Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Kitabın seri olduğunu ve yayınevinin devam edeceğini biliyorum. Onun haricinde her türün kitabını okuduk bir de Cüceleri okuyalım istediğim için, ayrıca yorumlarında genel olarak sevildiğini gördüğüm için aldım. Yalnız çok kalın kitaplar haberiniz olsun :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Bana çok kalın gelmiyor bu kitaplar artık. Zaman Çarkı kadar kalın durmuyorlar. :smiley: Brandon sayesinde 1000 sayfaya alıştık zaten. Kısa Vadede okursan yorum yapar mısın? Okuduktan sonra yorumunu görmek isterim.

3 Beğeni

500 sayfa üzeri benim çok gözümü korkutuyor herzaman. Yakın zamanda umarım okursam etiketlerimde kaçmaz gözden :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Teşekkür ederim. Ben de 400-500 ve üstü olmayınca çerezlik kitap okumuşum gibi hissediyorum. :smiley: Hele 100-300 arası ise bana katalog gibi geliyor nedendir bilmem.

2 Beğeni

Saygılar o zaman :slightly_smiling_face: Ben ayda 8-10 kitap okuyabiliyorum. Fakat 1 taneden fazlası 400 üzeri olursa kilitleniyorum. Benim idealim 200 sayfalık kitaplar. Fantastikler bu yüzden yavaş tükeniyor. :roll_eyes:

Cüceler kitabı; yanlış hatırlamıyorsam 6 kitab’dan oluşuyor. Hatta PC oyunu bile çıkmış zamanında

1 Beğeni

Üstat sen zaman çarkların da çok zorlanıırsın o zaman. Ortalama 800 sayfa kitaplar :upside_down_face:

1 Beğeni

Ben 100-200 arası kitapları yoğun dönemlerimde özellikle okuyorum. Genelde ben bütün işlerimi halleder elime kitabı alırım. Telefon, kapı çalan olmaz, eşim bir şey istemezse ve işim gücüm bitmişse tek oturuşta 300 rahat deviriyorum. Ben bir de sindire sindire okurum yani çok hızlı okuyamam çünkü sevmem. Genelde de eşim çok rahatsız etmemeye çalışır eğer yorgun değilse kahvemi de yapar. Öyle olunca baya aralıksız okuyorum. Vakit bulduğumda genelde her gün bir kitap değiştiririm. Zaman Çarkı okurken eşim fark ediyor mesela. Aynı kitap üç gün elimde geziyor. :smiley:

@CowardlyHero Altıda ikisi mi çıkmış? Çok yolu var o zaman. Hele bir tamamlansın. :smiley:

3 Beğeni

Ben Zaman Çarkı serisine başlamak için senelik izni bekliyorum o yüzden. İlk kitaba başlayıp hızımı aldığımda devamı gelir. Zamanında 2 günde 1000 sayfa okumuşluğum da var. Yeterki içine girebileyim.

1 Beğeni

Benim derdim o zaten. Akşam işten geliyorum. Yemek, çocukla oyna biraz, az hanımın gönlünü et, sonra kalan zamanda kitap okuyorum. Hafta sonları daha çok zamanım oluyor. O yüzden 500 sayfa üstü olduğunda çok elimde sürünüyor.

2 Beğeni

Bende ilk kitap için nisan ayında 1 hafta izne çıktım. Güzel odaklanıp 5 güne bitirmiştim. Sonra iş ile birlikte 2 ve 3.cilt 2şer haftaya bitti. 4.cilti de bulduk bir yerden bakalim gelirse 2 hafyaya falan bitirirm herhalde. Ama bebeyle zor artık.

2 Beğeni

Bu kısım çok önemli tabi :slight_smile:

2 Beğeni

Heyecanı bile güzel. :sweat_smile:

1 Beğeni

2 hafta izinde ilk 2 kitabı alacağım yanıma sonrası Allah kerim :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Ciltli Güven çok güzelmiş daha önce görmemiştim. Hafızaya attım :slight_smile:

1 Beğeni

alfakitap.com 'dan dün öğlen üzeri aldığım bugün ulaşan kitaplarım. Elveda Güzel Vatanım kapağı olan küçük bir defteri hediye olarak göndermiş alfa.

Fikrimizin Rehberi kitabının sonunda yaklaşık olarak 20 sayfa kaynakça var ( 1005 - 1026 arası sayfalar) Erol Mütercimler kitabı hazırlarken çok sayıda kaynaktan yararlanmış, Atatürk kitaplığı oluşturan veya Atatürk biyografisi ( ve dönemi) okumak isteyenlere bu kitabı da okumalarını öneririm.

Bir kaç kez alfakitap.com siparişi için soran arkadaşlar olmuştu o nedenle paketleme fotoğrafını da yükledim.

14 Beğeni

İlk kitaplar geldi Masallar 1’den 9’a kadar kuşe kağıt ama son cilt olan 10.cilt normal ince roman kağıdı ve en kalın cilt olmasına rağmen neden böyle bişey yapmışlar anlamdım.:frowning:

12 Beğeni

Scalped’ın son cildi de o şekilde. Diğerlerinin yanında tüy gibi hafif kalıyor. Kağıt krizi döneminde falan basılmış olsa gerek her ikisi de.

1 Beğeni

Fikrimizin Rehberi kitabını geçen sene çok istiyordum sert kapak olanı çünkü hacimli kitap ama maalesef bulamadım bende ince kapak alıp Erol Hocayla sohbet esnasında kendisinden rica ettim oda 1-2 cümle yazıp imzasını attı…Kitap imzasıyla benim için ayrı bir yerde ama Alfa yeniden bastığından beri sert kapak verisyonu almamak için kendimi zor tutuyorum :persevere: İyi okumalar dilerim size çok iyi tercih gerçekten :ok_hand: (kıskandı)

@Husey Gün Gezgini sert kapak mı? Fotoğrafta öyle gözüküyor ama nette ince kapak diyor

3 Beğeni

Çok teşekkürler @Who_Sametto Atatürk benim düşüncelerim için hep referans kaynagım oldu.

Atatürk’le ilgili daha önce alma fırsatı bulamadığım bende olan veya olmayan ciltli kitaplardan bir kaç tane dün sipariş ettim, diğerleri kitapyurdundan onlar da yarın gelir muhtemelen.

2 Beğeni