Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Küçükken evde Tom Sawyer’ın bir baskısı var diye hatırlıyorum ama o zamanlar kitap okumadığım için okumaya tenezzül etmemiştim.:sob:

1 Beğeni

Fark az bence bu baskıya da bakın.

1 Beğeni

İki kitap arasında 70 sayfa fark var. İçeriklerinde farklı öyküler yer alıyor olması lazım. Kitapçıya gidince bir karşılaştırma yaparım, artık ona göre alırım.

2 Beğeni

Tamamdır o halde. Bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim. Azıcık sevineyim yahu, sonunda Yerdeniz’i alabildim. Hem de jelatini açılmamıştı daha. :slight_smile: Diğer kitaplar ise az biraz kitapçı rafinda duran kitaplar gibi incelenmiş olduğu azıcık eskitilmis olduğu belli olmasına rağmen kondisyonları iyi bayağı.

2 Beğeni

Keşke Jack London, Jules Verne gibi bir set haline gelse Mark Twain de. Durduk yere oturdum şuna üzülüyorum şu an. Her yayınevi bir öyle bir böyle çıkartmış. 50 tane yayından toplamaya çabalıyoruz ya. Şaka gibi. -.-

7 Beğeni

Benim de öyle ama bir daha bu riski almam. Çok şikayet var. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Alfa beni kapaklar nedeniyle üzdügünde eski Forum vardı, ben pek yazmazdım hem Alfa da forumda yoktu, yoksa çok sitem ederdim @alfakitap:slight_smile:.

2 Beğeni

Ve Yayınları ve Ötüken Yayınlarının sitelerinden aldığım kitaplar;

Ve Yayınevi %35 indirimli (her zaman) ve 1 kitap hediye (Derin Göller Kalbindir)
Ötüken %40 indirimli (kampanya bitti)

7 Beğeni

Gecemizi renklendirelim bakalım :slight_smile:

7 Beğeni

El mecbur alınacak. Ciltli kitapları severim.

10 Beğeni

En son idefix ve kitapyurdundan alışveriş yapmıştım ve nazar değmesin matbaadan çıkmış gibi gelmişti ikisi de. Şimdi ilk defa bkmden sipariş verdim. Umarım yine zarar görmeden gelir. Fiyat açısından Metis en uygun bu sitede diye bir deneyelim dedim.

4 Beğeni

Aslında sadece Istrancalı Abdülharis Paşa’yı alacaktım sadece. Sonra Asimov diyerek Gökteki Çakıl Taşı’nı attım sepete. Sonra Carol Gömülmeden’ in gazıyla Teftiş’i ekledim. Her siparişimde 1 BKK ekleyeceğimden kumsalda kitabı da doğal olarak yerini buldu. Mehmet Berk Yaltırık yeni kitap çıkarmış alışverişim burada son bulmalıydı. 86 lira tutmuştu bile sepet. Sonra ilknokta.com BKK içinde yazar seti yapmış ve %50 demiş dayanamadım. Seriyi toplama karar vermiştim ama daha elimde neredeyse kitabı yoktu ve aldım. Buraya kadarki kısım beni üzmedi ancak bir gazla aldığım Büyünün Rengi beni üzdü. Tüm kitaplar hasarsıs gelmişti. Hatta tek içimlik türk kahvesi bile ikram etmiş saolsun ilknokta ama kitapları karıştırırken Sıra Büyünün Rengine gelene kadar sorun yoktu. Kitabı bir açtım harita yırtık. Muhtemelen kitabı eline geçiren birisi haritaya baktı ve düzgün açamadığı için yırttı. Kitapta hiçbir sorun yok ama içindeki harida 10 cm boyutunda yırtık var. Haritayı yırtan kişi her kimse “saygıyla” anıyorum kendisini.

10 Beğeni

Kusurlu ürün bence değişim talep edin. Büyünün Rengi kitabında olan bir sorun bu.

1 Beğeni

Cumartesi gelen kargoları daha çok seviyorum. Off kesin haftaya kaldın derken kapın çalınıyor. Mükemmel bir alışverişti benim için.

17 Beğeni

Değişim ile uğraşır mıyım emin değilim. Direkt iade edeceğim büyük ihtimalle, çünkü aras kargo. Dün akşam arkadaşım geldi istanbul’da sınavı varmış. Bu sabah da hem emanetçisi hem de yolu bilmiyor diye ben de gittim yanında. Ev arkadaşıma da kargo gelebilir gelirse alırsın dedim çıktım evden. Saat 12.30 gibi bakacağım tuttu kargo ne alemde diye. Alıcı müşterimizin adresinde tanınmaması nedeni ile teslim edilememiştir. yazıyor. Ev arkadaşım mı tanıyamamış beni dedim ve yakın zaten diyerek gittim plazalar şubesine. Kadın diyor ki arabada kargonuz saha gelmedi,15 dk sonra gelecek. Bekledim ve geldi araba. Bubarada arkadaşıma mesaj attım kimse kapıyı çalmadı diye döndü bana. Sordum eve hiç uğramamışsınız, gelmediğiniz evde nasıl tanıyamamışlar beni diye. Pişkin pişkin otomatik arada kaynamış diyor sizin sokağa giremedik. Pazartesi getirecektik. Orada ağız dalaşına girecektim tuttum kendimi. Pazartesi okulda olacağım beni bulamayacak. Kaldı ki bugün giramediği sokağa pazartesi nasıl girecek? O da gelirse tabi. Bir de arada kaçmış sizinkisi de sisteme girerken demesi son nokta sanırım. Yani öyle 1 tur atıp arabayla herkese aynı mesajı atıyorlar. Aldıkları maaşları hak etmiyorlar. Daha fazla söyleyeceklerim var ama yazmayayım buraya. Aras’a da yazacağım bunları ama dikkate alırlar mı bilmiyorum.

İlknokta’dan yaptığım ilk siparişten genel olarak memnunun aslında ama aras ile çalışırlarsa ben istanbulda kaldığım sürece kendilerinden alışveriş yapar mıyım emin değim. Eksta indirim olması lazım.

Büyünün Renginin sorunu haritayı katlama biçimleri. İlk seferde aşağı doğru değil de sağa doğru açılsa o harita yırtılmayacak ama nedense bu şekilde yapmayı tercih etmişler.

4 Beğeni

Okurken fenalık geldi içime… Benzer sorunları zamanında ben de yaşadım. Birkaç kez kavga gürültü oldu. Ondan sonra kargo sabahları firmaları aramaya başladım. Ben evdeyim sakın gelmeden bana evde yoktunuz demeyin, dedim. Bir süre de bu şekilde çözümledim. Sonra alıştılar. Böyle böyle aşinalık oldu. Kargo elemanları da sürekli değişiyor. Zaten çok da maaş almıyorlar. Ama Aras komik gerçekten. Bizim buradaki abi binanın önünde arıyor ve park yeri yoktu, şubeden alırsın 7’de deyip gidiyor. Abi dur, ineyim filan demeye kalmıyor yani. :joy: Aras’tan ben de uzak duruyorum. Mesela annemlerdeysem eğer yurtiçi annemlere gelmiyor. Oraya da Aras geliyor. Aramızdaki mesafe de taş çatlasa 300m dir. Ptt ise hep geç getiriyor. Genelde çarşambaları geliyor bu yana ve çocuk omuzunda taşıyor. 1ds olanları kendisi taşıyor diye üzülüyorum ben çünkü çantası tıklım tıklım oluyor. O yüzden o geç de gelse sorun etmiyorum. Genel anlamda hepsiyle sorun yaşadım ama zamanında. En memnun kaldığım Ups idi. Pahalı olması ve fazla müşterileri olmamalarından galiba daha kaliteliler. En azından inatla zile basıyorlar. Hepsiexpres var son zamanlarda. Ondan da memnunum çünkü gelmeden arıyor. Evde misin diye soruyor. Bu biraz bölgeye göre değişiyor. Hangi bölgede hangi firma iyiyse ona göre sipariş vermek lazım.

2 Beğeni

Öyle hangi biriyle uğraşacaksın. Maaş konusunda haklı olabilirsiniz ama çalışmasınlar o zaman da. Kimse çalışmazsa mecburen firma zam yapacak. Bu aslında genel sorun ülkede doktoralı mühendisler 2500 liraya işe başlıyor. Kabul etme diyorsun ben etmezsem başkası edecek diyor ve daha kötüsü haklı. İş veren de bundan destek alıp düşük tutuyor maaşları. Her firma böyke değil belki ama çoğunluk böyle. Genelde patronlara küfrederiz ama çalışanın da bu kafadan kurtulması lazım.

Kargo konusuna geri dönecek olursam hepsiexpres çok iyi ama onu da kaçırırsanız şubesi yok. Kargo şirkeni alıcılar seçse hayat daha güzel biryer olacak sanırım.

1 Beğeni

İdefix D&r bahane,letgo şahane:)

Hepsi 75tl.

3 Beğeni

İncal’ı daha önce almamış mıydın? :thinking:
Yoksa takaslık için mi aldın ? :slight_smile:

Almıştım.Maalesef satmak zorunda kalınca tekrar aldım.:slight_smile:

1 Beğeni