Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Zamanımızın bir kahramanı mükemmel bir seçim. Beğenirseniz, Griboyedov’un Akıldan Bela’sını da mutlaka okuyun derim eğer okumadıysanız. :slight_smile:

1 Beğeni

“Başlamak bitirmenin yarısıdır.” sloganımızı benimseyerek ilk kitabı almış bulunuyorum. Tertemiz ikinci el 6 tl. :slight_smile: Aslında dört tane daha vardı adamda. Onları da aldım ama başka depodaymış. Müsait bir ara diğerlerini de alacağım. Şimdiden 50-55 tl kâr ettim. :roll_eyes::smirk:

Hayaletin Çırağı - Joseph Delaney

17 Beğeni

Aman Yarabbi, bu ne güzellik :heart_eyes:

1 Beğeni

Çok güzel bir seriye başlamışsınız, umarım sonunu da görmek kısmet olur. ^^

2 Beğeni

Hepsini bir toplayayım da okuması hızlı olur diye düşünüyorum. Sayfa sayıları az ve biraz normal punto. Bit eniği gibi puntolara alışınca bunlar iri geliyor insanın gözüne.

4 Beğeni

Ölümcül makinalar Flimini izledim çok sevdim baktim kitabi varmis hemen aldim.:slight_smile:
images%20(16)

8 Beğeni

Okumadım. Bakarım Öner’iniz in teşekkürler. Zamanımızın bir kahramanını umarım severim.

1 Beğeni

20 Beğeni

Kitapbulut

Ukitap

10 Beğeni

Hocam merlin serisi nasil ? Baslayabildiniz mi. Ben surekli görüyorum alsam mi almasam mi kararsızım.

Hocam bende sürekli sağda solda görüyordum. Yorumları ve goodreads puanları da iyiydi. İlk iki kitabı takasla bulunca diğerlerini de aldım. Biraz okudum dili akıcı ve içerik doyurucu gibi, haritalarla falan kitap zenginleştirilmiş. Yakın zamanda okuyacağım o zaman sağlıklı bir yorum yaparım.

1 Beğeni

Cağaloğlu ve Beyoğlu civarındaki muhtelif kitapçı, sahaf ve yayın evi satış noktalarından aldıklarım.

Bu aşağıdakileri de bayramdan hemen önce almıştım Arkadaş Kitabevi internet sayfasından. Fransızca konusunda biraz daha ilerlemem gerekiyor. PKD’nın Minority Report İngilizce-Fransızca edisyonu. Bir de Sempe / Goscinny’nin Le Petit Nicolas (bizde Pıtırcık olarak bilinen) serisinden iki kitap. Diğerlerini yine kolay okuyabileceklerimden seçtim.

9 Beğeni

selamlar fransızca öğrenmeniz okul vb yolla mı oldu?

selamlar. hayır okul değil, tamamen kişisel zevk ve merakım için öğreniyorum kendi kendime. 1 yıl oldu herhalde. belli derecedeki kitapları okuyacak seviyeye geldim. tabii bu dil öğrenme meselesi ömür boyu devam edebilecek bir süreç benim için.

1 Beğeni

Merhaba. Kursa mı gidiyorsunuz yoksa Duolingo, Memrise gibi uygulamalardan mı çalışıyorsunuz?

1 yıl boyunca ilerletip kitap okuma seviyesine gelmek her baba yiğidin harcı değil. Fransızca öğrenme yolundaki rutininizi/bilginizi neyi nasıl yaptığınızı anlatırmısınız. Özellikle sıfırdan başladıysanız.

merhaba. hayır kursa gitmedim hiç. kendi kendime çalışıyorum. duolingo ve memrise gibi uygulamalardan faydalananlar da vardır muhakkak ama bende pek efektif olmadı onlar.

İngilizce’deki seviyem çok daha iyiydi zaten. Onun da yardımı oldu. En azından yabancı dilde düşünme ve cümleyi kurgulama bağlamında. Keza kelime anlamında da benzerlikler bayağı fazla aslında. İlk etapta alfabedir, selam sabahlaşma vs. youtube ve tv5 monde tv kanalı ve internet sitesinden faydalandım. Hiç Türkçe üzerinden çalışmadım, onu söyleyeyim. İnternette birçok kaynak var yazılı olarak, onlardan çalışma kağıtları çıkardım kendime. En çok kullanılan günlük fiillerden, günlük rutinlerden başladım açıkçası. O nedir şu nedir. Evdeki eşyaların üzerine Fransızca karşılığını bildiren etiketler bile yapıştırdım. Bescherelle vardır, Fransızca öğreniminde fiil çekimi için çok ünlü bir kitap. Onu da aldım. İşte o kısmı ezber tabii:) Kelimelerin erkek dişi olayı var. O da ezber:) Ezberlerken article’ı ile ezberlemek lazım ki bunun böyle olduğunu başından biliyordum zaten öyle çalıştım hep. Çok sevdiğim, ezbere bildiğim dizileri Fransızca sesli ve Fransızca altyazılı izledim, izliyorum da hala. Çok sevdiğim, daha önce okuduğum kitapları Fransızca olarak okuyorum. O kadar çok kaynak var ki Fransızca kitap indirilebilecek. Şarkıları sözleri ile beraber okuyup dinledim. Bayağı dinledim bu dili. Gramer için ayrı, kelime bilgisi için ayrı, kalıplar için ayrı defterim var. Ayrı olarak çeşitli gramer konu anlatımı ve alıştırma kitapları aldım kendime. Onlarla da hala çalışıyorum. Bakmayın kağıt, kalem, kitaba sarılıp gramer çalışmadan da olmuyor gibi sanki. Yani olduran vardır tabii de benim tarzım böyle. Her gün Fransızca ile ilgili bir şey yapmaya söz verdim kendime. Bunu da genel olarak uyguladım. Hiçbir şey olmasa 15-20 dk bir şey okur, dinler veya izlerim. Ama üstte dediğim gibi benim için uzun yıllar devam edecek bir süreç. Seviyorum da bu meşgaleyi. Çok ayrıntıları var, öğrendikçe de artıyor bunlar. Fransızca konusunda benden daha da bilgili arkadaşlar vardır forumda. Ben genel bilgiler verdim. Özelden yazan olursa da yardımcı olabilirim tabii ki.

20 Beğeni

15 Beğeni

Alfakitap, Kidega, Kitapyurdu’ndan aldığım kitaplar geldi. Bildiğim siteleri kullanmanın da avantajıyla kitapların hepsi hasarsız geldi. Alfakitap gerçekten çok hızlı, siparişi verdim yarım saat sonra kargoya verdiler. Ertesi gün elime ulaştı.

35 Beğeni

Silip süpürmüşsünüz ortalığı… Biraz da bize bıraksaydınız… :grinning:

Keyifle okuyun…

1 Beğeni