Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Diğer çizgi romanları da kokladım fahrenheit 451de kullanılan yapışkandan kaynaklı ve kullanılan kagıt bu kokuyu iki misline çıkarmış anlaşılan.Yani benden tavsiye netten almayın.

Nevaleler geldi sonunda. Ayrıca Dergah ve Muhayyel’in(ilk defa alıyorum) yeni sayılarını da aldım.

9 Beğeni

11 Beğeni

Edessa’dan yine tertemiz ve eksiksiz bir çizgi roman alışverişi.

Kutulu Marvel Renkler serisini uzun süredir takipteydim ama son kalan ürün bir süre önce satılmıştı. Umutsuzca “Stokta olunca haber ver” butonuna basmıştım ki geçen günlerde stok yenilendiğine dair mail geldi ve hemen irtibata geçtim. Fiyatı biraz artmıştı ama belki de bu son şansımdı satın almak için. Haliyle geçtik siparişini.

Güngezgini ile tanıştığım ve hayran kaldığım Fabio Moon - Gabriel Ba kardeşlerin eserlerini de ciltli bulmuşken ve Blazing Combat’ı da henüz tükenmemişken alayım dedim.

10 Beğeni

resim resim resim resim resim resim

Kral Arthur’un Sarayında Connecticutlı Bir Yankee kitabını Bkmkitap’ta 5 TL ye görünce alayım dedim, sonrasında eklene eklene bu hale geldi. Teneke Adamlar’ı Ağrı Dağı kitabından tanıdığımız Christopher Golden yazınca bu kitaba da bir şans vereyim dedim. :slight_smile:

9 Beğeni

Bilseydim bunları da atardım sana maksat masraf olsun :joy:

İlgisi olanlar için güzel fiyatlar :+1:t2:

5 Beğeni

Herkese Merhaba. Şu an alışveriş listemde olan kitap yok ama en son İzmir’deki kitap fuarından 10 tane kitap almıştım :slight_smile: Bunlar;

• Ahmet Şerif İzgören - Avucumdaki Kelebek
  • Ayşe Kulin - Türkan
  • Barış Pehlivan & Barış Terkoğlu - Metastaz
  • Buket Uzuner - Bir Siyah Saçlı Kadının Gezi Notları
  • Canan Tan - İster Mor İster Mavi
  • Doğan Cüceloğlu - Onlar Benim Kahramanım
  • Feyza Hepçilingirler - Öyküyü Okumak
  • Gülten Dayıoğlu - Yaşadıklarım ve Düşlediklerim
  • Hanri Benazus - Atatürk ve Çağdaşlık - Atatürk ve Cumhuriyet
  • İnci Aral - Anlar İzler Tutkular

****Hepsi imzalı tabi ki de :wink:

8 Beğeni

Letgo’dan alınma.

3 Beğeni

Masraftan kaçacak yer arıyorum, iyi ki de sen atmadan alım yapmışım. :smiley:

3 Beğeni

Kral Arthur’un Sarayında Connecticutlı Bir Yankee uzun zamandır okumak istediğim bir kitap. 5 liraya inince de almamazlık olmaz şimdi, kargo da 1 liraymış zaten.

2 Beğeni

Forumda incelemesi de vardı yanlış hatırlamıyorsam. Bende fiyatı uygun görünce hemen aldım. :slight_smile:

1 Beğeni

Mark Twain ise ben de alırım. :smiley: Ben nasıl gözden kaçırmışım haberim yok. Daha bugün geldi BKM kargosu. Kafa dolu olunca böyle oluyor demek…

1 Beğeni

Kitapcim.biz’den aldığım kitapları bugün kargo şubesinden teslim aldım. Siparişi İstanbul’da vermiştim ancak köye geldiğim için bulunduğum şehrin kargo şubesini adres olarak vermiştim. Kargo şubesine gittiğimde tam içeri girdiğim anda kargo çalışanı benim kitaplarımı yerden toplayıp kargo kolisinde koymakla meşguldü. Kargom karton kutuyla gelmiş ama Yurtiçi paramparça etmiş kutuyu. Neyse ki kitaplarda hasar oluşmamış. Ufak tefek şeyleri saymıyorum. Kargoyla beraber ayrı üç kargo zarfında üç tane aynı faturadan da gelmiş. İkisini yırtıp attım. Sipariş vermeden hakkındaki olumsuzlukları üç aşağı beş yukarı biliyordum ama sikayetvardaki şikayetleri hiç okumamıştım. Çok kişinin hakkını yemişler. Bilseydim muhtemelen sipariş vermezdim. Sipariş vermekteki amacım 5 yıldır almayı planlayıp alamadığım Yerdeniz ve dahası maddi açıdan sıkıntıda olmamdı. Velhasıl kelam kitaplar tek seferde ve hemen hemen sıkıntısız geldi. Şu üç fatura olayı canımı sıktı. Ve sitenin birçok kişiyi mağdur etmesi de can sıkıcı.

14 Beğeni

Arkadaşlar bir sorum olacak elinde Alfa’nın Mark Twain kitaplarından olan var mı? Varsa bana birkaç resim atabilir mi? Edisyon ve çeviri kısmına bakmak istiyorum da.

2 Beğeni

Bu kitapların çeviri ve düzeltisini ben de merak ediyorum ne zamandır.

Mark Twain’i ciddi anlamda çok seviyorum. Öykücülüğünden keyif aldığım insanlardan birisidir. Şimdi Alfa’ya pek güvenim yok maalesef. Böyle çok sevdiğim yazar olunca ve içerik de yarım yamalak olunca sinir basıyor bana. O yüzden keyifleri kaçırmayacak bir şekildeyse alacağım hepsini.

Düzenleme: İki tane daha varmış ama kapak formatını değiştirmişler.

1 Beğeni

Yalnız Alfa, klasikleri yeni kapaklar ile tekrar basıyor, ne zaman basılır bilemeyeceğim tabi ama bekleyebilirsiniz belki.

1 Beğeni

Maalesef ki aynı düşünüyorum sizinle. Alfa özellikle editörlük redaksiyon konusunda öyle derin yaralar açtı ki bende hala korkuyorum Alfa’dan ama en son Darwin’in otobiyografisini okudum, çeviri güzeldi ve redaksiyonu da hemen hemen tertemizdi. Yavaş yavaş kırıyorum önyargımı. Mark Twain müthiş bir öykücü bu arada.

2 Beğeni

Var ama atamam Alfa baskıları çok arkalarda kaldı. Onun yerine iş Kültür olmaz mı? daha kolay yerde :slight_smile: Hatta en iyisi en kolay yerdeki iki kitabın fotoğrafınıyükleyeyim :slight_smile:

Bu arada BKM’de günlükler de indirimli satılıyor.

İş Kültür Baskıları

Tom Sawyer’ın Maceraları
Huckleberry Finn’in Maceraları
Seçme Öyküler/Mark Twain

bunları fotoğraflayabilirim kolay yerdeler

com

1 Beğeni

Toplu Öyküler 3 ve 4’ü yeni kapakla basmışlar. Öbürlerini de basarlar mı yoksa basmazlar mı sence?

@alper İş kültürden almak istemiyorum :smiley: Yankee olanı alacağım zaten. Bir yerde Yankee olanın incelemesi vardı forumda. Oturup okumuştum. Forumda biri paylaşmıştı ama kimdi hatırlamıyorum. Mesela bu denli uyguna satılmasa almayı düşünmüyordum çünkü çeviri dilini çok mat buldum. Daha önce okuduklarımda böyle bir sorun hiç yaşamamıştım. Çocukluğumdan beri ağır severim Twain’i. Diğerleri gerideyse seni hiç yormayalım. :slight_smile:

@annihilator Gelen bilgiler ışığında ben yeni baskıların ikisini alıp diğerlerini de bu iki baskının hayat ışığına göre almaya karar verdim. Geldiğinde en azından resim atarım ki merak giderilsin.

4 Beğeni