Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Daha önce sorduğumda klasikleri yeni kapaklar ile basacaklarını söylemişti editör. Tekrar sorarım durumu.

Alfa klasiklerini konu olarak toparlayamama nedenlerimizden biri de aslında sıralamayı net olarak bilememek ve sık kapak değişikliği.

2 Beğeni

Ey Alfa eski kapakların nesi vardı , bu kötü kapaklarla devam etme kararı aldınız.

Sonradan Ek: Aklıma geldi PKD ve Jules Verne kapaklarına bu saatten sonra bulaşmasınlar da, tüm seriyi Mark Twain kitapları gibi çöp etmesinler.

1 Beğeni

Aynısını ben de düşündüm. :smiley: Eskiler de çok güzel yahu. Acaba yenileri alıp, kontrol ettikten sonra güzelse eskileri de alsam mı? :thinking: Yoksa beklesem mi? Ay neyse bilemedim şu an. :smiley:

@Strenergy Sizin zaten toparlayamadığınız şeyi benim toparlayabilmem imkansız. :smiley: Bu kadar sık kapak değişikliğine ne gerek vardı? ah, ah…

3 Beğeni

O kapaklar şimdi beyaz kapaklar ile tekrar değişiyor hocam.

Yani şu kapaklar gibi;

resim

Edit: Maalesef Alfa çok sık kapak değiştiriyor. :thinking:

3 Beğeni

Ben 1, 1,5 yıl önce kapaklar değişince kapak olayları nedeniyle vazgeçmiştim zaten devam etmekten.

Anlamadım bu kapaklar da mı değişiyor?

Yoksa değişen kapaklar bunlar mı? :smiley: (Demin otomatik portakalı portakal suyu olarak okudum. İdare edin.)

1 Beğeni

@Strenergy Sizin zaten toparlayamadığınız şeyi benim toparlayabilmem imkansız. :smiley: Bu kadar sık kapak değişikliğine ne gerek vardı? ah, ah…

Sıralama konusunda çözümler bulduk aslında ancak Alfa’nın sitesine eski basımlar daha girilmemiş dağıtım sitelerinin sayfalarında Alfa klasikleri arıyoruz yana yakıla. :joy:

1 Beğeni

Biliyor musun be o klasiklere bir ara bakacaktım. Kırmızı kapaklı olanlı filan vardı. Bir bakacaktım ama bulamadım hiç. Bakamadım. :smiley: :rofl::rofl: Vazgeçtim o sebeple uğraşamayacağım dedim. Az-çok anlıyorum durumu. :sweat_smile:

2 Beğeni

Hemen yukarıda attığım kapaklar Alfa’nın klasikler konusundaki üçüncü kapak değişikliği. Eski-yeni-yepyeni olarak düşünürsek aynı kitap olup farklı kapaklar ile basılan kitap vardı ama aramak lazım şimdi bulursam haber ederim.

Ohooo… İyi bari o zaman. Çok da şey yapmamak gerek. Ben eskileri de alırım. :smiley: Hele bir güzel çıksın. Bakalım…

Ben ISBN, yayınevi künye numarası ve dizi numarasına göre listeyi hazırladım. Bulamadığımız boşluklar var onları da bulunca konuyu açarız artık. :slightly_smiling_face:

İyi ki online kütüphane arşivleri var diye buraya notumu da düşeyim, büyük yükten kurtarıyor insanı. :smiley:

3 Beğeni

Aslında Alfa’nın dizileri, serileri pek dizi / seri tarzı değil daha çok kategori gibi düşünmek lazım. Ne basıyorlarsa uygun bir kategori altına sınıflandırıp geçiyorlar.

1 Beğeni

Öyle aslında ama çok karışıklıklar var. Aynı anda farklı kategori içinde olanlar var. Alfa’nın tüm kitaplarını kategori bazında sıralı olarak listeleyebilmek için yayınevinde çalışmak lazım sanırım. :thinking:

Neyse ki bilim dizisini toparlayabildik. Kerem Hoca da çok memnun olmuş. :slight_smile:

2 Beğeni

Hayırlı olsun ben de Yerdeniz’i aldım fiyatından dolayı. Faturayı dün sordum ay başında ve on beşinde gönderiyoruz, önemi yok yırtıp atabilirsiniz dediler. Zaten ilk geldiğinde fatura değil bilgisayar çıktısı bir kağıt gelmişti. Elektronik sisteme geçememişler sanırım.

1 Beğeni

Bu kitapta indirimde. Nora Yayınevi’nden daha önce kitap okumadığım için sadece Kral Arthur’un Sarayında Connecticutlı Bir Yankee’nin siparişini verdim.

Edit: Huckleberry Finn ile Tom Sawyer arasında bir bağlantı var mı?

3 Beğeni

Arkadaşlar, hatta birlikte maceraya atılıp, mısır koçanından pipo içmişlikleri var :slight_smile:

1 Beğeni

:grinning: İlk hangisini okumak gerekiyor?

Ben önce Tom Sawyer’i okudum, iki kitabın yazılış tarihleri arasında 4-5 yıl var galiba, Önce Tom Sawyer’i yazıyor, 4-5 sene sonra da Hucklebery Finn kitabını. Ben okuyalı uzun zaman oldu yine de Google’dan bakın, önce Tom Saywer okunabilir diye hatırlıyorum.

2 Beğeni

Evet ilk Tom Sawyer basılmış. İkiside güzele benziyor sırayla okuyacağım.

1 Beğeni

Çocukken Hucklebery Finn çizgi filmi izleyip, sal yapmaya çalıştım ama olmadı :slight_smile: yüzmedi… Her iki kitap benim hem çocuklukta hem de büyüyünce beğenerek okuduğum kitaplardan.

4 Beğeni