Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Aldıklarımdan Cinayet Alfabesi tam metin olarak geldi. Diğerleri hakkında bilgim yok araştırmak lazım. Ama en azından okurken hatayla karşılaşmadım. Yazım hatalarının düzeltilmesi bile önemli, dediğiniz gibi sonuçta Altın Kitaplar :slight_smile:

Agatha Christie kitaplarıyla ilgili bir paylaşım var burada eksik basım olanlar ve aslında onun kitabı olmayıp onunmuş gibi yayımlananlar.

2 Beğeni

7 Beğeni

Kutulu setler tükenmeye başlamıştı galiba, hemen kaptım ben de bir tane. Çok güzel duruyor gerçekten :heart_eyes: Ayraç konusunda BKM kendini aştı gerçekten, çok çok güzel :heart_eyes:

7 Beğeni

11 Beğeni

Hazır İş Bankası yeni clitli baskılarını yapmışken Heredotos - Tarih ve Alexandre Dumas - Üç Silahşör’ü aldım. Kitapyurdundan almıştım, bugün elime geçti. Özellikle Heredot’u okumayı iple çekiyorum.

1 Beğeni

Üç Silahşörler bir üçleme aslında. İş bankası devam kitapları yayınlamayacak galiba, bir ses çıkmadı uzun zamandır ama Alfa hem ilk kitabı hem de 2. Kitap sayılan 20 yıl sonrayı yayınladı.

1 Beğeni

Yanılmıyorsam bu sene içinde 2. Kitabın geleceğini söylemişlerdi. Ama 3. kitabı da en az 2-3 sene bekleriz.

2 Beğeni

Orhan Pamuk - Gizli Yüz

Orhan Pamuk’un Ömer Kavur’un teklifiyle birlikte yazdı(ğı)kları senaryo.

1 Beğeni

D’artagnan Romansı serisinin son kitabı 3’e, hatta bazı baskılarda 4 farklı kitaba bölünmüş durumda ve her biri de ortalama 600-700 sayfa uzunluğuna ulaşmakta.

1. The Vicomte of Bragelonne

2. Louise de la Vallière

3. The Man in the Iron Mask

Ülkemizin yayınevleri, yazarlık hayatını yüzlerce kitapla süslemiş, dünyaca meşhur Alexandré Dumas’ya anlaşılmadık bir şekilde yetim evlat muamelesi yapmakta. Su gibi akıp giden, bol diyaloglu ve sade bir dille yazılmış kitaplarını çevirmek çok da zor olmasa gerek diye düşünüyorum. Kitaplarının çevirileri Balzac’ınkiler gibi insan üstü bir işçilik de istemiyor yani. Umuyorum ki bu nadide yazarın çevirilmemiş eserleri yakın gelecekte türk okurlarıyla buluşur.

1 Beğeni

Yine batman:-)

6 Beğeni

Cilt 3 kapağı niye öyle? Bir foto atabilir misin? Merak ettim.

O özel baskı olan daha yarın kargolanacak ama bu videodakinin aynısı.

1 Beğeni

Amazon’da uzun zamandır sepetimde duruyordu bu kitaplar.Bzrk serisi ilk eklediğimde 65 tl civarındaydı,düşündüğüm fiyata indiği için aldım.Daha fazla düşeceğini de sanmıyorum.

2 Beğeni

amznn

Dün aldığım fiyat üstteki mesajda.Bu gün sabah aynı seri fiyat çok daha yüksek.

4 Beğeni

9 Beğeni

Bir Noel Şarkısı’nı okuduktan sonra satmak ister misiniz :sweat_smile:

2 Beğeni

Notlar bazen hikayeden koparıyor insanı. Evet, dediğiniz gibi baskı çok güzel ayrıca hikayeyi okurken, notlar sayesinde hikayenin geçtiği dönemden, yapılan göndermelerden haberdar olmak okunan hikayeyi daha anlaşılır kılıyor.

2 Beğeni

Dede Korkut (Korkut Ata) öykülerini çok sevdiğim için, Ufuk Tufan 'ın tarihi-fantastik kitap serisinden “Bamsı”, “Boğaç Han” , “Tepegöz” kitaplarını aldım.

Daha önce “Yafes’in Oğulları” ve “Beyaz Türk Piramitleri ve Lolan Güzeli” kitaplarını okumuştum ve çok sevmiştim. Bakayım, bu serisinden de zevk alabilecek miyim ?