Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Ne demek, rica ederim.

Worldpuanı hangi sitede kullandınız acaba?

Internette kullanılıyor mu bilmiyorum keşke olsa. Mağazadan aldım ben.

1 Beğeni

Hepsiburada’dan 50% ile aldığım BKK serisi (arcturus’a yolculuk hariç), beren ve luthien, koralin elime nihayetinde ulaştı. Fırtınaışığı Arşivi

de arkadas.com’dan.

25 Beğeni

Oathbringer’dan fotoğraf alabilir miyiz ? Ben dahil punto ve çeviri bakımından merak eden çok kişi vardı.

5 Beğeni

Cep boy gibi duruyor Sanderson lar :frowning:

Puntolar biraz küçük ama bir Ayn Rand kitabı da değil :slight_smile: Bu kitap boyutunu daha çok sevdim diğer büyük ebatta basılan Sanderson kitaplarına nazaran.

10 Beğeni

Kapak ne kadar hoşuma gitmiş ve biraz “ay alsam mı ki” dedirtmiş ise, yandan görünüşü de o kadar çirkin olup o ihtimali götürdü. Teşekkür ederim gerçekten.

Sanırım kitap kalınlığından dolayı öyle gözüküyor. Yoksa boyut olarak küçük değil.

Teşekkürler :slight_smile: İthaki b.k.k ile karşılaştırdım. Cesur Yeni Dünya bir sayfa 33 satır Oathbringer’da 48 satır var. Puntolar çok küçük…

1 Beğeni

Sayfaları açık ilk iki görseli şöyle bir okudum. Bir dolu hata veya eksik vardı. İndirip büyütmeme rağmen güçlükle okudum. Bir cümle içerisinde sıklıkla kullanılan ve bağlacı, İki isim peş peşe geldiğinde koyulmayan virgül yüzünden anlam karmaşası, cümle bozuklukları… Teşekkürler Akılçelen.

3 Beğeni

Ben bu yayınevi için çok üzülüyorum bu yazardan çok zarar ettiler. Kitaplar boyut nedeniyle satmıyordu ve mecburen boyunu küçültülerek zararı karşılamak istediler ama o da olmamış. Ben Arkadaş - Akıkçelen yayınevi karar vericileri yerinde olsam daha fazla zarar etmem, bu yazarın Türkiye’de okuru yok, kitapları satmıyor, zarar ziyanın hesabı yok diyerek Sanderson’un telifini bırakırdım. Zararın neresinden dönsem kar sayardım.

7 Beğeni

Oathbringer’i ben D&R 'da inceledim. Büyüteçsiz okumanız çok zor. Hali hazırda bir göz probleminiz varsa da allah kolaylık versin derim. Ben bu seriye hiç bulaşmadım. Merak da etmiyor değilim ama bu puntolarla gözlerimi sağlığından etmek gibi bir düşüncem yok.

4 Beğeni

Bunun çözümü ne olabilir peki? Büyük basım devri bitti, böyle basıncada yazılar çok küçük oluyor, her kitabı 1-2 diye bölmek mi en sağlıklısı olur acaba?

Ne olur bunu her yerde söylemeyin

Ahahahahaha tamam susuyorum :joy:

Orijinal kapakla ciltli basılan Brandon Sanderson… İyi de reklamı yapılırsa en az bunun 2 katı okuyucu bulur iddia ediyorum.

Ben bunu bile yanımda gezdirecek kadar sadıksam seriye ve yazara, bu potansiyeli görebilen bir yayınevi şarttı. Adam şu anda fantastik türünün en büyük yazarı falan olabilir ya yazık valla. (Yazmayan şişkoları dahil etmiyorum)

13 Beğeni

Ben aslında yayınevinin başlığında bu polemiğe hiç girmemiştim. Şu an kitabı incelememden sonra gördüğüm durum da bundan ibaret. Fakat Kralların Yolu ve Parlayan Sözler’in de ilk baskılarını incelemiştim ve onlar şu an bulunan baskıların yanında daha okunur durumdalardı. Büyük boy basım bu tipte kitaplar için tek çözüm gibi. Bu kadar geniş kitaplar büyük boy basılmayacaksa da ikiye bölünüp basılması daha uygun gözüküyor ama gıcık kitapseverler de (bunlara ben de dahilim) ellerindeki seriyi tek tip olarak kitaplıklarına koymak derdindeler. Yani çok zor bir durum. Bana kalırsa yayınevi bu seriyi her ne olursa olsun başladığı gibi bitirmeliydi. İnsanlar ne kitaplara 80-90 lira etiket basıyor. Sonuçta fiyat 2 gün eleştiriliyor 3. gün alınıyor. Ama kitabın formunun değiştirilmesi kolay kolay hazmedilmiyor.

8 Beğeni

Kralkatili günceleri 2 var mı sende? Bastıkları kitap o kadar bile kalın değil… Genel olarak düşünüldüğünde ucuz da değil zaten. Koy 10 tl daha bas ciltli, olsun bitsin. Seriyi almaya devam edemiyorum çünkü istikrar sağlanamıyor. Yarın Akılçelen basmıyorum, telifi de vermiyorum diyebilir. 10 sene sonra Mahmut Yayınları telifi alıp “Efendim, biz kendi klasımıza göre basacağız.” dese şimdi yeni halini alanlara da yazık olur. İrili ufaklı seri mi basılır? Kralkatili, Locke Lamora, Kara Prizma, Barut Büyücüsü… Bunlar ve daha fazlası da aynı boyutta neredeyse. En fazla 1 cm kısadır veya dardır. Benim sinirimi zıplatan şeyler bunlar.

4 Beğeni

Az çok yayıncılık işine aşina olduğum için benim de şu an gördüğüm manzara ileride başka bir yayınevinin bu seriye girebileceği yönünde.
Bende bu serinin kitapları hiç yok ama eski baskıları ben de incelemiştim kitapçıda. Evet isteyince yapılabiliyor. Hatta baskı ve kağıt kalitesi o kadar güzeldi ki arkadaşıma da “bir kitap gördüm kötü bile olsa sırf o baskı ve kağıdın güzelliği için alınır” dediğimi hatırlıyorum.
Dediğim gibi çok komik kitaplara 80 - 90 etiket basan yayınevleri var. Akılçelen yerinde olsam serinin formunu koruyarak, okuyucu da çok üzmeden ama kendim de zarar etmeyecek bir şekilde orta yolu bulacak bir etiket basardım.

2 Beğeni