Son Aldığınız ve Alışveriş Listenizde Olan Kitaplar

Şaka olduğunu spoiler butonu içine alacaktım, ya mobilde farkına varılmazsa diye vazgeçtim :slight_smile:

(Zeynep) #5193

Dün elime ulaşanlar :blush:
Direk Monstress ile başladım. @mit ’ nin dediği kadar varmış :smiling_face_with_three_hearts:

(Hüseyin gök) #5194

Çizgi roman okuru olarak mı değerlendirdiniz yoksa normal bir okur olarak mı?Çok iyi ise bende alacam.

(Ahmet Boyraz) #5195

Tolkien’in ikinci baskısını bekleyeceğiz o zaman. Neyse şu yeni Asimovlarımı da görücüye çıkarayım bari. :slight_smile: İkisi 34 TL.

(Zeynep) #5196

Çizgi roman okuru olarak.Kesinlikle tavsiye ederim.

(Hüseyin gök) #5197

Teşekkürler.İlk fırsatta alım o zaman.Aslında geçen sipariş vermiştim ama Kidega hevesimi soğutmuştu göndermeyince:)

Yalnız töhmet altında bıraktığınız kişiye dikkat edin. O istediği için Tolkien paylaşımını burada yaptım. İstese stokta kalan 7-8 kitabı da alır, karın dibine vururdu. Bunun yerine birer tane alıp gerisini forumdaki arkadaşlara bıraktık.

(Hüseyin gök) #5199

Hocam zebramo profiliniz ne sizin ki?Ben 1-2 yıl kullandım çoğu kullanıcıyı bilirim gerçekten fırsatcımı yoksa bu işi gerçek manada hakkıyla para kazanmak için yapanlarmı diye.Misal o sitede en az 3-4 kullanıcı vardı töhmet filan demiyorum ama katıksız şekilde üçkagıtçı kişilerdi.Gidip başka kullanıcıdan alır hemen yeni ilan açarlardı o kitaplara.

(Kadir) #5200

Bu ilanı biliyorum. BKM’de stoklara girmeden önce bu ilan aynı fiyata vardı zaten. Stok olduğunu görünce satıştan kaldırmış olması lazım. Şimdi tekrar yüklemiş.

(Ahmet Boyraz) #5201

Haklısınız fakat bu tür şeylerle çok karşılaştığımız için bazen hiç araştırmadan istediğimiz şeyleri yazıp bırakıyoruz. Zaten diğer arkadaşlar da stokçuluk yapacak biri olmadığını söylediğinde ben de takip edemiyorum gibi bir yorumda bulundum. Mesela @Ufuk kardeşimiz de aynı şeyi yapsa stokçu olmadığı bilincinde olurum. Olay, benim takip edemediğimden kaynaklanan bir karışıklığa sebep oldu sanırım.

Onlar ayrı bir konu. Sahaf oldukları için sabah akşam bilgisayarın başındalar. Ucuz bir şey gördükleri anda hemen saldırırlar. Birkaç kişiyi çok iyi biliyorum da, neyse.

Hatta, sadece bu forumdan 2 tane kişi biliyorum.

Kitapyurdunun İthaki %50 kampanyasıyla aldıklarım.

Öncelikle şunu belirteyim. Bence kim neyi ne kadar almak istiyorsa alabilir ve istediği fiyata satabilir. Kimseyi bunu yaptığı için “ben” suçlamam neden yapıyor demem.

@SJack’in paylaşımında bir sorun yok, tanımadığı için normal. Fakat burada bir sorun var. Umut’u tanıyorum alışverişimizde oldu. Ama bence stok yapıp satanla, bir tane de olsa satmak, kar etmek için alan pek farklı değiller. 10 tane alıp satanı bir şeyle yaftalıyorsanız, bunu kar etmek amacıyla bir tane kitap için bile yapan aynı bence. Yanlış olduğunu düşündüğünüz bir şeyi bir kere yapmakta yanlış, bunu bin kere yapmakta. Eğer bu durumu ticaret haline getirenleri eleştiriyorsanız, bir tane için bile yapanları normal görmemelisiniz bence.

Ben kimseyi bir şeyle yaftalamadım ki. İstese bütün hepsini alabilirdi, bunun yerine paylaşmayı seçti dedim. Stok yapmakta bir sorun göremiyorum. Sonuçta bu bir ticaret ve kar amacıyla yapılıyor.
Eğer 100-150 TL’ye satsa bir sorun olabilirdi, ama güzelce konuşsanız etiket fiyatına bile alabilirsiniz. Yani bunun ne kadarı karaborsa anlamadım. Sonuçta, şu anda herhangi bir kitapçıda bu kitabı şansa bulsanız da etiket fiyatından satın alabilecekseniz.

(Erdal) #5207

O zaman Zebramo’ya her koyduğu kitabı benim gibi zararına satanlar ne diyeceğiz. :face_with_hand_over_mouth: Ben çok nadiren kitaplığımda saklamayı düşünmediğim kitapları ekliyorum. Okunmuş kitap diye zaten ucuz koyuyorum, bir de indirim istiyorlar bazen kargo parasını zor çıkarıyor.

zebroma profillerinizi paylaşsanız da takip etsem, bakarsınız benlik bir şeyler vardır.

Bu mesajları üst üste okuyunca öyle düşündüğünüzü, düşündüm.

Açıkçası bunun çok bir önemi yok. Satmak için alınmış ürün sonuçta, kar etmek istiyor. Böyleyken neden etiket fiyatına satsın. Neyse konu uzamasın, herkes istediğini yapmakta özgür :slight_smile:

Ortaya çıktı gibi biraz :slight_smile:

Bugüne değin Zebroma’dan bir tane bile kitap alamadım. Ya çok uçuk fiyatlar ya da sıfırını daha ucuza aldığım kitaplar denk geliyor bana.