Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Idefix i ara. Ama ithaki de değişim yapar.

İdefix Alfa indirimi + 10 TL indirim kodu ile şunu da kenara koyalım.

5 Beğeni

Arama yapmanıza gerek yok… Faturanın arka kısmını doldurun yine faturanın arka kısmında olan kargo kodu ile kargoya verin.
size yeni kitabı gönderecekler.

Ne kadara aldınız seriyi?

Müthiş bir fiyata almışsınız. Ben 105₺ verdim geçen ay :joy:

1 Beğeni

Şahane Cuma alışverişimden bir kısmı ulaştı elime.

11 Beğeni

Aralık ayı için kitap alışveriş listem.

BKM’den:
Titanlı Oyuncular
Ametist
Karşılaşma

Kitapyurdu’ndan :
Küçük Öfkeli Gezegene Yolculuk
Halka Dünya
Halka Dünya Mühendisleri
Cern Komplosu
Bilim Kurgu Öyküleri

2 Beğeni

En son “Siperlerdeydik (1914-1918)” isimli bir çizgi roman aldım. Henüz bakmaya fırsatım olmadı. Yazarın dedesinin anılarından yola çıkarak hazırlanmış bir çizgi romanmış. Anı yazıları hoşuma gider. Üstelik bir de çizgi roman şeklinde hazırlanması daha da ilgimi çekti.

Yakın zamanda sipariş vermek istediğim kitaplar:

• İlber Ortaylı Seyehatnamesi

• Pixar ve Ötesine - Lawrance Levy

• Bizim Ayılar Amerikalıları Çok Sever - Muzaffer İzgü

• Haydi Yolunuz Açık Olsun - Rıfat Ilgaz

• Prens - Niccolo Machiavelli

İhtiyarlara Yer Yok kitabını aldım ve bir sorum var alan arkadaşlara. Karakterlerin konuşması biraz farklı da dikkatimi çekti.

-Merhaba.
-Merhaba naber?

şeklinde değil de

Merhaba
Merhaba naber?

şeklinde cümle başına kısa çizgi konulmadan yazılmış. İçinden Cesur Yeni Dünya ayracı da çıkınca bir yanlışlık mı var diye merak ettim. Çünkü ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım.

Ben geçen hafta bitirdim. Evet yazarın yazım tarzına göre diyaloglar öyle ilerliyor. Siz bir de Jose Saramago kitaplarını görseniz. İhtiyarlara Yer Yok onların yanında yine daha ayırt edilebilir diyaloglara sahip.

2 Beğeni

Anladım, cevap için teşekkürler. Beni rahatsız etmedi ya bu arada, öyle meraktan sordum. Tabii okuyunca diyaloglar karışırsa fikrim değişebilir. :sweat_smile:

Kapağı çok güzelmiş. Cesur Yeni Dünyayı Ziyaret’i de alsaydım keşke. Neden almadım ben de bilmiyorum.

1 Beğeni

CYDZ’nin ayracı var mıydı ya? irbis de söylemişti sanki 4. kitaptan ayraç çıkıyor diye sadece.

Tüm Modern serisinin tek tip ayracı var.

2 Beğeni

Bilim kurgu sevdiğim için mi popüler bilim kitapları okuyorum, Popüler Bilim kitaplarını sevdiğim için mi Bilim Kurgu kitapları okuyorum bilmiyorum ama okumaktan en çok keyif aldığım iki tür Bilim Kurgu ve Popüler Bilim kitapları oluyor.

9 günlük bir bekleyişten sonra idefix siparişten kalan kitaplarıda gönderebildi…

8 Beğeni

Evet ilk 3 kitapta çıkmamış hatta 4.kitaba yetişmiş onu kastetmiştim.

Paralel Dünyaları bende almayı düşünüyorum. Kitaba göz gezdirebildiniz mi? Bu tür astronomi ve astrofizik kitapalrından farklı birşeyler anlatıyor mu?

1 Beğeni

Yeni geldiği için İçindekiler dışında bakamadım henüz.içindekiler sayfasının görsellerini ekliyorum… Bence Kaku’nun en önemli özelliği ( TV’lerde /belgeselerde kadrolu bilim insanı olması dışında :slight_smile: ) kozmosu herkesin anlayabilecegi yalınlıkta anlatıyor oluşu…

Michio Kaku - Paralel Dünyalar İçindekiler

Sicim Kuramına ilginiz varsa Leonard Susskind Kozmik Manzara kitabını da öneririm size… S. Hawking’in karadelikler terorilerinde bilginin kaybolmayacagı kısımlarına itiraz eden Teorik fizikçi olarak bilinir. Hawking 'de bu itirazları sonradan kabul etmiştir.

Susskind Alfa’dan yayınlanmış iki kitabı daha var Türkçe’de…

• Kuramsal Başlangıç
  • Kuantum Mekaniği

Kuramsal başlangıç kitabı bu tarz kitaplar okuyorsanız Temel bilmeniz gerekenleri anlatan bir kitap onu da öneririm size…

5 Beğeni

Teşekkür ederim. Kozmik Manzarayı ve Suskind’in dieğr ktiaplarını da listeye ekledim :slight_smile:

1 Beğeni

Çok güldüm ya :joy:

19 Beğeni

Uzun süredir listemdeydi.

3 Beğeni