Son Aldığınız ve Alışveriş Listenizde Olan Kitaplar

(Mustafa Güngören) #148

Aynen öyle. Daha önce Gulyabani’sini okumuştum başka bir yayınevinden muazzamdı eser. Komik, eleştiril havası ve dili çok hoşuma gitti. Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç da keza öyle. Okumayanlara tavsiye edilir. :slight_smile:

(Cem) #149

Sokak, gelenek ve görenek, tarih, bilim… Daha birçok şey üzerine araştırma ve gözlem seviyesi hayranlık duyulacak seviyede.

(Deepreader) #150

Son aldığım kitap "Leyla ile Mecnun"du, bi beklentiye girmediğim için beni mutlu etti. Diziyle arasındaki farklılıkları güzel bağlamış. En çok önsözü beğendim. Bir de sanki o anı yaşıyormuşsun hissini veren çizgiromanvari (gittikçe küçülen harfler falan çok tatlıydı) yazımlarını.

Listemde de “Mağara Ressamları” ve “Freud Bu İşe Ne Derdi?” kitapları var. Aslında listemde çok kitap var ama yayınevleri sağolsun telifleri ellerinde olan kitaplar çok satanlara girmediği sürece basmakla ilgilenmiyorlar. Bu durum beni ziyadesiyle üzüyor. Acımasızca olduğunu düşünüyorum. Hayır yani madem telifi sende bittikçe bas üç beş tane dursun raflarda, ihtiyacı olan alır.
Bu konuya anne bakış açısıyla yaklaşmaktan kendimi alamıyorum. Ben ki biçare halimle bir kitabı onlarca sitede, yüzlerce kitapçıda, fuarlarda ve uzak şehirlerde arıyorum. Seeen ki beyim, koskoca yayınevisin. Eline mi yapışır bassan be!

Yüzlerce sitede ya da başka şehirlerde kitap aramak yerine yayınevine sorma zahmetine katlanabilirsen, sana en yakın nereden temin edebileceğini iletirler.

(Deepreader) #152

Neden şaşırmadım acaba? Sormadığımı nereden çıkarıyorsun derdim ama yargıda bulunmanın huyun olduğu su götürmez bir gerçek. Bu foruma üye olamama sebep olan şey ‘ithaki yayınları soru hattı’ başlığıydı. O kadar çok yerden ulaşmaya çalışıp geri dönüt alamadım ki en son burayı denedim. İstediğim kitabın yayın takvimlerinde olmadığını söylediler. Bu yüzden aramalarım devam ediyor, belki bir yerde raslarım diye.

(m) #153

mars yıllıkları :smile: yüzyılın en iyi bilimkurgu öyküleri’ni alamadım maalesef bu yüzden işimi şansa bırakmıyorum artık

(Ahmet Boyraz) #154

Kesinlikle doğru düşünmüşsünüz. :slight_smile: Hemen almak gerekiyor.

(Halil Oğulcan Karamağara) #155

Bayramda DR’de bir sürü indirim vardı ben de kaçırmadım ehehehe üzerine bir de 10 tl indirim kuponu verdiler hepsi 98 TL’ye geldi. Sanırım yaptığım en ucuz kitap alışverişi oldu.

Cesur Yeni Dünya

Sherlock Holmes Bütün Eserleri Seti-2 Cilt Takım

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?-Genişletilmiş Baskı

Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri’nde birçok yazarın olması sebebiyle telif konusunda problem vardı. Bilimkurgu Klasiklerindeki diğer kitaplarda aynı şeyin yaşanacağını sanmıyorum.

Şu an Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri ile Işık Tanrısı’nın baskıları tükenmiş gözüküyor. Işık Tanrısı’nı edinmemiştim. İki elim yüreğimde bekliyorum umarım baskısı yapılır.

(m) #158

bu ve bu gibi durumları anlatmak istemiştim zaten ben de telif problemi olur,baskısında sıkıntı çıkar,herkes hemen alır bitirir vs :sweat_smile:

(Ufuk) #159

Işık tanrısı d&r da mevcut. Herhangi birine gidip transfer isteyebilirsin gittiğin şubeye. Ben o şekilde aldım.İstanbuldaysan daha kolay olur

Son aldığım kitap İş Bankası yayınlarına ait Sultanlar Şehri İstanbul ve fotodaki muhtelif kitaplar.Almayı duşündüğüm ise Yapı Kredi Yayınlarının ikinci baskı yaptığı Fantastik canavarlar nelerdir nerelerde bulunurlar büyük boy cilti kitabı ve İthaki yayınlarının BK + korku kitaplığına ait son çıkardığı kitaplar.

(yazarı tarafından geri alınan gönderi, bildirilmediği takdirde 24 saat içinde otomatik olarak silinecek.)

(Cem Yorulmaz) #162

Son aldıklarım
Robots and Empire - Isaac Asimov
Dirk Gently’nin Holistik Dedektiflik Bürosu - Douglas Adams
Innsmouth’un Üzerindeki Gölge - H.P. Lovecraft

(Ahmet Boyraz) #163

Eylül ayında bu dördünün yanında paraya kıyıp Yüzyılın En İyi BK Öykülerini de almayı planlıyorum.

Sepetinizdeki üç kitabın indirimi çok az, %15. Daha iyi indirimler yapan siteler var. O sitelere de göz atın derim, daha kârlı olacaktır.

(Ahmet Boyraz) #165

Bilgi için teşekkür ederim. Bir göz atacağım.

(Medet Kadak) #166

Kargoda olan 4 kitabım var;

• Zaman Makinesi
  • Tanrı Olmak Zor İş
  • Kıyamete Bir Milyar Yıl
  • Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? (Resimli Özel Basım)

Kitaplıkta okunmayı bekleyen Alcatraz Serisi ve Zweig’in 5-6 kitabı var. Hedef Oathbringer, umarım en kısa sürede çıkar yoksa kur yükselişi fiyatı fena etkileyecek.

(Damla) #167

En son Vahşi ve Benliğin Gölgeleri’ni almıştım.
Bu ay okuoku’da fiyatının epey altına düşmüş olan Umut Bıçağı’nı ve Küller ve Kor serisini almayı düşünüyorum. Aslında Nevernight ile bu seri arasında gidip geliyorum ama Nevernight oldukça gözümü korkutuyor.