Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Onu da almaya karar verdim şimdi, fazla okumaktan zarar gelmez :grinning:

Aslında şimdi düşünce sanırım kitabı anlamadım. Kitabı okuyalı çok zaman oldu. Hiç iz bırakmamış. Ben ne okumuştum diye yorum yazmadan önce düşününce, aklımda şekillenen bir şey yok. Görsel olmasına karşın böyle düşünüyorum. Bence kitabı bitirdikten sonra “ben ne okudum?” diye düşün?

1 Beğeni

Bilginin uzay, siyaset, entrika ve bir okadar maceraya dayalı bilimkurgu. Öyle ahım şahım bir öykü değil ama diğer bir çok esere göre çok iyi kurgulanmış. Ben daha önce böyle bir öykü okumadım sanırsamda yokta zaten. :slight_smile:

1 Beğeni

Amerika’nın oyunları Amerika yazdırıyor o kitapları. Huxley ve Orwell’le meditasyon yaparken görüşüyormuş kendisi fazla okumayın.

İkili set varsa onu al. Sapiens’te geçmişi, homo deus geleceği dair teoriler şeklinde ele alıyordu. Son yazdığı kitap o iki kitabın geniş incelemesi gibi bir şey. Harari bazı konuları çok çarpıtıyor ama dili çok tatlı.

1 Beğeni

Keşke bassalar 12 ciltlik seriyi. 4 sene de ancak 3 cilt + 1 tane de fasikül bastıla. Belki filmi çıkmaya yakın sürpriz yaparlar.

Merhaba hocam jbc yayıncılık’ın çıkardıgı 4 adet hellboy kitabı ithaki yayınlarının çıkardığı seriden farklımı? İthaki bildiğim kadarıyla 6 cilt çıkardı.

İthaki Yayınları;
Hellboy Cilt 1 - Yıkım Dölü (2003) - Hellboy Volume 1: Seed of Destruction (1994)
Hellboy Cilt 2 - Şeytanı Uyandır (2004) - Hellboy Volume 2: Wake the Devil (1997)
Hellboy Cilt 3 - Zincirli Tabut (2004) - Hellboy Volume 3: The Chained Coffin and Others (1998)
Hellboy Cilt 4 - Kıyametin Sağ Eli (2005) - Hellboy Volume 4: The Right Hand of Doom (2000)
Hellboy Cilt 5 - Fatih Kurtçuk (2005) - Hellboy Volume 5: Conqueror Worm (2002)
Hellboy Cit 6 - Tuhaf Hikayeler (2006) - Hellboy: Weird Tales Volume 1 (2003)

JBC Yayınları;
Hellboy : Geceyarısı Sirki (2014) - The Midnight Circus (Original Graphic Novels)
Hellboy - Yaşayan Ölüler Evi (2015) - House of the Living Dead (Original Graphic Novels)
Hellboy - Maskeler ve Canavarlar (2016) - Hellboy: Masks and Monsters (2010)
Hellboy - Krampusnacht (2018)

4 Beğeni

Yeni gelenlerle birlikte “40 yapar” demek isterdim, ama 39 yaptı. Tüh, yine ocağa alınamadık.

33 Beğeni

İlla ki bu dizi bitmeden bir baskı daha yapacaktır, o malum kitap. Ama bu dizinin bitmesi daha kaç sene sürecek bilmediğimiz için (aslında bir tahminim var, son kitap ve sırası için) uzun bir bekleyiş olabilir.

1 Beğeni

Gözlerim kutsandı :kalp: :purple_heart: Ben de istiyorum ama hepsini almayacağım herhalde şu renk düzenini sağlasam yeter :sparkles:

1 Beğeni

Zamanın ne getireceği belli olmuyor. Bana da geçen sene sorsan, ben de hepsini toplayamam derdim. Lakin bu sene çift anadal yapıp günün 13-14 saatini okulda geçirince, para harcamaya vaktim olmuyor. O yüzden biriken paralarla istediğim serilerin çoğunu toplayabiliyorum.
O yüzden umudunu kesme derim.

1 Beğeni

Ben 40 yapar diyorum :slight_smile: DUNE dışındakileri okudum ama DUNE serisinin devamı gelmediği için çok merak etmeme rağmen hala DUNE serisini okumaya başlayamadım. Yazımı bitmiş ama hala çevrilmemiş veya yayınlanmamış serileri kitapların hepsi çıkmadan okumaya başlayamıyorum. Başlarsam sanki eksik kalacakmış gibi bir his oluyor :slight_smile:

11 Beğeni

Aynı şekilde ben de Dune serisine başlayamadım. Ve bu yüzden elimdeki Vakıf serisini de okumak istemiyorum. Çünkü birinci kitabı okudum ve öylesine akıcı ve muhteşemdi ki, üç kitabı çok rahat 2-3 günde bitirebilirdim. Sonrasında kapılacağım boşluk hissini bildiğimden, serinin geri kalanı çıkana kadar Vakıf’ı kitaplıkta bekletiyorum.

1 Beğeni

Vakıf bir zaman bükücüdür. Psikolojin sağlam değilse başlama. Ben de ilk kitabı okurken bu nasıl bir kitap ya diye buraya bir inceleme girmiştim. Açıkcası beğenmemiştim, sonra fikrim değişti. Sonra ki 3 kitabı hangi ara bitirdim, o zaman ne zamandı felan hala hatırlarken zorlanıyorum.

2 Beğeni

Ben Asimov için pek acele etmiyorum. Vakıf ve diğer Asimov kitaplarını bir arkadaşımda bulunan eski baskılardan ve bana gönderdiği listede olmayan kitapların epub versiyonlarını bularak 3-4 sene önce okudum. Yanlış hatırlamıyorsam ek okumalar denilen kitaplarla 15- 16 kitap vardı.

Bana gönderdiği listeyi buldum bu listede olan sıralamayla okumuştum…

1. Ben Robot

2. Robot Serisi
    a. Çelik Mağaralar
    b. Güneşin Tanrıları
    c. Şafağın Robotları
    d. Kurtarıcı

3. Galaksi İmparatorluğu Serisi
    a. Asi Gezegen Tyrann
    b. Tanrılar ve İmparatorlar
    c. Uğursuz Gezegen Galactica

4. İmparatorluk ve Vakıf Serisi
    a. İmparatorluk Kurulurken
    b. Erişilmez İmparatorluk
    c. İmparatorluk
    d. Altın Galaksi
    e. Gizli Tanrılar
    f. Galaksi Çöküyor
    g. Vakıf ve Dünya

Bunların dışında Sonsuzluğun sonu ve Melezler Venüste kitaplarınıda okumuştum. Eski baskılarda kitap isimleri ile İthaki baskısındaki kitap isimleri farklı. Doğru isimlendirme İthakinin yeni baskılarındaki isimler galiba.

2 Beğeni

batman gunü:-)

4 Beğeni

Evet İthaki isimleri orjinaline daha yakın bir şekilde çeviriyor.
Ama bu kitapların çıkmasına da sabır dayanmaz. En az 3-4 sene sürer, Asimov Kitaplığındaki kurgu kitapların tamamen basılması.

1 Beğeni

Aman dikkat et, dışarısı çok soğuk olunca ve oda sıcak olunca pencere buğusu kitapları ıslatıp mahveder.

1 Beğeni

Aslında pencere önünde değil kitaplar, fotoğraf için oraya koymuştum. Kitaplık sıkıntım olduğu için boş bulduğum yerlere istifliyorum kitapları…

istiflediklerimin bir kısmı…

34 Beğeni