevmiştim. Rüyalar ve Karabasanlar da geniş bir öykü derlemesi olduğundan iyisi de, kötüsü de var. Yüzyılın Fırtınası’nı senaryo olduğundan okuyamadım, Sinema ve Radyo-Televizyon okuyan kuzenime hediye ettim :slight_smile: Kapağında yanlış hatırlamıyorsam roman yazıyordu; insanları yanıltmak için özelikle yazılmış gibi görünüyor. Bunu görmezden gelirsek, Sayfa 6’nın çevirileri Altın Kitaplar’a göre çok iyi. Bu yüzden King’in tüm kitaplarının oradan çıkmasını isterdim.

4 Beğeni

Az kalmış hakikaten. Bende Ateş yolu ve Azrail koşuyor mevcut bu listeden. Özelden bilgi iletebilirseniz müsait ilk anda göndereyim.

3 Beğeni

Kitapyurdu ve Babilde 1 kitap eksikle tamamı stokta mevcut. Ben ilk 6 kitabı babilden, 7. Kitabı kitapyurdundan sipariş ettim.

Söylemezsem içimde kalacak: Ateş Yolu’nda çevirmen "French fries"ı “Fransız Kızartması” olarak çevirmiş. Hiç unutamadığım çeviri travmalarından biridir.

2 Beğeni

Düzenleyicileri King’in yazdığını düşünmüyorum. Hayatımda öyle kötü bir kitap daha okumadım. King’in çok iyi, iyi, vasat kitapları vardır. Fakat kötü diyebileceğim tek kitabı Düzenleyiciler’dir. Bu kitabı nasıl yazmış aklım almıyor. Öyle ki, bu kitabını unuttum King’in. Hiç yokmuş gibi davranıyorum.

1 Beğeni

Bu kitapları bulmak zorlaştı iyice ve sanırım çeviriler Esat Ören’e ait değil. Altın Kitaplar,nedendir bilinmez, bazı kitapları yeniden basmıyor. Yenilenen kitapların bazılarınınsa kapakları çok kötü…

1 Beğeni

Adam zaten hayalet yazar kullanıyor arada bir kötü kitap çıkması normal.

İlk defa duydum hayalet yazar kullandığını. Acaba doğruluğu nedir? King’in hayalet yazar kullandığını pek düşünmüyorum. Sadece takma isimle yayınlamış bazı kitaplarını. Düzenleyiciler’de bunlardan biri.

Hayalet yazar kullanmak bize biraz üç kağıt gibi geliyor ama onlar için normal. Ben de ilk duyduğumda garipsemiştim ama bazı kitaplarının King kalitesinde neden olmadığı bunu öğrenince mantıklı geldi.

Düzenleyiciler benim için de vasat kitaplardan.

Yani bunu yapan birçok yazar vardır ama hala somut kanıt olmadan King’in hayalet yazar kullandığına pek ihtimal vermem. Ama Düzenleyiciler gibi bir kitap King’den nasıl çıkmış onu da anlamadım, anlamıyorum.

2 Beğeni

Normal karşılamak lazım, her sene bir bestseller kitap çıkarmak için anlaşma yaparken tuğla gibi kitapları yetiştirmek kolay değil.

King’in kendi elinden çıkan kitapların kalitesi tartışılmaz zaten.

1 Beğeni

King ortalama bir kitabı üç ayda yazıp bitirebildiginden bahsediyordu bir yerde. Tabiki de hayalet yazar kullanabilir ama buna inanmıyorum. Evet bazı kitapları vasat bazıları harika ama bu demek değildir ki iyi olanları kendisi, vasat olanları da hayalet yazarı yazıyor. Somut delil lazım bunu diyebilmek için. Düzenleyiciler ise bambaşka bir konu.

2 Beğeni

Daha önce okumuştum. Elimin altında bulunmasını istedim.

Turan Dursun - Kulleteyn

3 Beğeni

@annihilator @narpal ben Düzenleyicileri okumadım ama dediğiniz gibi kitap kötüyse muhtemelen bence şöyle oldu. ( King nerede okuduğumu hatırlayamadım ama bazı yazdıklarının yıllarca çekmecede, tavan arasında beklediğini yıllar sonra yayınlandığını yazmıştı.

Bence:

• King’in Editörü ( KE) : Selam King
  • S.King (K) : Selam
  • KE: Bu ara yeni bir şeyler yok mu basılacak
  • K: Geçen gün çekmeceyi düzenlerken bir roman çalışmamı buldum, … tarihinde bitirmiştim ama içime sinmediği için bekletiyordum, üzerinde tekrar çalışmayı da düşünmüyorum.
  • KE: Sorun değil, ver bana, ben satarım onu
  • K: iyi, al bakalım…

• Yayıncı: Alo
  • KE: Selam Kanka, kral’ın yeni bir romanı var, basmak ister misin?
  • Yayıncı : Elbette, İBAN numarını gönder…
11 Beğeni

Evet, böyle birşey olmuş olabilir. :grin:

2 Beğeni

Hocam şuna uyarlarsanız daha güzel olur XD

3 Beğeni

Sonunda 2 aylık Kidega alışverişlerim bir araya toplandı.

.
Babil’den 2 kitap eksik; biri arkadaşımda(kim bilir ne zaman geri verir!), diğeri de serinin 1. kitabı olan “Borges-25 Ağustos 1983 ve Diğer Öyküler.” Tam 1. kitabı sepete atıyordum ki, baskısı bitti; kitapcim.biz’den aldım, temin edemedik dediler; Kitapyurdu’ndan alıyordum, 10 TL altına kitap satmıyoruz dediler. Artık başka bir bahara kaldı.

Bu arada, arka tarafta da birileri gardaşına kavuştu. Umarım ayrılıkları tez olur.

Ek:

Üçer beşer göndermeyin be kardeşim, n’apacağım bunları!
(İsteyen varsa göndereyim, fakat kargo parasına değecek kadar güzel posterler mi, pek bilmiyorum.)

12 Beğeni

Hem kırmızı kapak hem siyah kapak… Koleksiyoncular da tek tek ortaya çıkıyor. :grinning:

2 Beğeni

Yok yahu, kırmızıyı elden çıkartmak için siyahı aldım. Renk uyumu olarak kırmızı kutuluyu hiç sevemedim. Ayrıca 2. baskıdan mı bilmiyorum, siyahlının işçiliği daha kaliteli. Kutuya dokununca aradaki fark anlaşılıyor.

2 Beğeni

Güzel günlerde oku. Babil Kitaplığı en sevdiğim. :smiling_face_with_three_hearts::heart_eyes:

2 Beğeni