Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

DR’ dan 14 Ocak’ta verdiğim siparişten… 10. gün siparişin bir kısmı geldi.

6 Beğeni

İyi gelmiş gene :slight_smile: Şimdi geri gönderdiğim ürünler için aradım D&R’ı. Ürünleri iptal edersem ücret iadesi yada hediye çeki mi olacak dedim. Bana jestini yap koduyla almışsınız ürünleri iptal etmeniz durumunda, herhangi bir ücret iadesi veya hediye çeki tanımlaması yapılmayacak olarak görünüyor dediler. “Yani beni dolandıracak mısınız?” dedim. İki saat boş boş konuşuyorlar ne kendi mevzuatlarından haberleri var. Ne genel mesafeli satış sözleşmesinden.

Geçen yıl “Jestini yap” çekiyle yaptığım alışverişte benim de iade olan kitaplarım olmuştu, iade olan parayı geç de olsa " jestini yap" çekini alırken kullandığım karta yapmışlardı ama bir çok kez yazışmak gerekmişti.

Ya para iadesi yapmayabilir tamam başka kurumdan alıyoruz sonuçta hediye çekinide. En azından kod tanımlar sorun çözülür. Para iadesi ve hediye çeki tanımlayamıyoruz paranız yanıyor ne demek ya :slight_smile:
Sırf yanmadığını ispatlamak için iptal edesim geldi siparişi. Hata bende alışveriş yapıyorum böyle firmalardan.

1 Beğeni

Erzurum’da yeni yapılan okul kütüphanesine göndermek için aldığım set geldi.Genel olarak beğendim seti ( Kitapların içindeki resimler,çizimler renkli olsaymış 10 numara bir set olurmuş. )

Yarın kargoya verip göndereceğim.Bir tek çocuk bile kitap sevgisine tutulursa kazancımız büyük olur.

21 Beğeni

Şaşırtıcı olsa da ilk İdefix alışverişimdi. Şuncacık şey için kocaman kutu göndermeleri önem verdiklerini gösterse de bin yıl geçmiş gibi geldi aradan. Belki de tam sınavdan önceki akşam gelmiş olduğu için görecelenmiştir zamanım bilemiyorum. Metis cep defterine bayıldım çok güzel ve kapkalın.

Ek olarak aldıklarım ama daha gelmeyenler:

Her alışverişime 1-2 tane işbankası eklemeyi seviyorum.

7 Beğeni

Benim de çok hoşuma gidiyor. Bu kitaplar sayesinde herhangi bir alışverişi 100₺ veya 150₺ ye tamamlıyorum güzel oluyor.

1 Beğeni

/Reklam mode on/
Kitapyurdu alışverişim. Dün öğlen sipariş verdim bugün sabah bana ulaştı.
/Reklam mode off/

5 Beğeni

Paniğe Kapılma !
Ateşle İmtihan Witcher 5
Tanrılardan Krallara Vikingler.

Benimde Kitapyurdu alışverişim.

2 Beğeni

Çarşamba sipariş verdim ve bugün elime ulaştı.

10 Beğeni

Geldi gönlümün efendisi

17 Beğeni

İlknokta sitesinden aldığım kitaplar, Çarşamba siparişi verdim bugün elime ulaştı :slightly_smiling_face:

16 Beğeni

8 Beğeni

:face_with_monocle:

7 Beğeni

:slightly_smiling_face:

9 Beğeni

4 Beğeni

D&R’dan yaptığım bu yıl ilk ve son alışveriş olacak. Hatalı gönderilen ürünlerin düzeltilip gönderilmiş hali, tabi bu aşamada sayısız arama yaptım. Kargo habersiz bildirim olmadan geliyor iade ve değişimlerde bilgi vermiyorlar. Gelen ürünlerde ufak tefek hasarlar mevcut fakat bir daha D&R’la uğraşmak istemiyorum :slight_smile: Son birkaç teminde ürünüm var onlarda gelince D&R defteri benim için kapanacak. Alışveriş yapanlara sabır ve şans diliyorum. Sorunsuz alışveriş yapmak gerçekten büyük şans :slight_smile:

14 Beğeni

İdefix yine şaşırtmadı. Anlamadığım konu telefon edip yırtık ve hasarlı kitap göndermeyin dememe ragmen yinede aynı şekilde hasarlı şekilde yollamışlar. Bildiğiniz sıfır fiyatına ikinci el kitap satıyor bu üçkağıtçı site.

2 Beğeni

Köşe kıvrılması en küçük hasar onlar için, az daha üstelesen maalesef depolama alanımızda oluyor, bunlar normal şeyler derler :slight_smile: Bazen olabilir katılırım ama istisnasız her üründe kusur olmasıda garip. Alışveriş yapmamak lazım.

Ayrıca şunu öğrendim, geçen çok konuşunca müşteri hizmetleriyle kadın sıkılıp bütün ürünlerimin stok durumunu kontrol etmek zorunda kaldı. Yani aslında depolarında ne var ne yok müşteri hizmetleri biliyor. Tedarik aşamasına düşecek olanıda biliyor doğal olarak. Normalde depo bölümümüz ayrı bilemiyoruz diyolardı. Benim için bir önemi kalmadı. Alışveriş yapacak olan olursa bilgisi olsun işine yarar.

2 Beğeni

Aynen yapmamak lazım yada çizgi romanları ana bayisi olan siteler dışında almamak lazım bence.