Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Sis/Korku Ağı/Ruhlar Dükkanı - Stephen King

Arkadaşlar, Twitter’ı devreye sokun. Kendilerini etiketleyip bu ekran görüntülerini ve açıklamaları paylaşarak giderseniz hepsi süt dökmüş kedi moduna geçiş yapıyor.

Şikayet Var’a da yazın tabii, ama Twitter kolunu sakın unutmayın. Artık şikayetlerin hızlı çözümü bu sosyal mecra oldu.

5 Beğeni

Bana da mesaj atmışlar,1-2 gün daha beklerseniz seviniriz diye “İskandinav Mitolojisi” kitabı için.

Biraz yersiz galeyana gelindiğini düşünüyorum. Öncelikle belirteyim, ben de aynı durumdayım. 24 Eylül’de verdiğim sipariş İskandinav Mitolojisi’ni bekliyor hala.
09
Ama zaten kitabı aldığımızda kitap ön siparişteydi. Kitabın çıkış tarihi 28 Eylül ve tedarik süresinde 4 iş günü diyor. Bugün 3. iş günü. Bunu kimse göz önünde bulundurmuyor gibi.

2 Beğeni

Zaman bir türlü geçmiyor, kargolarım gelmiyor gibiydi ama yarım saat önce sonuncusu da geldi. Zamdan önce ve indirim kuponlarıyla aldığımız için mutlu, bir hafta sonra sınav çalışmaya başlayacağımız için üzüntülüyüz.

Biraz arkadaşımın alanına geçtim ama zaten kutulayıp kaldırmak istiyorum. Öbür türlü aşırı tozlanıyorlar ve ben her gün onları silemem :d Neyse varsın derdim bu olsun.

19 Beğeni

Kitapyurdu muhtemelen yeni çıkmış ciltli bir kitabı 26 tl gibi bir fiyata sattığı için pişman ve insanların siparişlerini iptal etmesini bekliyor. Aklıma başka bir ihtimal gelmiyor artık.

1 Beğeni

Bu yayıneviyle alakalı bir durum öyle olsa beleşten verdiği kitapları, puan sistemini felanda kaldırırdı. Böyle gereksiz düşüncelerin lüzumu yok bence.

Yayınevleri ile ilgili sorun degil. Bildigin kitapyurdu elinde olmayan kitapları satışa çılarıyor.

1 Beğeni

Ben ilknokta’ya son maili attım. Çünkü “Başka bir şubemizden 1. basım bulup göndereceğiz” diye alenen yalan söylemelerinin üzerinden 1 hafta geçti. İskandinav Mitolojisi, Mars Yıllıkları, Yürek Burgusu hala aynı siparişimde bekliyor. Ben bunların ödemesini 1 ay önce yaptım…

Gelcek cevaba göre yarın savcılığa gidip ürünün ücretini çıkış tarihinden 1 hafta önce tahsil ettiklerini, müşteriye söylenen temin ve teslim tarihini kafalarına göre değiştirdikleri ve yalan beyanlar ile müşteriyi kandırmak suretiyle haksız kazanç elde ettiklerine dair ifade vereceğim.

Ve sonlanana kadar bu işin takipçisi olacağım. İnsan bu kadar salak yerine koyulmaz.

2 Beğeni

Ekşi Sözlük’te yazarlığı olan var mı? En etkili mecra orası. Ha ama işiniz hallolduktan sonra şikayetlerinizi Ekşi’den kaldırmayın dursun orada. İki gün önce Aras Kargo ile sıkıntı yaşayan biri Ekşi’ye yazıp gündem olmuştu. Aras buna ne teklif ettiyse artık hem şikayetini çekti hemde “Cici Aras” konulu yeni bir yazı yazdı

O olay zaten bir arkadaşının başına gelmişti? Linkini atar mısın diğer yazının?

Kitapyurdu’nun hala İskandinav Mitolojisi’ni yollamamasını geçtim, temin ettiği kitapları da bazen o gün yollamaması ciddi sorun.
Mesela dün Monte Cristo Kontu temin edildi. Bu arada İskandinav Mitolojisi’yle farklı bir siparişte onu da belirteyim. Saat 14.00 civarı sevk edildi oldu durumu ama bir türlü kargo takip no gelmiyor. Ben anladım zaten aslında yine kargo kaydını açıp ürünü yollamadıklarını. Kargo takip no daha bu sabah girilmiş ve tam da tahmin ettiğim gibi kitap kargoya bu sabah teslim edilmiş, faturası yeni kesilmiş.

Kaç gündür kitapsız bekliyorum zaten, neyse ki İlknokta’dan aldığım başka kitaplar bugün geldi de bugün de kitapsız kalmadım. Ama onlar olmasa temin ettikleri kitabı bile lütfedip bir gün sonra kargoya götürüyorlar, bir gün kaybediyoruz diye ciddi sinirlenirdim. +%5 indirimim devam etsin diye, bir de kargo bedava sınırı epey düşük diye (gerçi şimdi 50 liraya çıktı ama yine de diğerlerinden düşük) hemen hemen her ay Kitapyurdu’ndan bir şeyler alıyordum ama artık ciddi anlamda sıktılar. Hele hele İskandinav Mitolojisi’ni bugün-yarın da yollamazlarsa bir daha yüzlerine bakmayacağım herhalde.

Bir ara İdefix çok kötü duruma gelmişti, orası nasıl şu an?

Mağduriyeti giderildiyse ve şirket tarafından verilen sözlerin tutulacağına eminse, kargo şirketleri de bu konu hakkında güvenlik prosedürlerini değiştirecekse şayet ortada bir sıkıntı olmaz bence. Gönül isterki hepsi PTT gibi çalışsın.

1 Beğeni

Son alışverişimde 4 kitap almıştım (3 hafta önce) 3 tanesi geldi. 4. kitap 5 gün sonra kargoya verildi, şikayetimden sonra.

Merhaba. Öncelikle mağduriyetiniz gerçekten can sıkıcı. Ancak mevcut şikayetlerinizin bir cezai takibe neden olabileceğini pek sanmıyorum. Ortada bir dolandırıcılık yok. Ortada bir alışveriş var. Mesela İdefix ve D&R, 30 iş gününe kadar temin etme süreleri olduğunu olduğunu belirtiyor. Satış sözleşmelerinde bunu açıkça belirtiyorlar ve alıcı da bunu kabul ediyor. İlknokta’da bu gibi bir ifade koymuşsa satış sözleşmesine zaten, 30 iş günü bekleyebilecektir.

Diğer konu ise sanırım 1. basımın temin edildi olarak görülmesi, ardından tekrar hazırlanıyor konumuna geçmesi ve size satıcı tarafından 2. baskıyı beklemeniz gerektiğinin ifade edilmesi. Daha sonra yaptığınız mesajlaşmalar ile size 1. baskı yollanacağı belirtilmesi. Yanlış hatırlamıyorsam olay buydu. Şimdi burada da bir suç unsuru bulunmamaktadır. Diyelim ki size daha sonra 1. baskıyı hiçbir şekilde temin edemedikleri şeklinde dönüş yaptılar. Burada söz konusu uyuşmazlık artık hukuki boyutta olacaktır. Siz tabiki zarara uğradığınızı belirtip, karşı tarafın taahhütlerini delil olarak sunup hukuk mahkemesinde bir tazminat davası açabilirsiniz.

Fakat tüm bunları dikkate almadan savcılığa yapacağınız şikayet, büyük ihtimalle takipsizlikle sonuçlanacaktır.

Aynen öyle. Lütfen hukuki uyuşmazlıklarda suç duyurusunda bulunarak savcılara zaten işleri başlarından aşkın değilmiş gibi bir iş daha çıkarmayalım arkadaşlar. :slight_smile: Sonuç kesinlikle takipsizlik olacaktır, hukuki uyuşmazlıklarda dava açmanız gerekir. Gerçi bu olayda dava bile açılmaz, miktar itibariyle tüketici hakem heyetinin görev alanında.

Merhaba. Uyardığınız için teşekkürler. Bende satış sözleşmesini gözden geçiriyorum. Sipariş sonrası mailime gelen Sipariş Bilgilerinde bulunan Satış Sözleşmesine tıkladığımda aşağıdaki sayfaya yönleniyor ve siparişi onaylamadan önceki son adımda bulunan “Sipariş Şartları” kısmında da aynen bu aşağıdakiler yazıyor.

https://www.ilknokta.com/?p=OrderAggrements&view=346624

D&R, Kitapyurdu veya Idefix gibi “Ön Bilgilendirme Formu” veya “Mesafeli Satış Sözleşmesi” gibi bir bilgi, ne sipariş öncesi ne de sipariş sonrası kesinlikle verilmiyor. 30 iş günü temin süresi veya buna benzer herhangi bir bilgi, ödemeyi almadan önce yada aldıktan sonra müşteriye belirtilmiyor.

Ben gidip beni dolandırdılar diye değil, bu site ve bağlı bulunduğu firma yalan beyanlar ile haksız kazanç elde ediyor diye ihbarda bulunmak istiyorum. Duruma göre savcılığa yada tüketici mahkemesine gidicem ama gitmeden bir avukata mutlaka danışıcam tabiki.

Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi temin süresini 4 gün yazmışlar ve bugün 3. gün oluyor sanırım.
İnsanın kitap siparişinin gelmemesi berbat bir şey evet fakat bence kasten yapılan bir şey değil. İmkan dahilinde en kısa sürede herkesin siparişini göndereceklerdir. Benim de şimdiye kadar sorun yaşamadığım tek site kitapyurdu.com olmuştur.

3 Beğeni

Yarın da olda, bu hafta da bitse emin ol tedarikler tamamlanmayacak. Anlayın işte keriz yerine koydular milleti.(kimse üzerine alınmasın ben kendim için kullanıyorum​:rofl::joy:)