Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

zebramo.

İlk siparişimi verdim, hadi bakalım.

2 Beğeni

Maalesef seriyi sevmeme rağmen kapaklarını ben de beğenmiyorum. Durumum olsa eski kapaklarıyla ciltli, şömizli, İngilizce alırdım ama bütçem malum. O da ileride olacak umarım. Şimdilik elimdekiyle yetiniyorum :blush:

1 Beğeni

Ciltlisi kesinlikle bir başka. Alev kırmızısı falan güzel olmuş tasarım.

7 Beğeni

Sende olmasa saşardık zaten :joy:

1 Beğeni

Bir sonraki alacağınız kitaba cevap vereyim çünkü neyse ki son zamanda aldığım kitap yok. Okült, cadılık ve Büyü yky yayınlarından çıkan ama muhtemelen baskısı tükenmiş olan - umarım tükenmemiştir- almak istiyorum.

Bende vardı ya valla beş para etmez bir kitaptı amerikan senetörü olan biri yazmış galiba full görsel ama ilgi çekiçi değildi.

Bu yazara ait Canavarlar isimli kitabın satışı kaldı sadece. Babilde son 50 adet falan kalmıştı.
Bahsettiğiniz kitabın uzun süredir baskısı yok ve 300 lira seviyesinde şu sıralar.

https://www.nadirkitap.com/okult-cadilik-ve-buyu-resimli-tarihi-ciltli-somizli-christopher-dell-kitap12147511.html

Ben 35-40tlye verdim baskısıda çıkacak kimse merak etmesin ben onu öğrendim ykyden.

1 Beğeni

Ciltli falan olmasa da olur ya :smiley:
Okültizmle ilgili güzel bir kaynak okumak istiyorum ve bu ilk çıktığında Rıhtımda konuşulduğu aklıma geldi. Böyle bir kitap biliyorsanız öneri de kabulüm.

Bu konular ile ilgili W. B. Crow’un Büyünün, Cadılığın ve Okültizmin Tarihi kitabı da gayet güzeldir. Ayrıca basılısını bulamazsanız Google’dan PDF’i bulunabiliyor.

1 Beğeni

NadirKitap’tan 40 liraya geldi, kaçıramadım. :sweat_smile:

4 Beğeni

Seriyi epub olarak okumuştum, bir gün kitaplığıma davet edicem ama

1 Beğeni

Yuval Noah Harari seti almayı düşünüyorum ama Homo Deus’un çok da iyi olmadığı yorumlarını okudum. Siz ne dersiniz, set olarak mı alayım yoksa sadece Homo Sapiens mi alayım?

Saka gibi bir fiyata almışsın. Ben ilk çıktığı hafta almıştım. Müthiş bir heyecanla beklemiştim. Beklediğim kadar iyi değildi ama ikinci bir şans verip tekrar okuyacağım.
The league of extraordinary gentlemen ile yayınlanmasını sabırsızlıkla beklediğim iki seriden biriydi.

1 Beğeni

Neye göre iyi değil?

Sapiens, Antropoloji üzerine yazılmış bir popüler bilim kitabıyken Homo Deus, Harari’nin günümüz teknolojisini yorumladığı ve geleceği öngördüğü bir kitap diyebiliriz en basit şekliyle… “Şu an şöyle şöyle bilimsel gelişmeler var ve ilerde şöyle şöyle olacak” şeklinde gidiyor daha çok. Güzel, kötü değil fakat Sapiens’i okuyan bunuda mutlaka okumalı diyemem kendi açımdan.

1 Beğeni

Nasıl begenmedin anlamadım valla çok kaliteli bir çizgi romanmış. Çizimler kaliteli ve çok özgün hikayede çogu çizgi romandaki gibi basit değil. Bence herkes okumalı.

@AeroKnight-sama Hep aynı şeylerden bahsettiği , yeni bir şey vadetmediği, Sapiens kadar etkili olmadığı vs. tarzındaydı genelde yorumlar

@Leingrad Set olarak almayayım o zaman. İncelerim, ilgimi çekerse onu da alırım daha sonra. Teşekkürler bilgilendirme için :slight_smile:

Yani ikinci kitap için bilimkurgu kitaplarını okuyorsanız, “aa ben bunları zaten biliyordum” felan diyebilirsiniz ama Harari’nin YZ konusunda cidden takıntıları var ve sektörün içerisinden birisi düşünceleri tutarlı ve mantıklı okunmasa da olur ama ilk defa duyabileceğiniz, sonucunda düşünebileceğiniz fikirler de vardır diye düşünüyorum.

Kendisi bir tarihçi ve evrime göre olayları yorumlayıp birleştirmesi ben de çok büyük bir haz uyandırıyor.

1 Beğeni