Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

8TL ye mi düşmüştü :joy:

1 Beğeni

Yanlışlıkla değil yahu. 2. kitabı neden basmadılar diye ben de epeyce bir süre merak ettim. Geçenlerde yapılan bir röportajda çevirmeni açığa kavuşturdu.

4 Beğeni

Promosyon kodu ve %60 indirim ile kaptım kitabı :joy: okumaya başladım ve çizimler ve hikaye çok iyi… Amazonun bide şu yanı güzel eger o sitede istediğin kitap amazon tarafından yok ise mesaj atıp isteyebiliyorsun ve onlar bir hafta içinde siteye ekliyor ve benim en sevdiğim yanı indirim oranını yüksek tutıyorlar o zaman ben bu sayade aldım diğer satıcılar %2-5 gibi koyarken amazon %50den fazla indirim koyuyor.

1 Beğeni

Kampanya devam ediyor mu? %60 ne indirimiymiş öyle :slight_smile: Kaçırdık valla.

1 Beğeni

Tam paylaşmıştım ama ben istekte bulununca gelmişti 1 adet. Sizde mesaj atın kesin gelir ve aynı oranda indirim olur.

Mesela aldığınız kitap şu anda 68 lira olarak gözüküyor. Bunun için amazondan %60 indirim mi istemiştiniz? Kitabinabak’da 42,5 lira gözüküyor.

1 Beğeni

Yok ya satıcı amazon değildi bende amazondan istekte bulundum siz satarsanız( amazon. Com. Tr) almak istiyorum diye mesaj attım onlarda geri dönüş yaptı birimlere iletilmiştir diye bi hafta içinde siteye eklediler. Tabi takip edecen yoksa o indrimli kitaplar oradaki satıcılar tarafından kapılıyor ve sana iki misli kakalıyorlar. Zaten dikkat edersen amazonda ki kitap satıcılarının çoğu %70in üzerinde olumsuz yorum almış yani benden demesi sadece amazon satıyorsa alın yoksa size korsan ve yıpranmış kitap gelmesi çok yüksek. Ben kitaplarımı amazondan almıştım bir kaç defa çok az yıpranmış gelmişti ama bunuda iletince magadan farksız kitap yollamaya başladılar :joy: edit:, çogu siteye güvenme örn ucuz satıyorsa önce sikayetvar. Comda yorumlara bak site iyimi diye kitapjoy misal ucuz sanıyor ama bak nasıl kitaplar yollamış.

2 Beğeni

Tecrübenizi paylaştığınız için sağolun.

Evet benim de fark ettiğim şöyle bir kitap var. Kitapburada’da 36 lira, amazonun harici satıcısında 67 lira. :slight_smile:

1 Beğeni

Bunu ekşisözlükte de paylaşmak lazım, abi. Herkes sürekli böyle bir hata nasıl yapılabilir diye sorup duruyor. Halbuki bu tarz şeyler yazarla ve kitabın temsilcileriyle konuşulmadan yapılmaz hiçbir zaman. İnsanımız bir bildikleri vardır herhalde demeyi düşünmeden önce yayınevlerini, hele de bu işi uzun zamandır sürdüren, işinin ehli kadrosu olan yayınevlerini cahillikle suçmalayı seçiyor nedense.

7 Beğeni

Evet evet, hata deyince sanki yayınevi kitapları tesadüfen basıyor da kimsenin haberi yok gibi oluyor :smiley:

Dediğin gibi ekşisözlük hesabı olan biri röportajın linkini de vererek paylaşsa fena olmaz (benim yok). "Çeviriye sığındığım doğrudur..." - K24

1 Beğeni

Teşekkürler hocam, bunj görmemiştim. Ekşi’de ne paylaşılıyorsa doğrudur diye paylaşmadım bunu yanlış anlamayın. Seriyi takip etmiyorum aklımda bu entry kalmıştı paylaşayım dedim, böylelikle doğrusunu öğrenmiş olduk. Gerçi ekşideki arkadaş da öğrenmiştir doğrusunu herhalde, editlese iyi olurdu.

Yok estağfurullah, ben de bu röportaj sayesinde öğrendiğim için buradan paylaşayım dedim.

Hep eksikti kitaplarım, hiç seri şeklinde Harry Potter kütüphanemde olmamıştı. Biraz para biriktirmenin ve birkaç kitap, defter, kitap standı satmanın sonucunda nihayet kitaplığıma ekleyebileceğim en sevdiğim serilerden birini. Zor ve yorucu bir yıl geçirdikten sonra kendime hediye olarak aldım, hem yeni yıla motive olmak, hem de 4 yaşındayken tanıştığım ilk hayali karakterimi rafımda görmek için aldım. Umarım sorunsuz gelir ilk defa Hepsiburada’dan kitap alıyorum.
:kalp:

capture-20181210-190533

6 Beğeni

Ben geçen hafta Hepsiburada’dan bu setin İngilizcesini aldım. Çok memnun kaldım alışverişten. Kargo hızı, paketleme çok iyiydi. Hiçbir hasar yoktu. Umarım sizinki de güzel bir şekilde elinize ulaşır :slight_smile:

2 Beğeni

İthaki’ler tamam sırada jbc’ler var. Keşke hepsini ithaki yayınları bassaydı. :grin:

edit: elinde satılık hellboy şeytanı uyandır çizgi romanı olan ve satmak isteyen varsa mesaj atabilir.

1 Beğeni

Bunları ben almayı planlıyordum Zebramo’da, sonra uzunca düşünüp taşındıktan sonra yarım bırakılan bir seri için gerek yok diye düşündüm. İthaki başlığında Hellboy sorduğunu görünce senin almayı düşündüğünü farkettim sonra. Bekliyordum bunu hayırlı olsun :slight_smile:

1 Beğeni

Aslında seri eksik değil jbc kaldığı yerden devam ediyorda bu basımlar çok iyi olmuş sadece bir eksiğim var onuda bulursam iyi.

JBC kaldığı yerden devam etmiyor, ayrı bir seri ve one-shotları basıyor. Bildiğim kadarıyla İthaki’nin bastığı seri 12 ciltlik ana seri, 6.dan sonrası gelmemiş. JBC ise 3 ciltlik ayrı bir seriden şu an 2 tanesini basmış. Bunun dışında Maskeler ve Canavarlar ile Krampusnacht’ı bastılar, yine bildiğim kadarıyla bunlarda one-shot.

12 Cilt Ana Seri

3 Ciltlik Seri
https://www.goodreads.com/series/235171-hellboy-original-graphic-novels

3 Beğeni

Ben de bir ekleme yapayım. Aslında İthaki ana serinin ilk 5 cildini bastı, “Tuhaf Hikayeler” bir başka yan serinin ilk cildi. Bir de Weird Tales 2 yayınlanmıştı daha sonra.

Bir de devamı olmasa bile ana serinin bu ilk 5 cildini okumanızda bir sakınca yok. Hellboy ciltleri Vaiz gibi düzenli bir hikaye değil de daha çok Sandman gibi her ciltte farklı hikayeler içeriyor. Bu haliyle bile oldukça tatmin edici.

Tabi umarım ileride bir yayınevi çıkar da 12 cildin tamamını yayınlar, biz de güzelce okumuş oluruz hepsini.

3 Beğeni

İthaki yayınları teliften dolayımı yoksa çok satmıyor diyemi yarım bırakmış anlamadım gitti. Olanla yetineceğiz artık. Dediğin gibi bir dc veya marvel evreni gibi değil galiba rahatlıkla her cilti okurum diye düşünüyorum zaten alırken okubi’de bir cilt hellboy okumuştum ordan her hikayenin birbirinden farklı olduğunu birazda olsa anlamıştım.

1 Beğeni