Son Aldığınız ve Alışveriş Listenizde Olan Kitaplar

Benim gibi toplu kitap almayı sevmeyenler var mı merak ediyorum. Önceden benim de toplu alışverişim çok oluyordu ancak son yıllarda alışkanlığım değişti. Tek tek kitap alıyorum artık. Birçok kitabı aynı anda alınca kendimi kısıtlanmış hissediyorum. Okunmayı bekleyen kitaplar belli, alınmışlar ve okunacaklar. Halbuki bir kitap bittiğinde yeni kitabı seçerken önümde çok büyük bir seçme özgürlüğü oluyor. Yeni bir kitap seçerken çok tatlı bir heyecan sarıyor beni. O an canım ne okumak istiyorsa onu alıyorum. Bu kitap yerli de olabiliyor yabancı da. Bazen de daha önce aklımda hiç olmayan bir kitap.

Önceden yaptığım toplu alışverişlerimi hatırlıyorum da aldığım kitaplar uzun süre kenarda bekleyince hevesim de kaçıyordu galiba.
İçimde hala birçok kitabı alma isteği var, indirimleri görünce hele doldurayım sepeti alayım diyorum ama tutuyorum kendimi. Rıhtımdaki kampanyaların indirimlerin takip edildiği başlıktan da kaçıyorum. :blush: İndirim ne kadar çok olursa olsun elimde okuduğum bir kitap varken diğerini almıyorum. Memnunum bu durumdan :slightly_smiling_face:

(Y. Ezgi Erdoğan) #1352

Ben de eskiden böyle yapardım ama kitapçıya gidip seçiyordum ve fiyatlar da makuldü. Gerçekten çok heyecanlıydı ya! Neyse. İnternetten alıyorum son üç yıldır falan kampanya da görünce fazla almadan edemiyorum. Bu huyumu bırakmayı planlıyorum okumadığım kitaplar çekmecesinden taşıyor :sweat_smile:

Robert J. Sawyer’ın Neanderthal Parallax Serisini (İnsansılar / Melezler / İnsanlar) okumak istiyorum. Abis Yayınları diye adını ilk kez duyduğum bir yayınevinden çıkmış. Çevirisine güvenemiyorum. Şimdilik listeme aldım…

(Braveheart) #1356

Çeviri sade ve güzel , ilginç bir konusu var tavsiye ederim.

(Braveheart) #1357

Ben boyle çok sipariş verince önce mutlu oluyorum sonra kitapların bitmesi uzun surerse kendime diyorum bittirmeden kitap siparişi verme diye :slight_smile: ama gene veriyorum o ayri tabi :smile:

Gelecek tek bir kitabı saymazsam kasım alışverişim tamamlandı sonunda, yalnız benim de DK kitaplarım sprey boyayla boyanmış, ne diyelim.

(Ufuk) #1359

D&R 9,90 kampanyası.

Başka hangi kitaplar vardı acaba? Aklınızda kaldıysa bilgilendirebilir misiniz?

(Mustafa Erdem) #1361

Merdivenler Kenti 9.90 mıydı?

(Ufuk) #1362

Mağazadan mağazaya değişiklik gösterebilir. İthaki Türkçe edebiyatın kitapları vardı.
Nafer Ermiş Hayat böyle birşey
Yılmaz Şener Bilinmeyen
Pusova
Benim Güzel ölülerim
Ayyaş Buda
Adem aynası
Hobbit ve felsefe
Bir Yeniçeri masalı
Parya Koma
Pireler Terk Etmeden
Yüzü silinenler
Aşkın karanlık yüzü
Karanlık işler
Muz beyazı
Masum isa hain mesih
Sürücü
Selahaddin Eyyübinin gölgesinde
Kurtadamlar 2.kitap jim butcher
Bunlar ve hatırlayamadığım daha var.
Ayrıca martı müptela yabancının bazı kitapları vardı.

k

(Ufuk) #1363

Evet 9,90 bende şaşırdım.

(Mustafa Erdem) #1364

Çok iyi fiyata almışsın. Yakınlarda D&R yok, yarın şansımı Çorlu’da denerim belki.

(Ufuk) #1365

Mağazayı arayıp sor önce boşa gitme.

(Herhangibiri) #1366

3-4 yıl önce okudum. Çeviri gayet iyi. Konu da iyi işlenmiş ve tatmin edici bir sona bağlandı bana göre.
Çok yönlü bir bilimkurgu okumak isterseniz tavsiye ederim.

Yaklaşık bir aylık bir bekleme sürecinden sonra nihayet aldığım kitaplara ulaşabildim. Şu sıralar okuduğum “Bir Dinozorun Anıları” biter bitmez başlayacağım "Kumandanı Öldürmek"e. (Not: İdefix çok bekletti beni ama kondisyon muazzam.)

(Kenan Ulusoy) #1368

Aranızda idefix kargo bedava kodu olan varsa özelden bana atabilir mi?

(Hüseyin gök) #1369

buyrun.

Babil’de varmış. Tükenmeden aldım.

(Duygu) #1371

İdefix 3 lira kampanyasından aldığım kitaplar elime ulaştı. İki tanesinin yanları siyaha boyanmış. Kapak kısımlarına da bulaşmış neden böyle bir şey yapmışlar anlam veremedim.