Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Merhabalar.Uzun zamandır foruma üye olmama ve neredeyse her gün girmeme rağmen pek bir şey yazmıyordum ancak bu sefer aldıklarımı sizlerle de paylaşmak istedim. Dün letgo üzerinden 4 adet 1.basım(ateş kadehi,melez prens,lanetli çocuk ve ozan beedle’ın hikayeleri ) ingilizce harry potter kitabı aldım.Her biri first american edition olarak geçiyor ve 1.basımlar.Ateş kadehi ve melez prens kitapları yaşına göre bence temiz durumda ancak ne yazıkki şömizleri kayıp.Cursed child ve tales of beedle the bard ise sıfır gibi.Aldığım beyefendi buluşma için geç kaldı ve ben de işim olduğundan gitmek zorunda kaldım.buyüzden tekrar buluştuğumuzda bana kitapları getirirken yanında 3 adet de harry potter kupası ve filmde geçen hermione’nin zaman döndürücü kolyesinin replikasını yanında hediye etti.Gerçekten çok şaşırdım çünkü kitapları zaten çok ucuza almıştım.Kendisi para önemli değil yeter ki kitaplarım harry potter seven birine gitsin dedi.Bazen hala böyle insanlar olduğunu görmek beni şaşırtıyor.Hiç aklımda olmayan bir kitap alışverişi yaptım ve bana öğrenci olduğum için bütün bunları bedava fiyatına verdi.Hepsi için ödediğim fiyat ise 60 tl…

24 Beğeni

Elbette, memnuniyetle.

Bir arkadaşım vardı. Sevgilisine yıllar önce Harry Potter ve felsefe taşının 1.baskı ingilizce versiyonunu vermişti. Daha sonra ayrılmışlardı ve kızdan kitabı alamamıştı. Ne zaman ingilizce baski HP görsem aklıma bu enayilik gelir. :grin::sweat_smile::grin::sweat_smile:

5 Beğeni

Kızıl mars için sitede güzel bir hype yakalandı. Önsipariş içinde olsa fiyatı pahalı gibi. Kitap hakkında fikri olan var mı? Değer mi önsiparişe yoksa daha ucuzlar mi ?

1 Beğeni

Bu hangi site taht oyunlarının fiyati gayet iyi.

1 Beğeni

Benim elimdeki kitaplar serinin iyice tanındığı bir dönemde çıktığı için ilk baskısı dahi çok yüksek rakamlarda basıldı.Gene bir piyasa değeri var ama felsefe taşı ilk baskısı yaklaşık 500 adet basıldı ve şuanki fiyatları inanılmaz yüksek.2017 senesinde imzasız olmasına rağmen iyi durumdaki bir felsefe taşı ilk baskısı 81.000 dolara satılmıştı…Eğer gerçekten ilk baskı ise arkadaşınızın yerinde olmak istemezdim :wink:

3 Beğeni

İdefix’ten aldım. 3 kitap 150 TL yi geçtiği için PICODI20IDE kodunu kullandım 20 TL indirim uygulandı. Öyle düşük oldu. Yoksa her iki cilti kitap için kitapyurdu fiyatı daha iyiydi.

1 Beğeni

Salı günü kitapyurdundan aldığım kitaplar. Bugün elime ulaştılar. Elimdekini bitirsem de Asimov’a başlasam. Acayip heyecanlıyım.

20 Beğeni

Çocukluğun Sonu ile başlayın bence. Arthur C. Clarke gerçekten farkını hissediliyor.

3 Beğeni

Onu da düşünmüyor değilim. Daha önce Clarke hiç okumadım ama bu kadar övülen bir yazarı da çok merak ediyorum. Siz böyle söyleyince daha da merak ettim.:joy: Belki de dediğiniz gibi yaparım.

1 Beğeni

Bende Rama ile Clark’ı tanıma fırsatı buldum.Üslubu o kadar iyi ki hiç bir şekilde sıkmıyor.Kitaplarında ki bilimsel vurgular gerçek manada bir bilim kurgu okuduğunuzu hissettiriyor.Bende çocukluğun sonunu aldım 1 haftadır bekliyorum.İlk okutacağım kitap diyebilirim.Şunun surasın da kaç tane baskısı olan Arthur c clarke kitabı var ki Türkiye de:)

2 Beğeni

Ben aslında Arthur C. Clarke’la 2001 bir uzay destanı ile tanışmak istiyordum. Ama devam kitapları bir türlü basılmadığı için bende çocukluğun sonunu alayım dedim. Sanırım pişman olmayacağım.

Bilimkurgu klasiklerinde daha fazla görürüz umarım.

@Buyici zamanında üniversite yıllarımda İngilizce olarak yavaşta olsa ilk kitabı okuma fırsatım olmuştu.O zaman için eser beni epey etkilemişti , Kim Stanley Robinson’u Kızıl Mars sayesinde tanıdım desem yeridir.Farklı alanlarda(Bilim - politika - felsefe gb.) okuyucuya ufuk açan nadir eserlerden birisidir diyebilirim.Fiyatına bence değer , ileride set halinde sunulursa daha uygun bir fiyata satın alabilirsiniz diye düşünüyorum.

3 Beğeni

Kitapyurdu dün puan kataloğundan kaldırınca alamamıştım ve içimde kalmıştı açıkcası. Bugün Ötüken geri dönmüş bende hemen siparişi verdim puanlarımla.

6 Beğeni

Kitaplığımın yeni ve en değerli üyelerinden olmaya aday, Başkan Bilimkurgu Serisi.

27 Beğeni

Hocam hayırlı olsun. Güle güle okuyun. :slight_smile:

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim. 10-15 lira seviyesinde birçoğu ama bulunamayanlar da var içerisinde. Bana bir arkadaşımdan geldi set olarak sağolsun.

1 Beğeni

Sağolun Doğan hocam, teşekkür ederim.

1 Beğeni
Özet

Özet

Özet

Özet

Kısa bir süre önce Felsefe Taşı’nı almıştım, şimdi de Sırlar Odası’nı uygun fiyata bulup aldım. Ciltli Harry Potter baskılarından geriye 3 kitap kaldı, hadi hayırlısı.

13 Beğeni

@alper benimkiler geldi. BKM’den gene az hasarla kurtuldum. Agatha Christie Kitapyurdu değişimden gelen, diğerleri de daha önce KY’dan aldıklarımdan onları da değişime göndermiştim.

10 Beğeni