Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Kinyas ve Kayra okuyan arkadaşlara bir sorum olacak.Siz hangi baskıyı tercih ettiniz? Elbette en üstteki i isterdim lakin bu kitabın özel baskısına 200 küsür tl vereceğimi düşünmüyorum geriye iki baskı kalıyor.
Bu iki Baskıdan 38 tl olan sert kapak ve şömizli olduğu için bende bir adım önde diğeri ise 16.5/23 boyunda yani bir kararsızlık var.
Elinde iki kitaptan da olan karşılaştırabilir mi? Veya iki baskıdan birisine sahip birisi kitabın resimlerini atıp baskı kalitesi hakkında yorum yapabilir mi? :slight_smile:

Bundan daha iyisi vardı da zamanında değerini bilemedim. Kardeşim bir ara
Kitapjoy’da işe girdi. Oradan istediğimiz kitabı hem daha ucuza hem de siparişe gerek olmadan alıyorduk. Tabi bir aylığına zira ondan sonra adam kardeşimi kovdu :slightly_frowning_face: iş yok diye. Daha sonra da siteyi kapattı. Bileydim bir yıllık alışveriş yapardım. :grinning:

1 Beğeni

Arkabahçe’de son kalan ciltlerden birini ben aldım sanırım. Sağda solda 3 haneli rakamlara satılıyordu, Arkabahçe’den 60 TL’ye aldım.

7 Beğeni

Şöyle söyleyim 38,24 TL ciltli olan baskının içeriği normal kitap formunda. Fiyatı 44,72 olan baskının içerisinde ise özel çizimler var ve mizanpajı ansiklopedi formunda. Yani bir sayfada iki sütun halinde.
Yani şu şekilde ;
images

Evde olsaydım kendi kitaplarımdan çekerdim. Sonuç olarak hangi sayfayı daha rahat okuyabileceğinizi düşünerek alın. 3-4 kelime sonra kısa kesilen satırlar bazen okumanın akıcılığını etkileyebilir.

Tabi bunların yanında birde bu bildiğimiz klasik baskı var ;

image

2 Beğeni

Klasik baskıyi tercih ettim. Kitabı orta karar beğenince gidip şöyle bir resimli baskısını karıştırmıştım. Kurgunun havasına uysa da çok gerekli olmadığı kanaatindeyim. Yine de okurun bileceği iş.

2 Beğeni

İlknokta sitesinden cuma günü verdiğim siparişlerim geldi :slightly_smiling_face:

28 Beğeni

D&R alışverişim hepsini 190₺ gibi bir fiyata aldım. Ve bu kadar ayracı ne yapacağım konusunda hiçbir fikrim yok😅

16 Beğeni

Mayıs ayı idefix alışverişim :slight_smile:

27 Beğeni

Hasan Ali Yücel klasikleri yeni takıntım olabilir.

Taze taze Nazım biyografisini de aldım. Baya detaylı ve güzel bir çalışma olmuş.

7 Beğeni

Çoluğun çocuğun rızkını Hasan Ali Yücel’e mi yatırıyorsun? Kim bu adam? :joy: Sorular çoğaltılabilir. :joy: O ev taşındıktan sonra tecrübelerini yaz lütfen. Belki ben de taşınacağım ve çok lazım olabilir.

2 Beğeni

İstanbul dan Kahramanmaraş a gidiyorum. Radikallik seviyesi bakımından adeta bir malazgirt adeta bir kavimler göçü :smile:

Elbette yardımcı olurum elimden geldiğince :slight_smile:

Valla bu klasikler dizisi beni çok sardı heralde hepsini toplarım yavaş yavaş

Tiyatro oyunları hariç. Onlara odaklanamıyorum.

3 Beğeni

Aaaa, hepsini alacaksın ama tiyatro oyunları eksik mi kalacak? Nırç, nırç, nırç… :roll_eyes::sweat_smile:

Tamam ya brlki şekspir filan alırım :slight_smile:

350 kitap hocam :slight_smile: kolay gelsin.

1 Beğeni

İşte tiyatro falan diyip bahaneyle azaltmaya çalışıyorum adedi yetişemem diye :smile:

Çaktırmaa :smile:

2 Beğeni

Bunlar bir miras ve tiyatro diye almamak… Bazıları özellikle çok güzel. Sen okumasan bile belki evladın çok sevecek. Babacığım diyecek neden sadece “şekspir” aldın? :pleading_face: Çocuk resmen yanlı kitap okuyacak. Tiyatro sevmesine imkan verilmiyor heyhat!:sweat_smile:

4 Beğeni

Ben onu çok güzel hareketlere falan götürürüm sayılıyorsa :smile:

Ya efendim siz niye beni tahrik ediyorsunuz. Duvardan duvara kitaplık planlıyorum, bu gidişle 3 duvar yapmam gerekecek :smile:

2 Beğeni

Bu resmen sansür… Evde sansür uygulaması var! Miras dediğin hepsini alınca bırakılır. Yarım yamalak miras mı olur? :joy:

Sadece bir duvardan duvara mı? Dört duvar dönmedikçe ne anlamı var? :joy::sweat_smile:

1 Beğeni

Ben evladımı kitaptan da olsa bir hücrenin içine hapsedemem. En azından bir kaçış kapısı olmalı ki…

olmalı ki…

olmalı ki çocuk gitsin tabletten uzaylı falan öldürsün.(Dursley mode on)

Not: 1-2 sene çocuk düşünmüyorum halen bu arada :smile:

1 Beğeni

Bence de düşünme… Bir-iki seneye ancak tamamlanır zaten set. Sonra zaten paranın büyüğü bebek bezine gidecek. :joy:

1 Beğeni