Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Evet, vapurdan indiğinizde tam karşıda cadde üstünde. Çarşı girişinde.
Ve uzun yıllardan beri var. Konak’taki bile daha yeni açıldı.

Dayanamadım gidiip bi bakacağım biraz sonra. Kendimi acayip hissediyorum şuan. 15 yıldır oralarda oturuyorum bide. Banka diye hiç mi kafamı çevirip bakmadım. :thinking:

1 Beğeni

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley:
Ben Balçovada oturuyorum ama inanın yıllardır orada İş Kültür olduğunu bilirim. :grin::grin::grin:

1 Beğeni

Çok şükür Adana’nın yerel bir kitapçının internet sitesinde buldum. Hatta arayıp teyit ettirdim. Pazartesi adrese teslim.

EDİT: Son kitabı ben almışım :grin::grin::grin:

3 Beğeni

Gözünüz aydın, huzurla okuyun.

1 Beğeni

Bu sefer kesin karar verdim kitaplarımı okuyasıya kadar yeni kitap almayacağım. Olmuyor böyle :slight_smile:

20 Beğeni

Büyük Petro kitabını çok merak ediyorum o hacmin 50 tl gibi bir fiyata sahip olması da İş Bankasına saygımı arttırıyor.İnceleme fırsatı buldunuz mu? Birkaç resim atma şansınız var mı? :slight_smile:

3 Beğeni

İş bankası yayınlarının bu kadar ucuz olmasının sebebi belki banka destekli olmasıdır ama sanıyorum artık kendi içinde kar-zarar ekseninde bir ekonomik dinamiği var. Bilmiyorum banka ve yayın kolunun iç içe mi yoksa ayrı mı (bütçe vs) olduklarını ama eğer yayın kolunun kendi içinde bir hesap dönemi varsa ve sürekli yeni kitap, tekrar baskı vs yapıp bunu da gayet ucuza verebiliyorsa durumdan kar ediyorlar demektir.

Anlatmak istediğim şu İş Kültür örneğin Pegasus gibi bir kitap basarken aynı masrafları yapsın diyelim, Pegasustan ucuz olmasının sebebi o zaman kar marjını düşük tutmaları mı? Atıyorum Pegasus %50 kar isterken İş Kültür %25 mi yapıyor. Ve bunu yapmasına rağmen de iyi kar edebiliyor mu?

Pek anlatamadım ama insanların cebini bu kadar boşaltan yayınevlerine karşı daha uygun olanlarda piyasada var olabiliyor ise demek ki ekonomik durum, dolar, kağıt aslında bu kadar fiyat yükselişine bahane gibi geliyor. Çünkü İş bankası çok ucuz ya denildiği zaman ilk cevap banka var arkasında oluyor. Belki de banka elini eteğini çekti artık kendi yağında kavruluyorlardır. İyi de kar ediyorlardır. Belki ayrıntılı bilgi sahibi arkadaşlar aydınlatabilir.

Ekleme: İş Kültür zarara geçse o zaman mali destek alabilir, bunun güvencesi var. Benim anlamak istediğim neden fiyatlar çok yüksek, kalite çok düşük. Bu tavuk döner misali. Dönere zam geliyor ama gramajı boyu filan da küçülüyor. İş kültür de ise hem iyi çevirmenlerle çalışıyor, hem malzeme iyi, hemde çok ucuz piyasaya göre.

4 Beğeni

Aynen katılıyorum size.İnternet üzerinde biraz baktım lakin net bir şey öğrenemedim.Bu konu hakkında bilgi sahibi olanlar bilgilendirirse çok güzel olur.
20 x 27.5 cm boy,640 sayfa,kuşe kağıt ve ciltli ve fiyatı 90-100 tl arası sanırım böyle bir baskıyı bu fiyata Türkiye’de ancak YKY,İŞ Bankası Yayınları ve Can yayınları yapabilir belki Alfa ve Kabalcı’da eklenebilir bu listeye.
Pegasus işine bende katılıyorum gerçekten fiyatları muadil yayınevlerine göre -istedikleri bahaneleri sunabilirler inandıcı değil- çok fahiş fiyatlar sunuyor,forumda da çokça dile getirilen bir durum bu üzücü bir şekilde.Şu aşağıdaki kitabı Pegasus ve türevi fiyat politikası çok yüksek olanlar yayınevleri bassa acaba fiyatı ne olurdu diye insan düşünmüyor değil :woozy_face:

5 Beğeni

Anıtkabir kitabını ben aldım. Hatta yukarıda birkaç foto da atmıştım. 640 sayfa kuşe kağıt ciltli ve dikiş baskılı bir kitap ve 92 TL gibi bir fiyata aldım. Ancak bu kitabı Pegasus basmış olsaydı indirimli halde, dikkat edin indirimli halde en az 250 TL civarı bir fiyat olurdu. Piyasa fiyatı rahat 400 TL yazarlardı.

2 Beğeni

Ben normalde alımı ertelemiştim ama sizin attığınız görseller yüzünden öne çektim ağustos başı sipariş geçeceğim :sweat_smile: Fiyat konusunda hemfikirim.

1 Beğeni

İçindekiler den ve rastgele birkaç sayfayı attım.

2 Beğeni

Karşıyaka’dan mı aldınız :smiley:

Kitapyurdundan aldım :smile: Ama teslimat noktasından almaya giderken uğradım oraya %20 indirim vardı

1 Beğeni

Ne güzel sizin artık teslim noktanız var. Darısı başımıza.

2 Beğeni

Mütevazı İdefix alışverişim;

Not: Sizin kitabınızın içinden kitabın kendisine ait ayraç çıktı mı? Bana İthaki Modern’in ayracını göndermişler :slight_smile:
Not: Dün kargoladılar bu sabah elime ulaştı :thinking:

11 Beğeni

Ben ilk yayınladığı hafta almıştım, bende de ithaki modern ayracı vardı.

1 Beğeni

D&R Can Yayınları alışverişim. Pek bir şey kalmamış zaten.

11 Beğeni

Alfa ve Odakitap’tan listemde bir süredir bekleyen kitaplarla yeni çıkan Hayır serisi.

Uçan Mabet’e gelir gelmez başladım ve bitirdim. Ufak tefek eksikleri olsada ben çok beğendim. Yorumlarımı da yazarım ayrıca. Kitaba gayet haşin davrandım yırtılma, kopma, ayrılma olmadı bu arada.

12 Beğeni

21 Beğeni