Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Bu Karakarga çizgi romanda cidden kendini aşmış valla.Hiç kaliteden düşüş yaptıklarını görmedim.Baskı güzel,kagıt kalitesi iyi ve en önemlisi bana göre tabi gram koku yok.

Dune corrin savaşı ile 12 ciltlik seri tamamlanmış oldu :slight_smile: ilerde bu seriyi çok arayacaksınız bakın görün :joy:

5 Beğeni

Resimdeki çizgi romanlar hakkında değil ama geçenlerde Fahrenheit 451 çizgi romanı için çok kötü kokuyor demiştin. D&R da buldum özellikle kokladım arkadaş nasıl bir kimyasaldır,boyadır veya kağıttır. Gerçekten çok kötü kokuyor. Okuyacak arkadaşların bilgisine.

2 Beğeni

Kolay yanmaması için değişik bir kimyasal ile kaplamış olabilecekleri düşüncesi geliyor aklıma :smiley:

1 Beğeni

Kolay yanarmı yanmaz mı bilmem ama her babayiğidin okuyacagını sanman :joy::joy:

2 Beğeni

@Who_Sametto

Metro Triloji için fotoğrafları aşağıya ekliyorum ve kıyaslama yapabilmek için kitaplıgımda bulunan diğer baskılar ile birlikte fotoğrafladım.

içindekiler bölümüne baktığımızda ikinci kitabın bitiminde yaklaşık 30 sayfalık diğer kitaplarda olmayan Yolun Sonu isimli yeni bir bölüm var.

Serinin hayranıysanız Metro Triloji tavsiye ederim hem 3 kitabın tek ciltte olması hem de 30 sayfalık diğer kitaplarda olmayan bölüm kitabı almak için yeterli neden diye düşünüyorum.

18 Beğeni

Bu kitap tam olarak neyi anlatıyor acaba? Bana kapağı nedense hiç sevmediğim tarzdaki oyunları anımsatıyor. Pubg gibi. :sweat_smile: (Tamam, vurmayın!)

2 Beğeni

Kıyamet sonrası dünya. 90’larda 3.dünya savaşı olmuş, herkes birbirini nükleer silahlarla vurmuş ve bir avuç insan Moskova metrosuna sığınmış savaştan sonra 2033 yılıyla başlayan bir hikaye

Hım, hım… Yani konu pek de şey değil. :thinking: Farklı… Yazarın dili filan nasıl? Anlatım türü hangisi? Aslında hikayeden bir sayfa atabilirsen ben de okuyup düşünebilirim.

Nükleer kıyamet sonrasını ele alıyor kitap.Bu nükleer bombolar yüzünden dünyada türlü türlü mutanlar oluşmuş.Ama bu mutant yaratıklar içinde biraz daha insancıl olanları var.1-2-3 oyuna kadar ben bunları görmüştüm.Hikayesi çok iyi hele ki bir atmosferi var bayılırsınız.Tabi bunlar oyunda olan şeyler :slight_smile: oyun kitaptan uyarlama.Youtube’de metro gameplay yazarsanız biraz yardımcı olur konu itibari ile.

3 Beğeni

Alper abi artık metro karton kapaklarını birilerine hediye edersin. Elinde ciltlisi var bakmazsın karton kapağa :joy::grin:

2 Beğeni

Kıyamet Sonrası dünya kurguları ben ne yazılsa okurum diyenlerdenim. Ama bu seri güzel. Kendine has bir atmosferi var serinin, tüm seri boyunca gerilim çok düşmüyor, bazı gizemler sayfalar ilerdikçe çözülüyor ve yerini başka gizemler alıyor.

Şöyle ilginç gerçek bir olay var; Soğuk savaş yıllarında bir sovyet subayı bilgisayarın Nükleer saldırı alarmı vermesini bilgisayar hatalı düşüncesiyle karşı saldırı yapmıyor bu seri bir anlamda o olayın “ya şöyle olsaydı” fikrinden doğuyor.

@CowardlyHero hediye etmem, :slight_smile: ben sevdiğim kitapların farklı baskılarını genelde topluyorum. Örnegin Sabahattin Ali’nin belki aynı kitaptan farklı yayınevi ve baskıları olan 9-10 tane var. Eski Cem baskıları bile var. Bazı önemsediğim kitapların farklı farklı baskıları, farklı kapakları çıktıkça alıyorum. Kolleksiyoncu değilim ama farklı kapak ve baskı toplamayı seviyorum.

5 Beğeni

Mutant dediniz beni kaybettiniz. :joy: Bu tarz şeyleri pek sevemiyorum ben ama istisnaları da olmadı değil. Sanki bana çok vurdu, kırdı varmış gibi geliyor. :thinking: Inanılmaz ikilemde kaldım. Survival yanı da beni cezbetmiyor değil.

@alper Tesekkür ederim. Okuyorum. :blush:

1 Beğeni

Olayı şimdi mutanlara da bağlamamak lazım, hikayenin içinde çok az yer teşkil ediyor mutantlar, esas mesele insanlar ve onların inanç, ideolojileri. Oyunla aynı değil, Oyunlar güzel ama kitaplar çok daha güzel.

1 Beğeni

İlk kitabı biraz okuma kararı aldım. Mağazada filan biraz vakit öldüreyim. Anlatımda sevmediğim bazı unsurlar var. Eğer rahatlıkla 10-15 sayfa ilerleyebiliyorsam ben de tekli baskıyı tercih edebilirim.

Teşekkür ederim yardımlar ve bilgiler için arkadaşlar. :blush:

1 Beğeni

2033’ü çok seversiniz emin olun. Kesin alırsınız. 2034 hakkında konuşmak dahi istemiyorum :unamused: , 2035 için yorumum “ehh” :grin:

Hoaydaaaa. :joy: Bunu hiç beklemiyordum işte. :sweat_smile: Yine de yarım seri okumak gibi bir tarzım yok. Çok nadir yarım bırakırım kitapları. Ben iptal…

2 Beğeni

Metro ne kadara geldi dostum @alper
Benim ilgimi çekti, şimdi siteden baktım da fiyatı baya yüksek :S

2 Beğeni

97 küsürmüş… Siz deyince ben de baktım. İşin kötüsü kutulu olanı da 84 küsür. Yani pek de bir fark yok. :joy: D&R kuponlarıyla başka bir şeyler de ekleyip daha ucuza çekilebilir. Hediye çeki + indirimle. :thinking:

2033’ü okuyun gerçekten güzel, hiç pişman olacağınızı düşünmüyorum. 2034 kendi içinde güzel ama 2033’e kıyasla leş :slight_smile: 2035 iki kitabın ortalaması gibi :slight_smile: ama bu yorumlarım 2033’ün beklentimi artırması yüzünden.

1 Beğeni

idefix kampanyasından aldım. indirim kod derken 72.50 TL’ye almışım.

2 Beğeni