Son Aldığınız ve Alışveriş Listenizde Olan Kitaplar

(Hüseyin gök) #862

Aynen bende ikinci el alma taraftarıyım ama çogu güzel kitap sahapların elinde yok pahasına satılıyor. Onun için mümkün oldugunca gıcır gıcır baskısı çıktıgında almaya bakıyorum. Evren mesajım sana :joy:

Tanıdığım birisi satıyordu uygun fiyatlıydı Konuşayım istersen

(Hüseyin gök) #864

bir haftalık ömrünüz var canlarım benim :joy:

(m) #865

Edit: Siparişim yılan hikayesine döndüğünden bu mesajı siliyorum. Daha da birşey yazmam kesinleşmeden :grinning:.
Problem sitelerden değil benden kaynaklıdır.

(Demet T.) #866

İlknokta’yı ben de ilk defa kullandım bu hafta. Çok hızlılardı ve kargolama çok iyiydi. Ben çok memnun kaldım

(Hüseyin gök) #867

Bu koduna kitapseç çok iyi 74tlye bir kitap. Aldım kargo kurtulsun diye 1tlyede tahta kalem almıştım :joy:

Şu ilknoktada artık mobil uygulama yapsın absürt ,saçma sapan uygulamalar var. Uygulama yapması zor olmasa gerek😊

(Demet T.) #869

Arkadaşlar hangi basımı öneriyorsunuz?

(Serhat) #870

Ben siyah öneririm. Çünkü ithaki tüm kitapları siyah baskılı çıkaracak.(Kapaklar yenilenecek). Ama tolkien mirasının diğer kitaplarını almayı düşünüyorsan küçük boyunu da yanında almanı tavsiye ederim.

(Emre Saydam) #871

Açıklama notlarıyla olanı en iyisidir. Eğer Hobbit hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmak istiyorsan onu al hem daha açıklayıcı olur.

(Serhat) #872

Kısacası üçünü de al.:smile::smile:

(Demet T.) #873

İyice batırayım ekonomik durumumu yani :joy:

(Hüseyin gök) #874

Açık ara açıklamalı notlar ile hobbit

(Emre Saydam) #875

Konu Hobbit olunca kredide çekeceksin hem altı üstü bir ay yemek yemezsin elektrik kesilir o kadar.

(Demet T.) #876

Çok güzel görünüyor :heart_eyes:

İlk defa okuyacaksanız Açıklamalı Notlarıyla olanı tavsiye etmem. Sadece Hobbit için değil bu tavsiyem tüm kitaplar için geçerli. Misal ben Dorian Gray’in Portresi’ni ilk defa okumak için açıklamalı notları ile olan baskını almıştım ama doğru düzgün okuyamadım. Daha sonra normal bir baskısını alıp okudum.

Metinin sağında solunda üstünde altında illustrasyonlar, fotoğraflar, gazete ilanları, alınltılar, notlar vs. derken kitabın asıl metni nerde başlıyor nerde bitiyor birbirine giriyor. İnsanın okurken konsantrasynu bozuluyor.

İlk kez okuyacaksanız ben küçük ciltli olanı öneririm.

(kimyager _ferhat gürdoğan) #878

Bence önce filmi izleyin. Sonra minik olanı okuyun. Sonra az biraz film yapımcılarına sövün. Sonrada açıklamalı notlarla çoşun.:+1:t6:

(Demet T.) #879

İyice kafam karıştı :joy: ama hepsini çok güzel basmışlar, hepsi al beni diyor. İthaki fan olma yolunda ilerliyorum :star_struck:

(Hüseyin gök) #880

Bana kalırsa en iyisini al. Diger hobit basımları ya çok kücük yada ince kapak oldugu için belli bir zaman sonra yıpranıyor. Ben elimden geldigince basım kalitesi iyi olanları almaya bakıyorum. O sarı kapaklı hobbit bende var istersen beleş yollarım ama. :joy:

(Mrs Saturn (Af Bri, Elentâri) " İyi uyu ve Ev'i düşle. ") #881

Neil Gaiman - İskandinav Mitolojisi
Rick and Morty çizgi romanları, sayı 1-2