Son Aldığınız ve Alışveriş Listenizde Olan Kitaplar

(Mehmet ) #5356

Whatsapptan fotoğrafları gönderdim 24 ile 48 saat içerisinde dönüş yapılacaktır diye otomatik mesaj geldi.kitabın garanti süresi ise 24 saatmiș ilginç xD

1. Saatte kesin dönüş alırsınız o zaman :rofl:

Ben 10 dk sonra dönüş almıştım.

(Mehmet ) #5359

Aynen bundan sonra da kullanmayı düşünmüyorum zaten önceki birkaç siparişte de sorun çıkarmışlardı

Benim de birkaç kitaplık siparişim hasarlı geldi, kendilerine bildirdim ve dönüşleri 3 gün sürdü. Üstelik değişim 9 günde tamamlandı, yetmezmiş gibi gelenler de hasarlıydı; iade için tekrar ulaştım, yine bir üç günümü aldı ve tabii ki olağanüstü müşteri memnuniyetini göz önüne alarak, kargo parasını iade tutarından düşeceklerini belirtip iade kodumu yolladılar.

Demem odur ki, D&R ve İdefix’e yaptığım gibi kendisine de 3.alışverişimden sonra güle güle diyorum. Size de naçizane tavsiyemdir.

Sizi cezbeden şey indirim oranlarıysa eğer, Enpara kullanıp Kidega üzerinden 50/10 indirimli alışveriş yapabilirsiniz. Kidega şu ana dek gördüğüm en başarılı kitap satış sitesi. Ben daha kitabı değişim için kargoya vermeden onlarınki yola çıkmıştı bile, hem de 3 defa… Müşteriye gösterdikleri bu güven bile benim için yegane davranışlarıdır.

Artık Kidega’da değişti. Bu kadar popüler olmadan önce her şey dediğiniz gibiydi, ama artık öyle değil. Kargolar artık özensiz yollanıyor, değişim konusu da artık eskisi gibi değil.
Yani işin özü, parayı bulan değişiyor.

(42. Mehmet) #5362

Kayıp Rıhtım ailesi olarak biz mi girsek bu işe. Gerçi kitapları okumaktan; geç giden siparişler mi dersin, değişime gelen kitaplar mı dersin. Yok yaa, vazgeçtim.

(Zeynep) #5363

Kidega’nın paketleme sistemi maalesef kötü ve özensiz.
Son üç alışverişte kitaplarda koruyucu baloncuk vb. hiçbirşey yoktu.Karton kutunun içine kitapları koyup direk gönderiyorlar.Sütten ağzım yandı artık :slightly_frowning_face:

(Mehmet ) #5364

cevabın için teşekkürler kidegayı açıkcası hiç kullanmadım ama ilk siparişte deneyeceğim.en fazla kullandığım site kitapyurdu fakat orada da alfa’nın kitapları temin edilemiyor o yüzden bkmden sipariş etmiştim ettiğime pişman oldum

( tansel) #5365

Neredeyse kurulduğunda beri kullanıyorum kidega’yı. Zaten hiç baloncuklu poşet, koruyucu vs olmazdı. Kargo poşetine bile koymuyorlar kendi özel bir kutuları var. İlk günü nasılsa şimdi de öyle kargolama prosedürleri, ha iade eskisi gibi değil dersiniz orasını bilemem de kargolama önceden nasılsa şimdi de öyle.

@SydneyCarton @Anita Ocak ayı gibi 15 kitaplık bir alışverişim vardı ve sadece kutuya koyup yollamışlardı, doğal olarak kitapların yarısı hasar almış haldeydi. Hiç sıkıntı çıkarmadan değişim yaptılar, yine bahsettiğim gibi onlar benden önce kargolamışlardı. Belki de dediğiniz durum o katlamalı kutuya sığmayan fazla kitap sayısından dolayı kaynaklanıyordur. Her ay alışveriş yaparım, hala o katlamalı karton kutuyu kullanıyorlar ve onun sayesinde hasarsız geliyor.

Açıkçası şu ana kadar büyük firmaların hepsini kullandım ve en tatmin edici olan Kidega idi. Küçük ölçekli firmalar her zaman daha anlayışlı oluyor, ben de büyük holdinglerin firmalarından uzak duruyorum.

Konudan nispeten uzak olsa da şunu okumanızı öneririm: https://eksisozluk.com/entry/73843000

Aynen hasar her kargoda olabilir. Önemli olan çözüm süreci, şu anda diğerlerine bakınca Kidega açık ara çok iyi.

Son 2 siparişimi katlamalı kutuyla değil, koliyle gönderdiler. Kitaplar neredeyse koliden taşacak durumdaydı ve bu zorla sokuşturma durumu yüzünden hasar alan kitaplar mevcuttu. Yaklaşık 1 yıldır Kidega’yı, ayda en az 2-3 kez kullanan biri olarak söylebilirim ki, ne değişim yöntemi ne de kargoya verilen özen eskisiyle kıyaslanabilecek durumda değil.

Dün benim kargomda bu şekilde geldi.

Kitapyurdu’nun Can ve NTV Yayınları’nı içeren “5 tane al 15 TL öde” kampanyasından aldıklarım (yalnızca Can Yayınları’ndan aldım). Kargoyu bedavaya getirmek için Ayarsız dergisinin son sayısını da sepete attım. Toplam 21,75 TL. Oldukça ucuz… Ayrıca kitaplar niteliksiz de değil; en azından "Sadece Şeyma"ya kallavi bir fark atarlar… :sweat_smile:

(Yakup Alioğlu) #5371

Tek kitabına o kadar isteyen biliyorum. Çok güzel bir seri. Hulk hiç dünyaya dönmeyecekti. Efsane bir hikaye yaratmişsın, Hulk kişilik bulmuş galaksiden galaksiye uzay operası tadında maceranın dibine vurduracaklardı. Adamın klasmanı Iron Man değil Galactus, Thanos vb. üst düzey düşmanlar olacaktı. Yeri geldiğinde Gümüş Sörfcüye kafa tutacak, hafif Barbar Conan tarzı maçoluk kazandırılıp belikide en klas marvel serisi yaratılacaktı.
En güzel Hulk hikayelerinden.

(Hüseyin gök) #5372

Hani alıp okuyamadık ki :slight_smile: varsa dijital okuyum. :joy:

(Yakup Alioğlu) #5373

Ne yazık ki yok. Benim bildiğim yok. Varsa tekrar okurum.

Yeni serisini çok övüyorlar. Umarım basan bir yayınevi çıkar.

(Başar Baştaş) #5375

kitapyurdu alışverişim