Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Usta ve Margarita dışındaki tüm kitapları İlk Nokta sitesinden aldım ama hiç memnun değilim açıkcası. Giovanni Papini’nin GOG kitabını da satın almıştım ki ne gariptir kargomda çıkmadı. Nasıl bir hatadır anlamış değilim. Sipariş takibinde kargoya verildi olarak görünüyor ama kargoyu alıyorum ve içinden çıkmıyor?? İlk Nokta’dan yaptığım ilk alışverişti bir de. Bundan sonra da yapar mıyım hiçbir fikrim yok. Email attım yarın gün ortası gibi yapıcı bir çözüm/cevap alamazsam da arayacağım.

Karanlık Kitaplık serisini yavaş yavaş toparlamaya başlıyorum sonunda. Dokudünya’nın %50 indirimini kaçırmak istemedim ve aldım. BKK serisinde de üç beş eksiğim var onları da topluyorum. Sanırım geriye 4 kitap kaldı almadığım. Ama dediğim gibi İlk Nokta’nın bu hatası hevesimi kursağımda bıraktı.

Edit: Usta ve Margarita’yı da Taksim’deki Mephisto’dan 20 liraya aldım. Mephisto’da İş Bankasının bazı kitaplarında internet fiyatına eş değer güzel indirimler var.

EDIT2: İlk Nokta’ya mail attım. Bana cok kısa sürede dönüş yaptılar ve aynı gün eksik kitabı kargoladılar. Ertesi gün de elime geldi. Çok hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmalarını takdir ettim açıkcası.

8 Beğeni

İlknokta iyi bir site bence benim siparişimde’de eksik kitap sorunu vardı ve ben siparişi verdiğim zaman evde bile değildim 2 ay sonra gelince kitapları kontrol edim dedim eksik kitabın olduğunu görmüştüm aradığım zaman durumu izah ettim hiç sorun yaşatmadan ertesi gün kitabı kargoya verip gönderdiler. Bence arayıp bildirin sorun yaşamassınız. Belki yoğunluktan veya teknik bir arızadan bu sorunu yaşamış olabilirsiniz.

İlknoktadan bir kere alışveriş yaptım zaman çarkı 1-2 almıştım.Parayı kesmelerini rağmen sitede ödendi gözükmüyordu ve fatura felan hiçbirşey göndermediler.Arayıp o sorunu çözdük ama Kargo elime üç hafta sonra ulaştı.Bir daha da alışveriş yapmadım yaparmıyım onu da pek zannetmiyorum.

Kütüphane nimetlerinden yararlanmaya başladım ama şu kitapları kapladıkları şey acayip hoşuma gitti arkadaşlar. Fotoğraflarda belli olacak mı bilmiyorum ama.

Bir fikri olan var mı bu bant mıdır nedir? Nerden bulurum. Sahip olduğum bütün kitapları böyle kaplamak istiyorum, hem köşesi yırtılıp açılmaz, hem kapağı solmaz, hem toz tutmaz. Mis gibi bir icat ya bu. Bilen varsa söylesin lütfen.

Umarım ben de bildirdiğim de sizinki gibi yormadan ertesi gün kargoya verirler. Bir umut oldu bu yorumunuz. Teşekkür ederim.

Şeffaf dc fix’e benziyor.

1 Beğeni

Satın aldığım kitabın temininde ben de bu kadar uzun bir süre içinde sonuca ulaşsam ben de bir daha kullanmazdım. Umarım üç hafta ya da daha fazla bekletmezler. Aldığıma alacağıma pişman olmak istemiyorum.

1 Beğeni

Şöyle bir şey mi acaba?

1 Beğeni

Bilemedim ki artık iade günü geldiğinde kütüphaneye sorarım en son.

Bu makine pvc tarzı birşey kaplıyor sanki. Kitaptaki yapıştırmaya benziyor. Muhtemelen şeffaf dc fix ya da benzer birşey.

Evet pvc ye benziyor. Buna benzer makina olmali onca kitabı kaplamak için.

Bu arada kütüphaneden kitap almak istemiyorum ne zaman denesem gümüş böcekleri buluyordum evde.

1 Beğeni

Ben sevdiğim kütüphaneyi uzun zaman sonra uğradım. Son çıkan kitaplar vardı genel olarak ve baya doluydu çoğu kişi kitap okuyordu. Sahafa gidip oturup akşama kadar okumaktansa onca kişinin arasında kütüphaneden alıp eve getiririm artık.

1 Beğeni

Hakkıyla bakım ve ilgi gösterilen kütüphaneler bulunmaz nimet ama her yerde bulunmuyor.

Reklamcıların kullandığı malzeme daha çok baskı folyosu.

Muhtemelen @AeroKnight-sama sorduğu budur. Güzelmiş ama elimin ayarı yok kesin bir yerden fire veririm :confused: çocuk büyüyünce ona yaptırırım artık.

1 Beğeni

Aynen kütüphanelere gelen kullanılan malzeme bu. Yaparsın ya kolay iş çocuk büyüyesiye zaten sararır kitaplar gerek kalmaz :slight_smile:

Yalnız malzeme pahalı biraz sanırım.

Cildi tek tek çıkartmasına bakılırsa pahalı gibi geldi bana da. Yine de hak edilen kitaba yapmak lazım.

Pahalıymış bu ha. 100 kitap kaplasam 50 kitap parası folyoya gidecek :d

O değil de kız maket bıçağını kullanırken bir tek benim mi kalbime inecek gibi oluyor? Yani o bıçaklar ciddi keskin ve cart diye geçiriyor kız. O arada eli kaysa hop diye gidecek bir parça kitaptan. Çok riskli. Kalp atışlarımdaki düzen bozuldu yemin ederim. Çocukken defter kaplama diye bir olay vardı. O zaman da sevmezdim. Hep kaytarmak için bir iş uydurup dururdum. Annem de fenalık geçirirdi. :joy: Şimdi düşünüyorum da anneme desem ki 900 civarı kitabımı kaplayalım. Muhtemelen bayılır. :sweat_smile:

Düzenleme: Bunların yerine fön makinesi tutunca biçim değistirerek bulunduğu kalıbı alan bir malzeme vardi sanki. Yok muydu?

3 Beğeni

Çok keskin olduğu için bi düzen tutunca maket bıçağı kitaba zarar vermeden keser, hafif eğimle keserseniz :slight_smile: Keskin olmazsa, biraz zorlamak zorunda kalırsanız kayar kitaba asıl :slight_smile:

Yapmak çok zor değil de bende sevmem kaplama vs işlerini :slight_smile: Resim, müzik, iş eğitimi dersleri bende :-1:t2: